12. Fudži – Svatá hora ze všech pohlednic z Japonska

Staré japonské úsloví praví: „Každý moudrý člověk vystoupí jednou za život na vrcholek Fudži. Ale jen hlupák to udělá dvakrát”. Hora, tedy vlastně sopka, se tyčí do výšky 3 776 m. n. m., ale nemějte obavy. V minulosti sice zabrala pouť na vrcholek několik dní, dnes však zvládnete výstup za den či dva a nemusíte být žádní zdatní horalové.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený toshi (@toshiii1213),

Tip: Akční letenky do Tokia od Pelikána již od 12790 Kč.

11. Nikko – Objevte krásu japonských vodopádů

Hlavní atrakce městečka, jehož historie sahá až k 8. století, jsou komplex Tóšógú,v němž se nachází svatyně a mausoleum, potom také svatyně Futarasan a chrám Rinnoji. Lákadly přilehlého a stejnojmenného národního parku jsou potom místní horké prameny onsen a naučné stezky podél jedněch z nejkrásnějších japonských vodopádů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený J Wu (@janyuan),

10. Takayama – Treking na vulkán s výhledem, který stojí za to

Pokud chcete vidět, jak vypadal tradiční japonský život na vesnici, navštivte venkovní muzeum Hida Folk Village, což je něco na způsob našich skanzenů. Zároveň je Takayama oblíbená díky pohoří Hida Mountains, jako stvořenému pro horskou turistiku a horolezectví, vzhledem k přístupnosti a navíc s krásnými výhledy na jezera a vodopády.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018 日本中部 秋の旅 - 上高地 焼岳 08:00 焼岳,氣溫 -2℃,寒+餓 天氣預報將陰轉晴,硬是等到晴天。中間一度冷到餓到,跑到大正池ホテル吃早餐 (2個餐包+1杯小咖啡,出門在外止餓)。 6:30出發,結果已經一票人到了,看來大家都是為了--霞澤ヶ岳の影と白樺の影が--而來 #日本 #名古屋 #岐阜#長野 #松本市 #奥飛騨 #新穂高 #新穂高温泉 #平湯温泉 #高山市 #秋 #紅葉 #上高地 #大正池 #焼岳 #nagoya #gifu #nagano #kamikochi #visitjapanjp #instagramjapan #japan_of_insta #jalan_travel #retrip_nippon #japantravel #japantravelphoto #japan_daytime_view #東京カメラ部

Příspěvek sdílený MD.Marco.Chen (@md.marco.from.taiwan),

Tip: Mrkněte na cestopis Poprvé v Asii o první velké cestě do Asie, která vedla do Japonska. Mimo jiné zjistíte, že smrkání na veřejnosti se v Japonsku nenosí.

9. Nara – Roztomilost mezi lucernami

Japonsko je zemí, která spojuje zdánlivě neslučitelné věci, nepředvídatelné, ale o to víc kouzelné kombinace. V městě Nara jde o mix nádherné svatyně luceren, největší (šestnácti metrová) sochy buddhy a nenažraných, ale neuvěřitelně roztomilých jelínků šika.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Iya Valley (@iyavalleyjapan),

8. Kóbe – Do Japonska na steak? Kulinářský zážitek!

Na návštěvě města Kóbe doporučujeme zvolnit. Projděte se po přístavu, navštivte muzeum námořnictví, relaxujte v místních termálních pramenech s výhledem na hory Maya a Kikuseidai a hlavně, užijte si chuť jednoho z nejlepších steaků světa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Kyllian (@kyl_th),

Tip: Přečtěte si skvělý cestopis Japonsko není jen sushi! od Lucie Zdráhalové. Krom slavného steaku se zmiňuje také o dalších japonských dobrotách.

7. Niseko – Na lyžovačku do Japonska...

Městečko, proslulé jedněmi z nejlepších lyžařských středisek Japonska, dosahujících světové úrovně. Kvůli vulkanickému původu pohoří, se zde nachází typické termální prameny onsen, kde se dá nádherně relaxovat po náročném dni stráveném na sjezdovce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený 360niseko (@360niseko),

6. Okinawa – ...nebo radši na opalovačku?

Pokud máte tetování, nemůžete sice do horkých pramenů onsen, ale komu to vadí, když jsou v Okinawě tak krásné pláže, úžasné útesy a průzračně čistá voda?

Tip: Praktické informace, které musíte znát před cestou do Japonska – víza, počasí, náklady a tipy, kam vyrazit.

5. Ósaka – Zábava na každém rohu

Jednou z nejznámějších dominant města je rozhodně stejnojmenný hrad. Do Ósaky se však jezdí hlavně za pořádnou zábavou. Najdete tu Universal studio, obří aquarium, zábavní park Tempozan Ferris Wheel a Dotonbori, čtvrť, která svítí stovkami billboardů a je cítit tisícem vůní díky všudypřítomným restauracím všech možných druhů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený AirAsia(ภาษาไทย) (@airasia_thai),

Tip: Výběr nejlepšího ubytování v Ósace.

4. Kjótó – Město, kde si každý najde to svoje

Na jednom místě máte zábavní čtvrť Gion - centrum tradičního divadla a umění a také nočního života, hrad Nidžó, zenový chrám Nanzendži s jednou z nejkrásnějších zenových zahrad, zlatý pavilon Kinkakudži a taky čtvrť Udži, ve které leží okouzlující šintoistická svatyně Udžigami a buddhistický chrám Bjódóin, oba zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. 【現世に現る極楽浄土?#宇治の平等院 】 ✴︎ 某名CMの影響もあるのでしょうか。 秋は無性に京都に行きたくなる季節。 というわけでやってきたのは京都府宇治。 #世界遺産#平等院 は4年前に#平成の大改修 を終え、 紅葉さえも圧倒するような 鮮やかな赤色に染まっています。 この世の終わり、すなわち#末法思想 がはびこる時代、 #極楽浄土 を表現して造られたという#鳳凰堂。 そう知るとこの場所に漂う空気感は、 華やかで軽やかな気品に満ちていて、 当時の人々が考える#理想郷 や幸福の姿が 見えてくる気がします。 #ミュージアム#鳳翔館 の 菩薩像達のなんだかやたら楽しそうな様子には、 思わずクスリ 笑 こちらまで幸せな気持ちになってきます。 ✴︎ ✴︎ ✴︎ ✴︎ ✴︎ ✴︎ ✴︎ 11月月号「#ぷらざの旅 」はP48より。 本誌orHPからご覧ください。 ✴︎ #ぷらざ11月号#plazagifu#ぷらざの旅#京都#京都府 #宇治市#宇治#週末野心#タビジョ#女子旅 #旅行好きな人と繋がりたい#旅好きな人と繋がりたい #宇治の平等院#フォトジェニック#インスタ映え #平等院鳳凰堂#japan#kyoto

Příspěvek sdílený 月刊ぷらざ岐阜 (@plazagifu),

Tip: Výběr nejlepšího ubytování v Kjótu.

3. Kamakura – Nejznámější, i když ne největší socha Buddhy

Jednou z nejznámějších japonských ikon je socha Amida buddhy, která stojí před chrámem Kótokuin. Se svou výškou přes 13 metrů je druhá největší v celém Japonsku a váží kolem 93 tun.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#神奈川県 #鎌倉 #高徳院 #鎌倉大仏 #大仏 #お寺

Příspěvek sdílel uživatel @ da_cheng,

2. Hirošima – Hmatatelný důkaz historie

Druhá světová válka ovlivnila celý svět. Všude lze nalézt památníky obětem tohoto šestiletého konfliktu. Ovšem v Hirošimě se nenachází jen obyčejný památník, je to zároveň místo, kam byla seslána první atomová bomba. Pietní místo se nalézá v blízkosti torza budovy, kam „Little boy“ dopadl. Mimochodem, hned po dopadu zemřelo 90 000 lidí a na následky dalších 146 000.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený とら 熊 (@toraxiong),

1. Tokio – Pulzující velkoměsto

Shon, zběsilost, hluk. Aby také ne. Hlavní město Japonska má společně se všemi přilehlými prefekturami přes 35 milionů obyvatel, nehledě na statisíce lidí denně dojíždějících za prací a neustále vzrůstajícím počtem turistů. Například slavnou křižovatku Shibuya Crossing přejde běžně 3 000 lidí na jednu zelenou na přechodu. Určitě kromě ní nevynechejte ani výhled z druhé největší věže světa Skytree, císařský palác, rybí trh Tsukiji a Disneyland.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tokyo - 東京 (@tokyo),

Tip: Výběr nejlepšího ubytování v Tokiu.

Japonsko má přes 6 800 ostrovů a souostroví. Opravdu nebylo v našich silách zahrnout byť jen setinu všech atrakcí a krás, proto, pokud jste zde byly a nějakou vaši oblíbenou jsme vynechali, neváhejte a napište do komentářů. Nebo víte co? Napište o tom rovnou cestopis! Podívejte se na článek Jak napsat jednoduše a rychle cestopis.

Článek pro Cestolet nachystala Káťa Kesslová.