11. Phu Quoc – ostrovní ráj s temnou historií

Nedaleko Kambodži se nachází skutečná perla Vietnamu. Milovníci tyrkysově modré průzračné vody a běloskvoucích písečných pláží, ale také nadšenci podmořského světa a potápění by měli zpozornět. Nenechte se ovšem zmást nevinným vzezřením tohoto místa. V minulosti se zde nacházelo vězení, kam byli posíláni političtí vězni a váleční zajatci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený K a r o l i n a (@i_am_karolina),

Tip: Výběr nejlepšího ubytování na ostrově Phu Quoc.

10. Mekong Delta – seznamte se s běžným životem

Chcete zažít Vietnam v tzv. raw verzi? Pak jsou plovoucí lodě a domy v deltě řeky Mekong správnou volbou. Jedná se o již legendární místo, které vás vtáhne do minulosti. Rušný život místních obyvatel na vodě a neustále probíhající obchody mezi místními farmáři jsou typickým obrazem, který se vám do budoucna při zmínce tohoto místa vybaví.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený DeathByVlog (@deathbyvlog),

9. Golden Bridge – vyhlídka v dobrých rukou

Tento Zlatý most je sice novinkou, ale jeho fotky již stihnuly zaplavit sociální sítě. Vyhlídka není zajímavá jen pozoruhodnými výhledy, které z výšky 1400 metrů nad mořem nabízí, ale pozornost upoutává především svým neotřelým designem, který má vyvolávat v návštěvnících pocit, že se procházejí po boží lávce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Riccardo (@riccardo_scc),

8. Hoi An – pohádkové město

Kdysi se jednalo o významný přístav jižní Asie, nyní je podle některých Hoi An nejkrásnějším městem Vietnamu. Autentickou atmosféru dotváří řeka protékající částí města, díky čemuž je Hoi An někdy nazýváno „vietnamskými Benátkami".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený CharlyAlcázar (@charlyalcazar),

7. Hang Son Doong Cave – nová největší jeskyně světa

Pozor na dinosaury! Věta, která provázela objevení tohoto pozoruhodného místa, dokonale vystihuje jeho pravěkou atmosféru. Jeskyně nacházející se uprostřed národního parku Phong Nka-Ke Bang, byla objevena teprve v roce 2009 týmem tvořeným vietnamskými speleology a vědci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený The Asia You Will Love (@beautifulseasia),

6. Ho Chi Minh City – město s vizí

Největší město s původním názvem Saigon, které komunisté přejmenovali podle svého vůdce. Oproti zmíněnému hlavnímu městu s tradičnější atmosférou se vyznačuje dynamikou a pokrokem, což jen dokresluje moderní architektura. Ovšem futuristický duch města je vyvažován několika muzei, které se věnují významným historickým obdobím a událostem.


Zdroj obrázku: LIM ENG

Tip: Výběr ubytování v Ho Chi Minh City je velmi široký. Od kvalitních levných hostelů jako je například Happy Saigon Hostel za cenu 147 Kč za osobu nebo když si budete chtít malinko připlatit, tak dobře vychází Mobylette Sai Gon Hotel za 570 Kč pro dvě osoby. Obě ubytování mají hodnocení více než 9 z 10.

5. Cu Chi Tunnels – nic pro klaustrofobiky

Unikátní komplex podzemních tunelů nedaleko Ho Či Minova města je chloubou Vietnamu. Byl vybudován během války a je často označován za místo, které je pro Američany noční můrou. Díky těmto „skrýším” se stali vietnamští bojovníci neporazitelní. Skutečná rarita, která jinde ve světě nemá obdoby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Christin Dockery (@christindockery),

3. Hanoi – směsice

Město mnoha tváří. Tak by se zjednodušeně dalo popsat druhé největší a hlavní město Vietnamu. Na jedné straně město, které nikdy nespí díky nespočtu krámků umístěných na spletitých uličkách, které se prolínají středem města a husté rušné dopravě. Na straně druhé několik pagod a chrámů, kam můžete utéct od hektického tempa velkoměsta, zklidnit svoji mysl a načerpat nové síly.


Zdroj obrázku: Florian Wehde

Tip: Výběr nejlepšího ubytování v Hanoji. Ceny jsou již od neskutečných 53 Kč. Na druhou stranu i náročnější klientela si vybere z více než 1300 možností.

2. Ha Long Bay – mystická zátoka

Legendami ověnčená zátoka Ha Long Bay patří mezi nejznámější turistické cíle. Několik vápencových ostrůvků, které se vynořují z klidné hladiny moře spolu s vápencovými jeskyněmi působí vskutku tajemně a zároveň velmi fotogenicky.


Zdroj obrázku: Warren Wong

Tip: Výběr nejlepšího ubytování v Ha Long Bay.

1. Street food – cestuji tedy jím

Poznávání místní kuchyně patří k nedílné a zároveň nejoblíbenější části každého cestování. Milovníci dobrého jídla si ve Vietnamu budou připadat jako v sedmém nebi. Pho, Nom Hua Chuoi, Bún cá nebo také proslulá vietnamská káva s kondenzovaným mlékem tvoří jen zlomek z vietnamské street foodové kultury, kterou byste při návštěvě této země jednoznačně neměli vynechat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Vietnamská jízda (@vietnamskajizda),

Tip: Chtěli byste se naučit vařit vietnamské speciality? Ozvěte se Marcele z Vuong cooking class. Ve vaší kuchyni naučí vás a vaše přátele vietnamské speciality. Také pořádá Sapa tour včetně ochutnávek a povídání o vietnamské kultuře. Jo a je z Vietnamu, takže má všechno v malíku.

V mapě najdete všechna místa našeho výběru, jsou přehledně označená číslem. Bude se vám to hodit, při plánování vaší cesty do Vietnamu.