U destinací jako je Londýn je cesta více méně jasná. Díky nízkým cenám si zakoupíte letenku a letíte. Naopak jsou některé destinace, kde situace tak jasná není. Nemusí být ani moc daleko. Třeba takové pobaltské státy nebo Slovinsko jsou dobrým příkladem.

Zaměříme se třeba zrovna na Slovinsko a na jeho hlavní město Lublaň. Ruku na srdce, víte jak byste se tam nejlépe dostali? Pro nalezení té nejlepší varianty zkuste využít funkcí plánovače Rome2rio. Jednoduše zadáte destinace odkud kam chcete a pak si už jen vybíráte tu nejvhodnější variantu.

Tip:  Jesli zrovna plánujete cestu do Slovinska, tak navštivte web Objevuj Slovinsko, kde najdete spoustu informací o zemi.

U slovinské metropole se nabízí hned několik variant. Letecká varianta je ta nejrychlejší ale i nejdražší. Můžete jet autobusem, který je zhruba o hodinku rychlejší a zároveň levnější než vlak, který je zas trochu pohodlnější. Nakonec ze všech variant vychází překvapivě nejlépe vlastní vůz. Pokud jedete více než v jednom, jedná se o nejlevnější a druhou nejrychlejší variantu.

Alternativy

1. Letadlo

Do celkového času cesty se započítává i čas strávený při cestě na letiště. Celkové náklady jsou pouze orientační

2. Autobus

Linkovým autobusem se do Lublani nejlépe dostanete spojem mířícím do Záhřebu. Vystoupíte v Mariboru, z něj je to už jen kousek.

3. Vlak

Cesta vlakem je o hodinu delší a také dražší než varianta s autobusem. Pro některé ale může být pohodlnější. Rome2rio našlo spoj s přestupem ve Vídni.

4. Auto

Pokud cestujete více než v jednom, jednoznačně nejlepší variantou je vlastní vůz. Je nejlacinější a druhá nejrychlejší.

Plánovač Rome2rio funguje výborně po celém světě. Hlavně cesty po Jihovýchodní Asii se v něm plánují velmi snadno. Velmi rychle se rozkoukáte a vyberete si tu pro vás nejlepší možnost.

Ceny za veškerou přepravu ale berte s nadhledem, velmi často nesedí. Rome2rio se hodí hlavně na průzkum možností a zjištění dopravců, které tratě obsluhují. Vždy je pak dobré zabrousit přímo na jejich internetové stránky.

Funkce ,,Things to do" zobrazí zajímavosti v dané lokalitě a ještě k tomu ukáže, jak se k nim dostat.

Další zajímavou funkcí Rome2rio je záložka „Things to do.” Velmi přehledně se vám zobrazí zajímavá místa v dané oblasti. Vše uvidíte na mapě s krátkým popiskem z Wikipedie. Dokonce vám je nabídnut nejvhodnější spoj. 

Pokud se někam chystáte na vlastní pěst, Rome2rio by měla být jedna ze stránek (samozřejmě hned po Cestoletu), kam byste měli zavítat. Přehledně se vám během pár sekund zobrazí všechny možné varianty cest do vaší cílové destinace. Pak už bude snadné si vybrat tu, na kterou se zaměřit.

Tak, kam to bude?Tak, kam to bude?
Zdroj obrázku: rawpixel.com

Už jste někdy Rome2rio použili? Jak se vám s ním plánovalo? Jestli se chystáte na cestu letadlem mrkněte na články Jak na letenky a Jak na nízkonákladovky.