Vyhledat letenku

Francie

Počet obyvatel
66 mil.
Rozloha
641 tis. km²

Miliony turistů se každý rok vydávají objevovat kouzla Francie, kde města plná historie a stylu lákají ke gurmánskému způsobu života plného kvalitního vína, vytříbeného jídla a voňavého sýra. V Alpách jsou jedny z nejlepších horských středisek na světě. Na Korsice a v Pyrenejích si užijete parádní horskou turistiku.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Kvůli teroristickým útokům platí v zemi nouzový stav do 15. července 2017. Častější bezpečnostní kontroly na frekventovaných místech.

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 15°
 3. 19°
 4. 22°
 5. 24°
 6. 25°
 7. 21°
 8. 17°
 9. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1650 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   324 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   135 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   71 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   43 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   43 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Paříž je klasika, kterou by měl navštívit každý. Další zkušenost s Francii mám u městečka Epernay v oblasti champagne, kde jsem stříhal víno za krásné peníze. Proto bych to rád doporučil i ostatním jako přivýdělek na další cesty. My tam jeli na blind v září 2015 s jednou francouzskou větou - Nu šeršerón du travaj (hledám práci). Nákup jídla nechte až na francouzské supermarkety. Ochutnat víno!

4

Mě prostě francouzi nesedí. Nantes, Bordeaux, Nice, Paříž, města jsou to pěkná, ale té mentalitě lidí nemůžu zatím moc přijít na chuť a oni nám zřejmě taky ne. Obecně se s nimi jedná špatně i v obchodě, je potřeba se dostat opravdu blízko, než se projeví nějaká dobrá lidská stránka pravého francouze

Francii mam hodne rad a tesim se, az si ji projedu celou. Pariz mi pripomina Prahu, je tam toho hodne k videni, ale zaroven je uplne jina, nez zbytek Francie. Taky mam rad jejich vino. Dobrou flasku koupite v supermaketrch i za 2-3€!!!

Francie je krásná, rozmanitá a příjemná země. Kromě Paříže jsem navštívila Bretaň, kterou jsem si zamilovala. Pohádková středověká městečka s pitoreskními hrázděnými domečky, katedrály všude, kam se podíváš, ležérnost a dobrá nálada místních, dobré víno... a menhiry!

Zatím Bretaň, Normandie, údolí Loiry, Alsasko, Remeš, Azurové pobřeží a stále to je jen zlomek toho, co Francie nabízí. Země mnoha tváří a zcela odlišných míst. Z navštívených míst top: Mont Saint Michel, Saint Malo, Strasbourg, zámek Villandry, Point du hoc, Nice a poloostrov Quiberon, kde na mě v danou chvíli genius loci hodně zapůsobil. V budoucnu chci Paříž, Provence nebo katedrálu v Amiens.

Projel jsem jih Francie. Krásná města jako Montpellier (prima na procházky), Nice (pláže), Marseille jsem se radši vyhnul (na mě trochu moc kriminality) a hlavně Carcassone, ten doporučuju úplně nejvíc. Hostel uvnitř starých hradeb a pak sýr s vínem na lavičce u řekz je ideál! :)

Francouzi mají snad uplně všechno - od moře a hor, po jídlo a muzea. Vlastně je ta jejich pýcha trochu opodstatněná. Kromě Paříže a luxusních zámků kolem Loiry bych doporučila i jih Francie. Saint Tropez je sice trochu tourist trap, ale když najdete ty správný uličky, tak je to taky nádhera. Porquerolles a další ostrovy určitě taky stojí za výlet. Čím víc francouzky, tím líp - ocení to ;)

Barbizon. Poklidné městečko s bohatou maliřskou tradicí (Barbizonská škola) nedaleko od historického Fontainebleau. Stojí za to se v něm zastavit a prohlédnout si místní galerii a statek s tradičními výrobky a ochutnávkou vín a sýrů. Bude se Vám tam líbit...

Cestovali jsme stopem, většinou nebyl problém a potvrdilo se nám, že když my neumíme francouzsky a oni anglicky, stejně se domluvíme. Kdo chce domluví se všude. Pokud by někdo chtěl stopem až do Paříže (jako my) rozhodně nejít stopovat na sever Paříže - uprchlické tábory.

Jedna z mých nejoblíbenejších Evropských destinací. Rozmanitá země - moře, hory - historická města. Paříž - místo které by měl každý alespoň jednou vidět, Azurové pobřeží - od Arles až po Menton stojí za to vidět. :) A Francouzské víno? Naprosté pohlazení chuťových buněk!

Moje nejoblibenejsi misto. Skalni mesto par km od Monaka. Je zde vyrobna parfemu Fragonard. Exkurze zdarma a na konci prohlidky moznost zakoupit mistni vyrobky. Vune levandule vsude kolem. Pak sukulentova zahrada na kopecku odkud je bozsky vyhled do krajiny. Kousek odsud bydli Bono Vox.

Prošlý střed + Azurové pobřeží a je na co se koukat, čím se kochat a co ochutnávat. Zejména v Marseille, kde se kultury mísí a je zde populární nápoj Pastis, který jsme si oblíbili. Pokud máte rádi treky, Národní park Calonque a okolní cesty do měst jako je Monaco či Montpellier se Vám budou líbit. Pelikány jsme v Arles bohužel neviděli, ale přiroda je to krásná. Pozor na arabské trhy a zloděje!

Do Francie jsem vždycky jezdila ráda. Paříž je klasika, ale jsou lepší místa ve Francii. Nádherná je Normandie a jeho Mont-Saint-Michel neboli Hora sv. Michaela. Zajímavostí této hory je, že buď stojí v písku nebo je obklopena mořem. Lyon je taky fajn. Azurové pobřeží na jihu nabízí nádherné pláže - Cannes je super. Lidé jsou ve Francii úžasní a mají kouzelné vesnice, nádherné hory a skvělá města

Na výměnném pobytu jsem projel Bretaň a pokud najdete CouchSurfing nebo se nějak dostanete do rodiny, není to v poměru cena/výkon tak drahé. Alespoň co se pití (cider <3) a pečiva na snídani týče. Doporučuji Rennes a třeba ostrov Bréhat. Hodně fotogenická oblast! ;)

Paříž je nádherná a ani několik dní nestačí k tomu, aby člověk objevil krásu všech uliček. Mojí oblíbenou čtvrtí je Sacre coure a Mont martre, to má svoje kouzlo a atmosféru. V Toulosse jsme strávili dva dny, je to pěkné historické město, ale kromě centra nás nic extra nenadchlo.

Riviera, Provence a Avignon 2018. Jeli jsme stopem a ve Francii to šlo krásně. Francouzskou rivieru bych podruhé asi vynechal (nemám rád lidi) a jel bych více do hor. Provence je ale MUST zastávka. začátkem léta byla levandulová pole opravdu kouzelná, jeďte i do okrových dolů a nedávejte si levandulovou zmrzku (chutná jak mejdlo). Avignon je kapitola sama pro sebe - krásné historické město!

Paříž je jeno z největších cestovatelských zklamání. Špinavé město plné zevlujících černochů a arabů. Těch pár památek dojem nenapravilo. Houfy čínských turistů, předražené služby, chaotické letiště a do toho ta jejich francouzština. .Ještě že mají Alpy a pěkná lyžařská střediska...

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Kvůli teroristickým útokům platí v zemi nouzový stav do 15. července 2017. Častější bezpečnostní kontroly na frekventovaných místech.

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 15°
 3. 19°
 4. 22°
 5. 24°
 6. 25°
 7. 21°
 8. 17°
 9. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1650 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   324 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   135 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   71 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   43 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   43 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování