1. Nevíte kam? Nic nezadávejte, nechte se inspirovat

Nevíte kam? Nevadí, aniž byste na cokoliv klikali, zobrazí se nejlevnější letenky.

Podle výzkumů zhruba 50 % lidí pořádně neví, kam chce cestovat. Jestli patříte mezi ně, budete vyhledávač Letenkylevne.cz milovat. Nemusíte téměř nic zadat a hned vám zobrazí zajímavé letenky. Automaticky je řadí podle ceny. Většinou začínají na 500-600 Kč.

2. Hledejte podle regionů nebo zemí

Chce se vám na jih Evropy a vlastně vám je jedno kam? Nastavte pouze region anebo zadejte rovnou zemi.

Ve většině běžných vyhledávačů vždy přesně musíte vědět odkud a kam poletíte. Tady to funguje jinak. Řeknete si, že máte chuť letět třeba do jižní Evropy. Během pár sekund vám vyhledávač vyjede ty nejlevnější možnosti. To samé platí i pro země. Chcete do Španělska? Zadejte Španělsko a vyhledávač vám najde všechna možná letiště ve Španělsku. Samozřejmě si můžete nastavit i jednotlivá města.

Tip: Věděli jste, že nejlevnějším dnem pro létání je úterý? Tento tip a několik dalších v článku 7 praktických tipů, jak na levné letenky

3. Pláž, party nebo nákupy? Nastavte si vše přesně podle sebe

Když nevíte kam, ale víte, co byste chtěli dělat – stačí zakliknout oblíbené aktivity a destinace se vám podle vašeho požadavku seřadí.

Chcete vyrazit na pláž a při tom si prohlédnout nějaké památky nebo chcete na nákupy a večer si trochu zatančit? Stačí si to jednoduše naklikat. Pak vám už vyjedou města, které nejlépe splňují zadané požadavky. A co všechno si tedy můžete nastavit za aktivity?

  • Pláže
  • Památky
  • Party
  • Děti
  • Turistika
  • Sport
  • Nákupy
  • Gastronomie

4. Buďte flexibilní a najděte ty nejlevnější letenky

Jste flexibilní? Tak jen zatrhněte období, délku pobytu a vyberte tu nejlepší variantu!

Co patří mezi hlavní podmínky pro ulovení nejlevnější letenky? Je to flexibilita. Pokud budete mít konkrétní data, tak je malá pravděpodobnost, že trefíte tu nejlevnější variantu. Na druhou stranu, když si řeknete počet nocí v destinaci v jakémkoliv období, šance se výrazně zvyšují. Na rozdíl od normálních vyhledávačů si toto můžete u Letenkylevne.cz snadno nastavit. Kliknete, a pak se vám rozbalí ty nejlevnější možnosti. Nebo také můžete využít tzv. rychlou volbu a nastavit si období, jako například „Na podzim” či „O prázdninách”.

5. Místo odletu je jenom jedno

Odletové letiště se dá zatím bohužel nastavit jenom jedno. Třeba se to do budoucna změní.

S nastavením místa odletu si nemusíte dělat starosti, automaticky se to vyřeší za vás. Škoda jen, že na rozdíl od vyhledávačů Kiwi nebo Azair, si můžete nastavit maximálně jedno místo odletu. Je to drobná chybka, na jinak velmi zajímavém vyhledávači. Doufáme, že se to do budoucna změní a budeme si moc nastavit více letišť najednou.

Tip: Jak hledat levné letenky po Evropě – podrobný návod, jak hledat letenky ve vyhledávači Azair. 

6. Seřaďte si letenky dle vašeho gusta

Automaticky se letenky řadí vzestupně dle ceny. Toto nastavení si však můžete přizpůsobit.

Vyhledávač seřadí nabídku automaticky vzestupně podle ceny. Takže se vám jako první vždy zobrazují ty nejlevnější varianty. Dále se letenky dají řadit „Podle cílové destinace (abecedně)” a nebo podle „Vzdálenosti destinace” (čím dál, tím je destinace výš). Může se hodit i nastavení omezující přestupy a možnost jednosměrné letenky.

7. A posledním nastavením je cena

Omezené finance? Nastavte si cenový limit.

Zde to bude rychlé a úderné. V jednoduchém grafu si nastavíte omezení pro cenu vaší budoucí letenky. Nebudou se vám tam pak plést nabídky, které jsou mimo vaše finanční možnosti.

8. Klasičtí a i lowcost dopravci na jednom místě

Letenkylevne.cz kombinují, jak klasické tak i nízkonákladové dopravce. Hezky a přehledně.

To, že ve vyhledávači najdete, jak klasické, tak i low cost dopravce na jednom místě není úplně převratná novinka. Má to leckterý vyhledávač. Na druhou stranu jen málokdo s tím umí takto flexibilně a přehledně pracovat. Moc se nám to líbí.

  Výhody
 
Flexibilita zadávání
 
Inspirace, když nevíte, kam letět
 
Rychlé zobrazení ceny letenky
  Nevýhody
 
Zatím jenom jedno místo odletu
 
Chybí přehledná mapa s cenami letenek

Asi jste to poznali, že  se nám vyhledávač velmi líbí, je úžasně flexibilní a výsledky zobrazuje do pár vteřin. Nejvíce se hodí těm, kteří chtějí vyrazit, ale stále nevědí kam. Díky jednoduchému nastavení, to totiž rychle zjistí. Ještě, kdyby bylo možné nastavit odlet z více letišť a zobrazit mapu světa s cenami letenek, tak by Letenkylevne.cz bylo jako vyhledávač velmi těžké překonat.