1. Zlatni Rat, ostrov Brač

Asi nejznámější pláží na Dalmáckém pobřeží je bezesporu Zlatni Rat. Písečná pláž s průzračným mořem se vyjímá v nejednom katalogu cestovních kancelářích.

2. Punta Rata, Brela

Asi 14 kilometrů od městečka Brela na sever od Makarska se nachází pláž Punta Rata. Kolem pláže rostou olivovníky a fíky.

3. Lovrečina Bay, ostrov Brač

Čtyři kilometry východně od městečka Postira na ostrově Brač najdete další pláž jako z katalogu. Tato písečná pláž ležící kousek od středověkého kostela tady lemuje krásně průzračnou vodu.

4. Proizd poblíž ostrova Korčula

Z dálky to vypadá, že Proizd je jen obyčejný okraj lesu plného borovic. Když se sem ale vypravíte, zjistíte, že se jedná o jedno z nejlepších míst, kde můžete v Chorvatsku chytat bronz.

5. Rajska Plaža, ostrov Rab

Neznámější pláž na Adriatickém pobřeží je jako stvořená pro rodinné dovolené. Jako jedna z mála pláží v Chorvatsku je písčitá.

6. Grebišće, ostrov Hvar

 

Příspěvek sdílený L.A.'s (@elle_apse),

Většina pláží na ostrově Hvar jsou kamenité. Narozdíl od nich je pláž Grebišće pokrytá malými hladkými kamínky. Najdete ji 4 kilometry východně od městečka Jelsa.

7. Spiaza, ostrov Susak

Pláž Spiaza je hlavní pláží na “pouštním” ostrově Susak, který se nachází hned vedle ostrova Mali Lošinj. Musíte ujít skoro půl kilometru od pláže, abyste se dostali do hloubky, kde se dá plavat.

8. Banje Beach, Dubrovník

Tuto pláž naleznete východně od starého města Dubrovníka. Třeba zde potkáte nějakou tu celebritu, mají tuto pláž v oblibě.

9. Stara Baska, ostrov Krk

Stara Baska je vesnička na severozápadě ostrova Krk. Naleznete zde asi nejoblíbenější místní pláž.

10. Uvala Dubovica, ostrov Hvar

Ostrov Hvar je známý svým divokým nočním životem. Jestli si od něj chcete odpočinout, zkuste pláž Uvala Dubovica. Hodí se pro rodiny a jachtaře.

Zapomněli jsme na vaší oblíbenou pláž? Napište nám do komentářů. Jinak Chorvatsko není jenom  o opalovačce na plážích. Jsou zde historická města, majestátní hory a nádherná jezera. Mrkněte na naše tipy, co vidět v Chorvatsku.