Vyhledat letenku

Finsko

Počet obyvatel
5 mil.
Rozloha
338 tis. km²

Země tisíce jezer je vhodná k aktivní dovolené především v létě, kdy je možnost volně stanovat v přírodě. V zimě zkuste saunu nebo si za severním polárním kruhem počkejte na polární záři. Nezapomeňte na vodku. Velmi drahá země.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -5°
 2. -4°
 3. -1°
 4. 12°
 5. 17°
 6. 18°
 7. 20°
 8. 12°
 9. -3°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1500 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   324 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   162 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   96 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   86 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   42 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
5

Určitě doporučuji Finsko v zimě, ať už kvůli polární záři, vesnici Santa Klause (trošku kýč, ale když už, tak v zimě), tak i zamrzlým národním parkům, které mají v tomto ročním období svoje kouzlo

Finsko je naprosto nádherný, speciálně v létě :) Víc než Helsinky mě asi oslovilo město Tampere a přilehlá jezera. Tolik stromů všude, i ve městech, spoustu rostlin v interiérech a k tomu finskej design povlečení, lamp a různejch doplňků na Vás těžko nechá jinej než ten nejlepší dojem. Už se těšim na příště! Btw jde to udělat i levně, bála jsem se, ale obědový menu a bydlení po kámoších to jistí.

Vo Fínsku som bol 9 mesiacov ako dobrovoľník. V zime keď je jasná obloha a ste dosť severne, tak je pravidelne polárna žiara (je aj stránka s predpoveďou), v lete tisíce komárov. V lesoch a malých kopcoch sú všade turistické chaty s plným vybavením. Sú otvorené a zadarmo.

Přeskočte města. Kompletně. Nejsou ničím zajímavá. Vezměte to rovnou do Laponska, do chaloupky v přírodě, v zimě, kdy po pás zapadáte do sněhu a příroda roztancovává na obloze polární záři. V létě se Finové na dva měsíce probouzí ze zimního spánku, slunce nikdy nezapadá kompletně, celou noc jsou červánky a vzduch hezky voní. Salmiakki, Sisu, lactose-free, karaoke a jalovina. Tervetuloa Suomi!

Národní parky mají veřejná ohniště a na severu prý dokonce chatičky se saunami, kde se dá i spát. Příroda je super a je u každého velkého města. Moje základna byla v Helsinkách a i když je to docela cool město, nijak mě to nevtáhlo. Ani studentská čtvrť Kallio není nic závratného oproti třeba pražským Holešovicím. Alespoň na to kafe si potrpí. :)

1

Finsko je překrásná země a Finové ze všech Skandinávců nejsrdečnější. Na své si přijde každý milovník přírody, rybaření, sportování, města jsou ale spíš (kromě Helsink) šedá a nepříliš zajímavá. Projel jsem Finsko několikrát napříč včetně autostopu a vždy to bude země, kam se rád vrátím.

Srdcovka, jezdil jsem sem 7 let učit na Erasmus a dovedu si představit se tam přestěhovat. Fenomenální příroda, směrem do Karélie a dále na sever pak naprostý klid, pohoda a žádný stres. Zemi jsem projezdil důkladně všemi směry od Helsinek po Utsjoki, v krásném a slunném létě i mrazivé a temné zimě a je to jeden z mála naprosto nezkažených koutů Evropy, kam bych se kdykoliv znovu vypravil.

Velice krásná země. Projeto z jihu až po polární kruh. Opět vyšší ceny jako v ostatních severských státech, ale opět to lze kompenzovat bezplatným stanováním v podstatě kdekoliv. Helsinky jsou skvělé. K pobavení je, že v prvním alkoholshopu měli z cca 20 piv skoro všechny z Čr :)

Navštívili jsme Helsinki a Turku. Nevím proč, ale země mi připomínala Německo. Takové dražší Německo, říznuté Ruskem. V Helsinkách doporučuji navštívit muzeum. Batohy si schovejte na nádraží za 6 e na den, projděte si město a pak se vydejte k nějakému jezeru. Stanovali jsme v lese nebo nocovali v parku a nikdo si nás ani nevšiml - pohoda. Lidé jsou tichý, ale přátelský. Všude klid.

Po 4 měsících se mi odjíždělo s těžkým srdcem. Ze severských zemí nejlevnější. Za navštívení stojí Helsinki, Turku, Savonlinna, národní park Koli a Laponsko. Nejlepší je ale, jak mají všechno vymakaný a hlavně hodně osvobozující společnost bez předsudků. Finové jsou hodně milí a vstřícný. A rozhodně se nevracejte, aniž byste neokusili finskou saunu s plaváním v jezeru!

Laponsko každý rok: Ze severských zemí je má nejméně oblíbená, ale i tu se dá něco najít. Je to teda samý les a jezero, ale to přežijete. Zajezděte si na sněžných skútrech a stavte se v ledovém hotelu. Když se vám to zadaří (mě díky práci vždy), tak se projeďte autem na zamrzlých jezerech (můžete využít Audi a Porsche experience). Na hotelech máte skoro vždy vlastní saunu, tak aspoň to :D

Zamilovat si zemi autisticky "vřelých" Finů? No a hned po druhé či třetí z 10 návštěv se mi to stalo: země shovívavá, relaxační a klidná jako lesní jezero - třeba Saimaa, které má nejdelší břeh ze všech sladkovodních louží světa. 15 000 km. K tomu podobný počet ostrůvků. A těch jezer má Finsko krapet víc...

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -5°
 2. -4°
 3. -1°
 4. 12°
 5. 17°
 6. 18°
 7. 20°
 8. 12°
 9. -3°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1500 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   324 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   162 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   96 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   86 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   42 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování