Letenky

Itálie

Počet obyvatel
61 mil.
Rozloha
301 tis. km²

Země zaslíbená vynikající gastronomii (pizza, pasta,..), dobrému vínu, espressu. Je protkaná desítkami úžasných památek. V letě se dá relaxovat na plážích nebo běhat po horách. V zimě zas lyžovat v Alpách. Itálie je země plná stylu a historie.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 13°
 3. 16°
 4. 20°
 5. 24°
 6. 27°
 7. 27°
 8. 24°
 9. 19°
 10. 14°
 11. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1450 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   108 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   42 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   68 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

V roce 2017 jsme stopem procestovali Sicílii a byl to nádherný zážitek. Mnoho pamětihodností, živých měst, klidné přírody, krásných pláží a milých místních. Nejvíce se mi líbilo v Cefalú, Syrakusách a Palermu. Ale každé místo mělo něco do sebe. Je to rozmanitý ostrov, vlastně bych měla chuť napsat "země", protože místní se nepovažují za Italy, ale za Sicilany! Rádi se tam někdy vrátíme :)

Do Itálie se vracím tak nějak celý život a je to pro mě srdcovka. Výborná kuchyně, překrásné hory, úchvatné města a svěží moře. Miluji Benátky, pizzu, alpy nebo třeba procházku po nočním Římě. Zklamání pro mě byla Pisa, kde toho kromě divných turistů s imaginárními kamarády a šikmou věží, moc není. Stále si úspěšně šetřím Dolomity a Florencii, které mi chybí.

3

Už jsem tu byl tolikrát, že mě už snad tato země ničím neoslovuje. Lidé trošku lepší než ve Francii, ale sever se sám k jihu nehlásí. Ani já z jihu nejsem nijak uchvácen, na severu hory samozřejmě úplně o něčem jiném! Památky v Římě, Benátkách a Miláně raději nezmiňuji, protože asi leckdo může mít z momentálního obležení přistěhovalci z jihu, nemalý šok a také finanční újmu.

Miluju Itálii. Opakovaně se tam vracím, ale pokaždé jinam. Loni jsem tam byla třikrát. V Toskánku, které je naprosto božské (Florencii ale nedoporučuji v létě, padnete vedrem), v Neapoli, která má své mafiánské kouzlo a v Torinu. Řím je prostě klasika a asi “must” každého. V Benátskách nás okradli, takže tam bacha. Lago di Garda je opravdu úchvatné jezero obklopené horami. A ta jejich kuchyně!

V Italii je spousta krasnych mist a dneska se tam dostanete za par stovek letecky. At uz zvolite Rim, Neapol nebo jine vyhlasene mesto, urcite nebudete litovat! A pokud jako ja milujete pastu, Italii si zamilujete. Stale mi chybi spousta mist, ale uz se tesim az je vsechny postupne objevim.

V Itálii jsem byla měsíc jako aupair a navštívila obvyklá turistická místa jako Řím, Benátky, Florencii.. Miláno a Pisa mě příliš neoslovily, zato se mi líbilo menší Bergamo a Neapol připomínající spíš arabskou zemi než Evropu. Překvapivě krásný byl také sever země: městečka Bolzano, Merano a jezero Reschensee.

Za mě do itálie spíše za kulturou a lyžováním. Řím je dechberoucí, jediné mínus jsou sposty turistů u jakékoliv památky i jinde než v Římě, nicméně jsou i neturistické místa jako například park nad Trastevere s výhledem na celý řím a další. Toskánsko je srdcovka, jídlo, víno, kultura, atmosféra, klid, pohoda a vše kolem toho je velmi těžké popsat slovy. Do toskánska se budu vždy rád vracet :)

Taky srdcovka!!! Mám moc ráda hlavně Benátky, Veronu, Lago di Garda. Přírodu v Tyrolích, Toskánsku, Umbrii. Florencie je nádherná, Řím už se mi líbil míň, Milano vůbec. Na jihu se mi moc nelíbilo (Kalábrie) - přišlo mi to už dost špinavé. Ale asi by si člověk neměl ujít Pompeje, ty jsou úžasné. Z ostrovů doporučuji Sardinii a Elbu.

Krásná příroda, hory, ferraty, jezera, města ... Trochu zklamání z Benátek, které jsou brutálně turistické a to se pak odráží např. v kvalitě připravovaných jídel. Zrovna v Benátkách jsme si moc nepochutnali.

Na Ostrov Capri jsme prijeli trajektem ze Sorrenta. Z pristavu vede na horní namesti lanovka. Jinak je to kraj likéru Limoncello. Dále pobrezi Amalfi vas prenese do jinych kraju. Na jihu Itálie je take velky testovaci okruh (zkusebni draha) nejen pro Ferrari. V Neapoli se chodi pres semafory i na cervenou. A posledni dva roky je tam fakt dost poznat vyskyt uprchliku :-/

V Itálii jsem byla poprvé a konkrétně v Benátkách. Osobně se mi zde moc líbilo, nádherné památky, výborné jídlo a příjemná atmosféra :) Do Itálie se vrátím ráda avšak na jiné místo. Benátky doporučuji :)

Itošku jsme navštívili celkem 3x. Jednou Kalábrie, Sicílie, potom benátky a nakonec jsme procestovali pevninu a její hlavní města a památky. Jak jinak nádherná Pisa, božský Řím, zajímavá Bologna, zelená Florencie atd. Co dodat prostě jedním slovem krása. Jen to jídlo bylo brutálně drahé takže došlo i na konzervy z Česka :D Roky návštěv 2010, 2011, 2012

V Itálii jsem z měst navštívila jen Benátky. Ty mě moc nenadchly, čekala jsem víc. Možná to bylo tím, že jsme tam byli v únoru a počasí nám nepřálo. Mám v plánu zajet do Milána, Říma, Florencie a dalších měst. Jinak jsem projela italské pobřeží na cestě do Francie, a to se mi moc líbilo. Krásné vinice a pláže. Zatím 4/5 :)

Itálie je prostě srdcovka. Jezdíme sem náhodou skoro každý rok. Mají výbornou kávu, skvělé jídlo a úžasné lidi. Pro stopaře (i přes řeči ostatních) je to super země - kde jinde v Evropě vám zastaví klidně uprostřed kruháče? Zatím jsme projezdili hlavně sever a určitě doporučujeme se zastavit na Lago di Garda s bandou dalších bláznů - užijete si to! Jen ubytko je dost drahé, ale hamaka...:D

V Itálii jsem navštívila spoustu míst i opakovaně, Itálii snad nejde nemilovat - obzvlášť jedete-li na jih a chcete vážně nikam nespěchat a jen si užívat moment. Určitě doporučuju vzít auto, případně batoh na záda a vyrazit napříč zemí. Krom profláklých míst k návštěve vřele doporučuji: Bergamo u Milana, městečko Matera a Alberobello u Bari a také Tivoli u ŘÍma. P. S. Na dietu v Itálii zapomeňte!

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 13°
 3. 16°
 4. 20°
 5. 24°
 6. 27°
 7. 27°
 8. 24°
 9. 19°
 10. 14°
 11. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1450 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   108 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   42 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   68 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování