Vyhledat letenku

Gibraltar

Počet obyvatel
33 tis.
Rozloha
6 km²

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 16°
 2. 16°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 21°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 27°
 9. 26°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
5

Byl jsem tu spokojen. Přilehlá Andalusie nabízí to nejlepší ze Španělska. Gibraltar je pak jakýmsi bonusem, kterým jde završit španělskou dovolenou. Parkování je celkem drahé, nicméně město je pochozí. Doporučuji na kopec lanovkou a dolů pěšky. Dle mého názoru denní návštěva postačuje.

Velmi milé překvapení, Po Gibraltaru jsme měli zajištění okruh místními taxiky a byla to super volba. Krásné vyhlídky, včetně výhledu na Africké pobřeží, Makakové, jeskyně Sv. Michala a slavná přistávací dráha přetnutá silnicí. S ohledem na historii je zde také spoustu vojenských památek.

Malý cíp země se zajímavou historií. Dva dny stačí na poznání celého "města". Trochu draho, hodně se tam krade - Makakové jsou tam nedotknutelní, i když si k Vám hodně dovolí. Ideální spojit se Španělskem, kde se dá hned vedle Rock of Gibraltar spát na pláži.

Jako projet přes kontrolu v té frontě byla výzva pro nervy, zaparkovat horor, ale když už jsme lanovkou vyjeli až nahoru a pak to šli s dvou letým synem skrze opičí kolonie, tak zážitek super. Pro rodinu s dětmi nejlepší způsob jak ztrávit den :)

Jeden den bohato staci. Na vrchole skaly, kam sme sa dostali lanovkou, nas cakala celkom mala plosina na fotografovanie, doslova par makakov, draha kaviaren s este drazsimi suvenyrmi. Mesto nijak zvlast zaujimave. Jediny intenzivny zazitok bol prechod cez runway letiska cestou k colnici. Hromadna doprava nezrozumitelna, taxikari neprijemni. Pol dna bohate staci.

Doporučuji parkovat v La Linea, přímo na Gibu je parkování drahé. Absence DPH skýtá mnohé možnosti v nákupu alkoholu a cigaret, v mém případě i Leatherman nože :) Na Rock of Gibraltar lanovkou a dolů pěšky. Jen bacha na opičky, jsou sice fajn, ale celkem dost oprásklé :D

Na Gibraltaru jsem pracovala půl roku. Práce se tam shání opravdu slozite (prakticky, pokud vás nedohodi známy, práci naleznete pouze se štěstím). Oblast je velmi turisticky zatížena. Velkou atrakci jsou opice, které žijí na skále, jeskyně, tunely a hrad. A take přistávací draha, která krizuje jediný tah ze Španělska. Dlouhé fronty na hranicích. Duty free zóna. Restaurace předražené nízké kvality.

Jako jednodenní výlet ze Španělska super! Ale po pár hodinách už by to byla nuda. Skála je moc pěkná, zajímavé jsou i opice a skalní tunely. Městečko mi přišlo ospalé, obyvatelé celkem arogantní (hlavně celníci). Doporučuji přespat na španělské straně v La Línea (lepší ceny).

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 16°
 2. 16°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 21°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 27°
 9. 26°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování