Vyhledat letenku

Gruzie

Počet obyvatel
4 mil.
Rozloha
70 tis. km²

Pokud jste milovníci vysokých hor a přírody, měli byste do Gruzie vyrazit. Všeho je tam více než dostatek. Je to jedna z prvních zemí na světě, kde se rozšířilo křesťanství a výroba vína. Narodil se tam Stalin. Velmi levná země.

Výběr akčních letenek

Bezpečnost

Průměrná bezpečnost (3/5)

Nevstupujte do oblasti Abcházie a Jižní Osetie (mzv)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 17°
 3. 20°
 4. 24°
 5. 27°
 6. 27°
 7. 24°
 8. 19°
 9. 14°
 10. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Bez víza do 90 dnů

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1050 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   143 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   19 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   35 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   5 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   5 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Milujete chození po horách, kde několik dní nepotkáte živou duši? Tak zabalte batůžek a hurá do Gruzie. Tamní příroda je okouzlující a prozatím nedotčená. Místní lidé jsou neuvěřitelně pohostinní, nechají vás přespat skoro zadarmo a nacpou vám břicha k prasknutí výborným jídlem :) jen je potřeba se naučit alespoň základy ruštiny, anglicky se bohužel domluvíte jen zřídka. Gaumardžos=Na zdraví!

3

Gruzie je pro mne jednoznačně jedna z nejkrásnějších zemí, které jsem kdy navštívila. Úžasný zelený Kavkaz, starobylé kostelíky, svahy u Černého moře, kde se pěstuje čaj, divoké kaňony řek a nesmím zapomenout na přívětivé obyvatele a jejich vyhlášenou pohostinnost. A chačapuri! A gruzínská pálenka ča-ča! Největším překvapením pro mne byl při mé poslední návštěvě (duben 2017) úchvatný kaňon Truso!

Řekl bych, že u nás dost přehlížená země. Pro mě jedna z nejlepších! Zdejší hory patří k těm nejkrásnějším, které jsem měl možnost vidět. Anglicky se tady člověk skoro vůbec nedomluví. Bydlení u Babušek za 30lari pro 2 (10/2015). Maršutkama se v pohodě přepravíte po celé zemi. Z Budapešti to sem lítá často za 500. Doporučuji spojit v jeden výlet.

Gruzii jsem projel temer celou, ale urcite se sem rad vratim. Vzdyt letenky z Budapeste koupite jiz za 550 kc! Prekrasne hory, hodne se mi libilo ve Svaneti a celkove to hodnotim dost pozitivne. Lide jsou prijemni, ceny priznive... Na co jeste cekate? Staci oprasit rustinu a muzete vyrazit. :))

Jedny z nejkrásnějších hor, co jsme navštívili. Tamní tráva je zelenější než kde jinde :-) Až z ní bolí oči. Kombinace hor, divočiny a starých pravoslavných památek je strhující. Jen kuchyně nic moc, pokud nejste milovníci šašliku :-)

Levne letenky z Budapesti do Kutaisi. Levne ubytko, dopirucuji Hostel Luxe. Pujcuje i auta a majitel je fajn chlap co mluvi vyborne anglicky. Jinak jsme videli Tbilisi, Batumi, Borjomi. Lide vetsinou umi anglicky a ti starsi umi rusky. Miluji jejich folklór. Amardžoba - jejich obdoba "How do you do" Madloba - děkuji.

Gruzie je přímo srdcová záležitost. Tbilisi je jedno z nejkrásnějších měst, které jsem navštívil, ale pravá perla tohoto malého státu se nachází na severu v oblasti hor. Doporučuji navštívit Gergeti Trinity Church spolu s krásnou horou Kazbeg. Zdaleka nesouhlasím s uvedenými cenami. Výborné jídlo se v restauraci dá pořídit za 80 kč a ubytování přes airbnb pokud nejste nároční i za 300 kč :)

Gruzii jsme si zvolili jako první zemi na naší šestiměsíční cestě do Asie a nemohli jsme udělat líp! Strávili jsme v Gruzii měsíc a byl to měsíc nádherných hor, zelené přírody a hlavně spousty zážitků, které s gruzíncema zažijete. Jsou to neuvěřitelně milý a pohostinní lidé. Kromě známých míst bych doporučil horký vodopád severn od Senaki - ostatní tipy máme na www.instagram.com/cestodenik.

Gruzie je jednou z nejkrásnějších zemí, co jsem kdy navštívila (a rozhodně se ráda vrátím!). Milí a vstřícní lidé, nádherná příroda a zajímavé kontrasty mezi jednotlivými městy. Angličtina je tady sice téměř nulová, ale člověk se domluví i česky (+ rukama, nohama..). Je tu opravdu levno - týden nás vyšel i s útratou, ubytkem a letenkama na cca 8.000 Kč :-) Neváhejte a vydejte se do Gruzie :-)

Gruzie má nádherné hory, kde o člověka jen tak nezavadíte... V horách nám dělal společnost pouze pes, kterého jsme pojmenovali Gori, když se k nám přidal v Ušguli. Lidé jsou pohostiní a s pálenkou ča-ča nešetří :) ...

Překrásná země s úžasnými výhledy v tamních horách a pohostinnými Gruzínci. Já se kromě toho zcela zamilovala do gruzínské kuchyně (na fenomenální chinkali, chačapuri nebo badridžani se mi sbíhají sliny, jen na ně pomyslím) a jejich vína dělaného jejich metodou kvevri. Cestování maršrutkou je levná a dobrodružná záležitost, o kterou byste se při cestování na různá místa Gruzie neměli ochudit.:)

Nádherná země, kterou jsme projeli stopem. Neskutečně hodní lidé, nádherné hory i města. Na stopování nejlepší země, kterou jsem zažila. Lidé vám zastavují, aniž by jste stopovali, rozdali by se pro vás. Takže neváhat a určitě vyrazit. Stojí to za to!

jelikoz nemate v nabidce Abchazii tak ja byla v Suchumi a pak Gruzie do hor.Neskutecna priroda a cesta busem po horske ceste to byla nocni mura.Ale jinak nedotcena priroda a neco uzasneho.Uz je to opravdu dlouho co jsem tam byla ale verim zeje tam stale krasne podle komentaru zde.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Výběr akčních letenek

Bezpečnost

Průměrná bezpečnost (3/5)

Nevstupujte do oblasti Abcházie a Jižní Osetie (mzv)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 17°
 3. 20°
 4. 24°
 5. 27°
 6. 27°
 7. 24°
 8. 19°
 9. 14°
 10. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1050 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   143 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   19 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   35 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   5 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   5 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Bez víza do 90 dnů

Očkování

Bez očkování