Vyhledat letenku

Island

Počet obyvatel
331 tis.
Rozloha
103 tis. km²

Ostrov na půli cesty mezi Evropou a Kanadou je plný přírody, kde člověk několik dní nenarazí na lidskou bytost. Na co ale určitě narazí jsou dechberoucí vodopády, ledovce a sopky. Na moři jsou k vidění na velryby. Island je velmi drahá země.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 12°
 3. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Bez víza do 90 dnů

Vízum není požadováno při pobytu do 90 dnů. Cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce.

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2900 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   456 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   228 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   120 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   96 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   68 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související články

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Island je jedna ze tri nejkrasnejsich zemi, kterou jsem mel moznost navstivit. Stovky prekrasnych vodopadu, hory, ledovce, sopky, mili lide... Kdybych mel najit jedinou vec, ktera mi tady chybela, rekl bych lesy, ale i bez nich to bylo skvely. Teda az na ty ceny. Cech si zde bohuzel snadno prijde jako zebrak...

Pět hvězd, protože neexistuje na tomhle světě zěme, která by byla aslepoň trochu podobná Islandu. 4denní trek Landmannalaugar vás vezme na procházku po několika rozdílných planetách z nichž ani jedna nepřipomíná Zemi. Uplný top jsou ale kaňony Glymour a Fjaðrárgljúfur. Hot poty vás zahřejí na duši a krása Islanďanek někde jinde. V létě můžete pronásledovat velryby, zatímco v zimě polární záři.

Na Island se ráda vracím. Sice není nejlevnější, ale platí to samé jako pro Norsko - kempovat je možné takřka kdekoliv, stopování je parádní a v kontejnerech se najde spousta jídla. Landmannalaugar a koupání v Hveragerdi jsou must do. Hezký je také výšlap na známou Kirkefjell či ztracení se v západních fjordech... Ale ono, když je hezky, tak je hezky všude :)

Čistá nefalšovaná krása. Doporučuji vybočit i z klasických turistický tras a zajet třeba do národního parku Snæfellsnes. Krajina se mění před očima, chvíli jste v Americe, chvíli v Austrálii, chvíli na Sibiři, pak snad i na jiné planetě, v Zemi nikoho, jen vulkánů a ledu a v neposlední řadě jejich elfů. Vykoupejte se v termální prameni. Drahá země, zvažte dobrovolnictví či workaway.

Island se i přes svou drahou pověst dá procestovat dost levně. V září 2018 jsem tam vyrazil s kamarádem a připravil jsem se na malou útratu. Díky jídlu s sebou, stanu na zádech a stopování okolo celého ostrova jsem utratil přibližně 3 500 Kč za 8 dní. A to jsem si nakonec dopřával i nákupů, kempů, nebo hostelů v Reykjavíku. :-) Celý cestopis najdeš u nás na stopujemevychod.cz - Island.

Ideální na autotrip kolem ostrova. Můžete si v Reykjaviku jedno půjčit a vyrazit. Samozřejmě krásná příroda kterou jinde neuvidíte. Geysiry jsou senza. Krásně ledovce a volně žijící tuleni. A neuvěřitelné vodopády jako třeba Detifoss. Parádní je taky zastávka v termánlích lázních, kterou byste určitě neměli opomenout. Národní jídlo je prý kozlí hlava ale to jsme nezkoušeli :)

září / 10 dnů / cca 15 000 Kč Syrová příroda, spaní v autě, polární zář a když už člověk vážně mrzne, najít na poli opuštěnej termální pramen. Cesta k sobě sama. Ten zážitek je nepopsatelnej, objeli jsme ostrov a trvalo hodiny, někdy i dny, než jsme narazili na člověka (září už tolik neláká?) Island vás obalí, pohltí a nepustí. I za cenu týdne na instantních polívkách.

Jednoznačne 5* za roznorodosť krajiny. Bubľajúca síra, sopečné krátre, krásne vodopády, ľadovcové jazero alebo aurora borealis. Boli sme tam v oktobri, požičali auto a stanovali v kempoch ale aj mimo. Super je keď idete mimo sezonu (mimo leta). Ceny su polovičné (čo v tak drahej krajine dosť poteší), či už za prenajom auta alebo za kempy (neplatili sme ani raz).Odporučam: http://hotpoticeland.com/

Maximálně turistické místo. Čekejte vysoké ceny. Pro mě jakožto low cost cestovatele nic moc. Nicméně příroda hezká. Nečekjte ale, že ulovíte něco originálního, na to tam cestuje hodně lidí. Doporučuju si půjčit auto a objet si Island po vlastní ose. V Reyjakvíku se stavte na kávu, zažívají v posledních letech boom mikropražíren.

Island je nádherný je opravdu nádherný. I když se říká, že je velmi drahý, tak se dá na hodně věcech ušetřit a nenechat tam dvě výplaty. Nám bohužel skoro po celý čas nevyšlo počasí, ale to si tam bohužel nevyberete... Cestopis o Islandu najdete na mém kanálu. (kalkulace, itinerář, dojmy a zážitky..)

Nádherná země plná rozmanité přírody, čistoty, drsného větru, rozsáhlých ledovců a plno krásných kopců a teplých pramenů. Ubytování v kempech bylo naprosto dostatečné. Turistů v červnu v přijatelné míře. Souznění s přírodou pro mne zatím nejintenznivnější co jsem kdy zažila. Už se těším, až se sem opět vrátím.

6 hvězdiček z 5... ;-) Všechno, co je na Islandu, najdete i jinde na světě, ale asi nikde v takové koncentraci. Mimo klasickou okružní trasu jsou silné Ostrovy západních mužů či divoký fjordový severozápad. Restaurace hodně drahé, ale "samovarně" lze hodně ušetřit. Je-li moc turistů, stačí sjet na támhletu boční cestu...

Naprosto nádherná země, vodopády, které jsem nikde jinde doposud neviděla, příroda úžasná, sopky, prostě vše pro milovníka přírodní krásy. Sice dražší země, ale jde to i low-cost. Stačí mít auto a dá se krásně celý procestovat, trekování je luxusní, i když asi nikdy za život jsem nepřebrodila tolikrát řek jak tady. Jen ochutnávku jejich speciality - fermentovaného žraloka, no pro mě to nebylo :D

Nádherná příroda, úžasní lidé. Byli jsme v lednu a s tou tmou to není tak hrozné. :) Mnoho cest však bylo pro špatné počasí zavřeno a snadno se tak stalo, že byl člověk uvězněn v nějaké vesničcce, než přejde sněhová bouře, což může trvat i několik dní. Měli jsme ale štěstí! Volně žijící tuleni, nádherné vodopády, silný vítr, sněhové jazyky vysoké přes metr - pohádkový Island. :))

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 12°
 3. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2900 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   456 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   228 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   120 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   96 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   68 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Bez víza do 90 dnů

Vízum není požadováno při pobytu do 90 dnů. Cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce.

Očkování

Bez očkování