Vyhledat letenku

Francie

Počet obyvatel
66 mil.
Rozloha
641 tis. km²

Miliony turistů se každý rok vydávají objevovat kouzla Francie, kde města plná historie a stylu lákají ke gurmánskému způsobu života plného kvalitního vína, vytříbeného jídla a voňavého sýra. V Alpách jsou jedny z nejlepších horských středisek na světě. Na Korsice a v Pyrenejích si užijete parádní horskou turistiku.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Kvůli teroristickým útokům platí v zemi nouzový stav do 15. července 2017. Častější bezpečnostní kontroly na frekventovaných místech.

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 15°
 3. 19°
 4. 22°
 5. 24°
 6. 25°
 7. 21°
 8. 17°
 9. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1650 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   324 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   135 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   71 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   43 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   43 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Paříž je klasika, kterou by měl navštívit každý. Další zkušenost s Francii mám u městečka Epernay v oblasti champagne, kde jsem stříhal víno za krásné peníze. Proto bych to rád doporučil i ostatním jako přivýdělek na další cesty. My tam jeli na blind v září 2015 s jednou francouzskou větou - Nu šeršerón du travaj (hledám práci). Nákup jídla nechte až na francouzské supermarkety. Ochutnat víno!

4

Mě prostě francouzi nesedí. Nantes, Bordeaux, Nice, Paříž, města jsou to pěkná, ale té mentalitě lidí nemůžu zatím moc přijít na chuť a oni nám zřejmě taky ne. Obecně se s nimi jedná špatně i v obchodě, je potřeba se dostat opravdu blízko, než se projeví nějaká dobrá lidská stránka pravého francouze

Francii mam hodne rad a tesim se, az si ji projedu celou. Pariz mi pripomina Prahu, je tam toho hodne k videni, ale zaroven je uplne jina, nez zbytek Francie. Taky mam rad jejich vino. Dobrou flasku koupite v supermaketrch i za 2-3€!!!

Francie je krásná, rozmanitá a příjemná země. Kromě Paříže jsem navštívila Bretaň, kterou jsem si zamilovala. Pohádková středověká městečka s pitoreskními hrázděnými domečky, katedrály všude, kam se podíváš, ležérnost a dobrá nálada místních, dobré víno... a menhiry!

Zatím Bretaň, Normandie, údolí Loiry, Alsasko, Remeš, Azurové pobřeží a stále to je jen zlomek toho, co Francie nabízí. Země mnoha tváří a zcela odlišných míst. Z navštívených míst top: Mont Saint Michel, Saint Malo, Strasbourg, zámek Villandry, Point du hoc, Nice a poloostrov Quiberon, kde na mě v danou chvíli genius loci hodně zapůsobil. V budoucnu chci Paříž, Provence nebo katedrálu v Amiens.

Projel jsem jih Francie. Krásná města jako Montpellier (prima na procházky), Nice (pláže), Marseille jsem se radši vyhnul (na mě trochu moc kriminality) a hlavně Carcassone, ten doporučuju úplně nejvíc. Hostel uvnitř starých hradeb a pak sýr s vínem na lavičce u řekz je ideál! :)

Francouzi mají snad uplně všechno - od moře a hor, po jídlo a muzea. Vlastně je ta jejich pýcha trochu opodstatněná. Kromě Paříže a luxusních zámků kolem Loiry bych doporučila i jih Francie. Saint Tropez je sice trochu tourist trap, ale když najdete ty správný uličky, tak je to taky nádhera. Porquerolles a další ostrovy určitě taky stojí za výlet. Čím víc francouzky, tím líp - ocení to ;)

Barbizon. Poklidné městečko s bohatou maliřskou tradicí (Barbizonská škola) nedaleko od historického Fontainebleau. Stojí za to se v něm zastavit a prohlédnout si místní galerii a statek s tradičními výrobky a ochutnávkou vín a sýrů. Bude se Vám tam líbit...

Cestovali jsme stopem, většinou nebyl problém a potvrdilo se nám, že když my neumíme francouzsky a oni anglicky, stejně se domluvíme. Kdo chce domluví se všude. Pokud by někdo chtěl stopem až do Paříže (jako my) rozhodně nejít stopovat na sever Paříže - uprchlické tábory.

Jedna z mých nejoblíbenejších Evropských destinací. Rozmanitá země - moře, hory - historická města. Paříž - místo které by měl každý alespoň jednou vidět, Azurové pobřeží - od Arles až po Menton stojí za to vidět. :) A Francouzské víno? Naprosté pohlazení chuťových buněk!

Moje nejoblibenejsi misto. Skalni mesto par km od Monaka. Je zde vyrobna parfemu Fragonard. Exkurze zdarma a na konci prohlidky moznost zakoupit mistni vyrobky. Vune levandule vsude kolem. Pak sukulentova zahrada na kopecku odkud je bozsky vyhled do krajiny. Kousek odsud bydli Bono Vox.

Prošlý střed + Azurové pobřeží a je na co se koukat, čím se kochat a co ochutnávat. Zejména v Marseille, kde se kultury mísí a je zde populární nápoj Pastis, který jsme si oblíbili. Pokud máte rádi treky, Národní park Calonque a okolní cesty do měst jako je Monaco či Montpellier se Vám budou líbit. Pelikány jsme v Arles bohužel neviděli, ale přiroda je to krásná. Pozor na arabské trhy a zloděje!

Do Francie jsem vždycky jezdila ráda. Paříž je klasika, ale jsou lepší místa ve Francii. Nádherná je Normandie a jeho Mont-Saint-Michel neboli Hora sv. Michaela. Zajímavostí této hory je, že buď stojí v písku nebo je obklopena mořem. Lyon je taky fajn. Azurové pobřeží na jihu nabízí nádherné pláže - Cannes je super. Lidé jsou ve Francii úžasní a mají kouzelné vesnice, nádherné hory a skvělá města

Na výměnném pobytu jsem projel Bretaň a pokud najdete CouchSurfing nebo se nějak dostanete do rodiny, není to v poměru cena/výkon tak drahé. Alespoň co se pití (cider <3) a pečiva na snídani týče. Doporučuji Rennes a třeba ostrov Bréhat. Hodně fotogenická oblast! ;)

Paříž je nádherná a ani několik dní nestačí k tomu, aby člověk objevil krásu všech uliček. Mojí oblíbenou čtvrtí je Sacre coure a Mont martre, to má svoje kouzlo a atmosféru. V Toulosse jsme strávili dva dny, je to pěkné historické město, ale kromě centra nás nic extra nenadchlo.

Riviera, Provence a Avignon 2018. Jeli jsme stopem a ve Francii to šlo krásně. Francouzskou rivieru bych podruhé asi vynechal (nemám rád lidi) a jel bych více do hor. Provence je ale MUST zastávka. začátkem léta byla levandulová pole opravdu kouzelná, jeďte i do okrových dolů a nedávejte si levandulovou zmrzku (chutná jak mejdlo). Avignon je kapitola sama pro sebe - krásné historické město!

Paříž je jeno z největších cestovatelských zklamání. Špinavé město plné zevlujících černochů a arabů. Těch pár památek dojem nenapravilo. Houfy čínských turistů, předražené služby, chaotické letiště a do toho ta jejich francouzština. .Ještě že mají Alpy a pěkná lyžařská střediska...

04/2019 - Projel jsem východní část a jižní od Mylhúz do Lyonu, Sete a pak směr Barcelona na motorce. Lyon i přesto, že je obrovský, tak má skvělou atmosféru. Asi ale záleží na lokalitě. Nejvíce mě, ale nadchlo Séte. To je kouzelné, romantické městečko s retro atmosférou. Výhledy, architektura, kavárničky, jak ze starého filmu. Francie mi sedla, už se těším zpátky. Jen kdyby nebyla tak drahá.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Kvůli teroristickým útokům platí v zemi nouzový stav do 15. července 2017. Častější bezpečnostní kontroly na frekventovaných místech.

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 15°
 3. 19°
 4. 22°
 5. 24°
 6. 25°
 7. 21°
 8. 17°
 9. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1650 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   324 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   135 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   71 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   43 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   43 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování