Vyhledat letenku

Irsko

Počet obyvatel
6 mil.
Rozloha
70 tis. km²

Země je plná hradů a nádherné přírody. Ideální pro pěší turistiku nebo výlety na kole. Po cestě si určitě dejte irský Guinness nebo pravou irskou whisky. Irsko je dražší než ČR. Jezdí se vlevo.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 12°
 3. 15°
 4. 17°
 5. 18°
 6. 18°
 7. 17°
 8. 14°
 9. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1600 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   133 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   76 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   70 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   37 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Milejsi lidi nez Iry jsem snad nepotkala, a to jsem si myslela, jak je to v Norsku paradni, kdyz se na me prodavacky v obchode usmivaji, v Irsku zvladli i bleskovou konverzaci o pocasi, nejznamejsich turistickych pamatkach i irskem zdravotnictvi :D My jsme procestovali pouze severni Irsko a sever Irska (Donegal), ktery bych rozhodne doporucila. Predevsim vystup na mt Errigal je impozantni!

O Irsku se říká, že je drahé - s trochou umu je to na útratu normální evropská země, jen to pivo mají až příliš dobré. Malý hack: pokud chcete na Mohérové útesy, nevycházejte z oficiálního parkoviště - čekají vás jen davy lidí. Cca 5 km jižněji je odbočka na malou cestu se značkou "P" dovede vás k útesům z jihu, zaparkujete u rodinného domu, dáte do kasičky 2E a můžete pokračovat sami a nerušeně.

5 hvězdiček za přírodu a 3 za město Dublin.. Patrick Days - všem moc doporučuji zažít, je to super den. Příroda je tam nádherná - ale musíte vyjet z města.. Měla jsem možnost tam na pár dní být ale vracet se tam nepotřebuji.

Před 10 lety jsem navštívil Irsko v rámci anglického kurzu. Utkvěla mi v paměti místní kuchyně, která nepatří mezi nejlepší. Na druhou stranu vše je vyváženo nádhernou krajinou a príma lidmi, kteří jsou velmi přátelští a kteří mají srandovní přízvuk. Určitě doporučuji prohlídku továrny na whiskey, kde můžete dostat pravý turistický diplom testovače tohoto výborného moku.

Irská příroda i večery v Dublinu u živé hudby a točeného Guinesse se mi líbili moc! Pokud jezdíte na kole nebo chodíte pěšky, vaříte doma / na ubytování, dá se považovat za levnou zemi. Doporučuji navštívit národní park Killarney. Na Dublin Vám stačí jeden den! Do katedrály svatého Patrika jděte večer v 17:30 na večerní mši - je to zdarma a nádherný zážitek.

z Irska znám jen Dublin a tam zejména čtvrť Temple Bar, každý večer tu hraje spousty kapel na ulici, v pubech, nezřídka v přízemí jedna kapela, v patře druhá, zajdu dovnitř poslechnu si hudbu, když mě omrzí jdu do dalšího pubu, vstup všude zdarma, pití je drahý tak piji málo

Před 3mi lety jsem zde byla jeden semestr v rámci programu Erasmus. Stihla jsem i procestovat tuto zemi. Krásná příroda, nevyzpitatelné a stále se mění se počasí. Mají vyšší platy, vyšší nájmy a dle toho i vyšší ceny. Pozor na přízvuk. Na první poslech nezvyk oproti britské angličtině.

Irsko jsem navštívila 3x a určitě se ráda vrátím. Krásná příroda, historické památky i přátelská povaha místních obyvatel. Určitě vyjeďte i mimo Dublin (u Dublinu je krásné městečko Howth) - vydejte se na Jih Irska do města Cork (a přístavního městečka Cobh). Nevynechte ani hrad Blarney, poloostrov Dingle, národní park Killarney či Moherské útesy.

Nádherně zelená, ovečková země. Irsko jsme procestovali celé s půjčeným autem. Občastné spaní v autě byl opravdu zážitek když se ráno probudíte a vedle auta leží mrtvá roztrhaná srna :D (nebo co to bylo). Moc se mi líbilo v severním Irsku The Dark Hedges, Giants Causeway. Z Irska potom Cliff´s of Moher, Národní park v Killarney a z měst to je samozřejmě Dublin.

Tři týdny v Irsku se zpětně zdají spíš jako "whisky tasting tour", i když na Guiness taky došlo. Díky známým jsme se na několik dní ocitli na pravé irské farmě se zelenými kopci posetýma ovcema, naprostá nádhera. Dublin mě architektonicky příliš nenadchl, ale koláž z barevných dveří se dá udělat kdekoliv. Lepší něž Dublin se mi zdál spíš Cork nebo Galway. Přízvuk vtipnej no :)

Nad očekávání, Irsko mě strašně bavilo. Dublin je město, kde bych klidně mohla žít - už jen kvůli tomu, že odtud pochází Oscar Wilde, hihi. :) Miluju ty jejich cihlové domy, kavárničky a Trinity College je prostě pecka. Určitě doporučuju výlet do Kilkenny, Glendalough a Wicklow Mountains, to je absolutní paráda "po irsku". Insider tip: zkuste Dublin-Howth, nebudete litovat. :)

Irsko prostě není můj šálek kávy. Možná mu dám ještě někdy šanci, ale po jedné návštěvě jsem nabyl dojmu, že je to taková nic moc vesnice, kde jdou nejpozději v 10 večer všichni spát a na pivo je asi 500% spotřební daň. Po 25 navštívených zemích byla tahle první, kde jsem litoval utracených peněz.

Březen u moře v Evropě?! No a vidíte, Dublin a okolí je super - a tím nemyslím jen super-útulné bary po večerech: když zasvítí slunko, chcete být v pozdním odpoledni právě mezi písčitýma dunama na Bull Islandu a nikde jinde...

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 12°
 3. 15°
 4. 17°
 5. 18°
 6. 18°
 7. 17°
 8. 14°
 9. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1600 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   133 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   76 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   70 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   37 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování