Vyhledat letenku

Itálie

Počet obyvatel
61 mil.
Rozloha
301 tis. km²

Země zaslíbená vynikající gastronomii (pizza, pasta,..), dobrému vínu, espressu. Je protkaná desítkami úžasných památek. V letě se dá relaxovat na plážích nebo běhat po horách. V zimě zas lyžovat v Alpách. Itálie je země plná stylu a historie.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 13°
 3. 16°
 4. 20°
 5. 24°
 6. 27°
 7. 27°
 8. 24°
 9. 19°
 10. 14°
 11. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1450 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   108 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   42 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   68 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

V roce 2017 jsme stopem procestovali Sicílii a byl to nádherný zážitek. Mnoho pamětihodností, živých měst, klidné přírody, krásných pláží a milých místních. Nejvíce se mi líbilo v Cefalú, Syrakusách a Palermu. Ale každé místo mělo něco do sebe. Je to rozmanitý ostrov, vlastně bych měla chuť napsat "země", protože místní se nepovažují za Italy, ale za Sicilany! Rádi se tam někdy vrátíme :)

Do Itálie se vracím tak nějak celý život a je to pro mě srdcovka. Výborná kuchyně, překrásné hory, úchvatné města a svěží moře. Miluji Benátky, pizzu, alpy nebo třeba procházku po nočním Římě. Zklamání pro mě byla Pisa, kde toho kromě divných turistů s imaginárními kamarády a šikmou věží, moc není. Stále si úspěšně šetřím Dolomity a Florencii, které mi chybí.

V Italii je spousta krasnych mist a dneska se tam dostanete za par stovek letecky. At uz zvolite Rim, Neapol nebo jine vyhlasene mesto, urcite nebudete litovat! A pokud jako ja milujete pastu, Italii si zamilujete. Stale mi chybi spousta mist, ale uz se tesim az je vsechny postupne objevim.

5

Už jsem tu byl tolikrát, že mě už snad tato země ničím neoslovuje. Lidé trošku lepší než ve Francii, ale sever se sám k jihu nehlásí. Ani já z jihu nejsem nijak uchvácen, na severu hory samozřejmě úplně o něčem jiném! Památky v Římě, Benátkách a Miláně raději nezmiňuji, protože asi leckdo může mít z momentálního obležení přistěhovalci z jihu, nemalý šok a také finanční újmu.

Miluju Itálii. Opakovaně se tam vracím, ale pokaždé jinam. Loni jsem tam byla třikrát. V Toskánku, které je naprosto božské (Florencii ale nedoporučuji v létě, padnete vedrem), v Neapoli, která má své mafiánské kouzlo a v Torinu. Řím je prostě klasika a asi “must” každého. V Benátskách nás okradli, takže tam bacha. Lago di Garda je opravdu úchvatné jezero obklopené horami. A ta jejich kuchyně!

Kde začít.. v Itálii jsem byl nejčastěji ze všem zemí a je to má srdcová záležitost, neboť obdivuji památky Římské říše. Vyhledávám je i v dalších zemích, ale v Itálii je to jiné. Samozřejmě top je Řím, ale líbilo se mi i Capri, Benátky, Florencie. Pěkný výlet je rozhodně do Tivoli. Hlubokým zážitkem jsou Pompeje a Herculaneum. Výborným zážitkem bylo i EXPO 2015 v Miláně a mohl bych pokračovat...

1

Procestoval jsem kus Itálie stopem, a to poměrně úspěšně, i když ne všichni stopaři mají dobré zkušenosti. Země má své kouzlo, ať je to svými ojedinělými památkami, tak životním stylem a náturou Italů. Pro milovníky památek určitě doporučuji Řím, Pisu, Florencii, Benátky. Pokud chcete na lyže, mým oblíbeným střediskem je Paganella. Mj. Italové jsou gurmáni, k Itálii patří také dobré jídlo a víno!

V Itálii jsem byla měsíc jako aupair a navštívila obvyklá turistická místa jako Řím, Benátky, Florencii.. Miláno a Pisa mě příliš neoslovily, zato se mi líbilo menší Bergamo a Neapol připomínající spíš arabskou zemi než Evropu. Překvapivě krásný byl také sever země: městečka Bolzano, Merano a jezero Reschensee.

Itálie je má srdeční záležitost. Navštívila jsem velká města jako je Florencie či Řím, kde je člověk ohromen architekturou, historií, která dýchá ze všech stran, a já osobně především celkovou italskou amtosférou. Nejraději se vracím do Kalábrie, kde to je pro mě skutečně ta pravá překrásná Itálie. Za návštěvu stojí ovšem i oblast Gargana, výšlap na Vesuv či výlet do Pompejí je taky zážitek. :)

Za mě do itálie spíše za kulturou a lyžováním. Řím je dechberoucí, jediné mínus jsou sposty turistů u jakékoliv památky i jinde než v Římě, nicméně jsou i neturistické místa jako například park nad Trastevere s výhledem na celý řím a další. Toskánsko je srdcovka, jídlo, víno, kultura, atmosféra, klid, pohoda a vše kolem toho je velmi těžké popsat slovy. Do toskánska se budu vždy rád vracet :)

Taky srdcovka!!! Mám moc ráda hlavně Benátky, Veronu, Lago di Garda. Přírodu v Tyrolích, Toskánsku, Umbrii. Florencie je nádherná, Řím už se mi líbil míň, Milano vůbec. Na jihu se mi moc nelíbilo (Kalábrie) - přišlo mi to už dost špinavé. Ale asi by si člověk neměl ujít Pompeje, ty jsou úžasné. Z ostrovů doporučuji Sardinii a Elbu.

Nemůžu si pomoct a už tři roky po sobě se sem vracím. Zatím jsem stihla navštívit jen sever Itálie - a to jen část. A vlastně pořád nemůžu ani říct, že jsem tu byla, protože je toho tu tolik k vidění co já ještě neviděla. Italská kultura patří k jedné z nejkrásnějších. Těším se na letošní návštěvu Milána a na odškrtnutí dalšího místa z této krásné a rozmanité země. Itálie není jenom Bibione

Na Itálii jsem vyrostl. Poprvé jsem tu byl u moře asi ve 3 letech. Později jsem ji navštívil ještě mnohokrát, od severu až na jih. Pro místní není nic problém. Letos jsme byli na týden v Římě a v Pise. Řím je úžasné město plné památek a plné pouličních umělců na které je radost se dívat, případně poslouchat. Řím řadím hned za Prahu jako druhé nejhezčí město v Evropě. Benátky také v topu.

Krásná příroda, hory, ferraty, jezera, města ... Trochu zklamání z Benátek, které jsou brutálně turistické a to se pak odráží např. v kvalitě připravovaných jídel. Zrovna v Benátkách jsme si moc nepochutnali.

Itálie je ne jenom dva v jednom, ale VŠECHNO v jednom. Historie, hory, moře, umění, památky, dobré jídlo, libozvučný jazyk, vášeň, Nelze říci, které místo v Itálii se mi líbí nejvíc. Každé má něco, a každé je své - jedinečné. Přidávám se k těm co propadli kouzlu Itálie a tato země se pro nás stala srdcovou záležitostí :)

Neuvěřitelně bohatá země co do památek a přírody, navíc s tím nejlepším jídlem a zmrzlinou na světě! Líbilo se mi v Římě, Florencii, Benátkách, Veroně - v těchto městech vážně cítíte, že se tu odehrávaly dějiny. V Benátkách je to nejúžasnější světlo, které nikde jinde nezažijete. Jo jasně, je to trochu špína, ale to k Itálii prostě patří. Na blogu mám k několika destinacím články, tak koukni. :)

Pre mňa je Rím veľkým sklamaním. Má krásne pamiatky, ale novodobo je tam v kurze bezdomovectvo, neporiadok a zločin! Oproti tomu Miláno je jedno brutálne veľkomesto, kde si to fakt užijete. Čo sa mi na taliansku nepáči, sú malé porcie jedla za premrštené ceny, takže hladoš ako ja je tam večne nervózny a v tom teple pri prechádzkach uličkami hľadá stále niečo pod zub. Páči sa mi životný štýl ľudí!

Na Ostrov Capri jsme prijeli trajektem ze Sorrenta. Z pristavu vede na horní namesti lanovka. Jinak je to kraj likéru Limoncello. Dále pobrezi Amalfi vas prenese do jinych kraju. Na jihu Itálie je take velky testovaci okruh (zkusebni draha) nejen pro Ferrari. V Neapoli se chodi pres semafory i na cervenou. A posledni dva roky je tam fakt dost poznat vyskyt uprchliku :-/

Země mého srdce. Začíná to městečkem Tarvisio na severu u hranic z Rakouskem, které pravidelně navštěvuji, a pokračuje to krásou měst jako je Řím, Benátky, Sirmione, Peruggia, Asissi a jiná. Krásná historie, oproti většině Evropy normální ceny v restauracích za výbornou kuchyni.

Itálii, konkrétně Benátky jsem s partnerem navštívila v roce 2016. Během dne lze nachodit x kilometrů po městě. Doporučuji si dát bagetu, pizzu a gellato z menších stánků. Všude je plno lidí. Určitě se zatoulejte do méně turistických cílů. Na místních sídlištích poznáte pravý šmak Itálie. Benátky přesto paří mezi hodně špinavá města. Gondoly jsou spíše pro lidi, co mají plnou peněženku.

V Itálii jsem byla poprvé a konkrétně v Benátkách. Osobně se mi zde moc líbilo, nádherné památky, výborné jídlo a příjemná atmosféra :) Do Itálie se vrátím ráda avšak na jiné místo. Benátky doporučuji :)

Itošku jsme navštívili celkem 3x. Jednou Kalábrie, Sicílie, potom benátky a nakonec jsme procestovali pevninu a její hlavní města a památky. Jak jinak nádherná Pisa, božský Řím, zajímavá Bologna, zelená Florencie atd. Co dodat prostě jedním slovem krása. Jen to jídlo bylo brutálně drahé takže došlo i na konzervy z Česka :D Roky návštěv 2010, 2011, 2012

Když se mě někdo zeptá, jaká je má nejoblíbenější země, odpovídám ITALY. Proč? Čisté moře, nádherné vysoké hory, dobré jídlo, silná káva, kvalitní víno, pěkní Italové, historické památky.. aaaw. Itálie je moje láska. Projeli jsme ji od Palerma až po Miláno. Nejkrásnější je Sicílie, Řím a Pompeje. Spali jsme venku, v kempech či pod širákem. Skvěle funguje i airbnb.

Itálie je prostě srdcovka. Jezdíme sem náhodou skoro každý rok. Mají výbornou kávu, skvělé jídlo a úžasné lidi. Pro stopaře (i přes řeči ostatních) je to super země - kde jinde v Evropě vám zastaví klidně uprostřed kruháče? Zatím jsme projezdili hlavně sever a určitě doporučujeme se zastavit na Lago di Garda s bandou dalších bláznů - užijete si to! Jen ubytko je dost drahé, ale hamaka...:D

V Itálii jsem navštívila spoustu míst i opakovaně, Itálii snad nejde nemilovat - obzvlášť jedete-li na jih a chcete vážně nikam nespěchat a jen si užívat moment. Určitě doporučuju vzít auto, případně batoh na záda a vyrazit napříč zemí. Krom profláklých míst k návštěve vřele doporučuji: Bergamo u Milana, městečko Matera a Alberobello u Bari a také Tivoli u ŘÍma. P. S. Na dietu v Itálii zapomeňte!

Itálii, konkrétně Benátky jsem s partnerem navštívila v roce 2016. Během dne lze nachodit x kilometrů po městě. Doporučuji si dát bagetu, pizzu a gellato z menších stánků. Všude je plno lidí. Určitě se zatoulejte do méně turistických cílů. Na místních sídlištích poznáte pravý šmak Itálie. Benátky přesto paří mezi hodně špinavá města. Gondoly jsou spíše pro lidi, co mají plnou peněženku.

Itálie je jedna z nejideálnějšich zemí pro cestovatele. Má prostě všechno. Skvělé jídlo, úžasnou přírodu, dechberoucí historické památky, věčné slunce a přátelské obyvatele. Navštívila jsem Benátky, Řím, Florencii a ještě toho mám na seznamu opravdu spoustu. Třeba Toskánsko, Sicílii, Neapol nebo Apulii. Moje láska k Itálii vznikla ale už hodně dávno na dovolené s rodiči v Bibione.

Itálie je jediná země, kde mě okradli :D. Přesto ji miluji. Má všechno ! Hory, pláže, krásné města, úžasné lidi. Centrum umění a kultury. Nikam jinam se nevracím tak rád jako do Itálie. S trochou chtíče zde najdete parádní opuštěná místa, kde už dlouho nikdo nebyl. I ten životní styl miluji ! Co dodat :)

S autostopem je to tu nahnutý jak věž v Pise nebo Julie na veronským balkóně nad Rómeem (tu ale doporučuju, myslím Veronu ;-) ). Restaurační zážitky luxusní, hlavně gestikulujte jak tanečník svatého Víta, budou vás mít za místní... ;-)

Tre Cime jedna z nejkrásnějších destinací v Alpách krásné nenáročné výlety v okolí skal, ale možnost náročných tras ve skalách. Dole za Misurinou je mýtnice, porkování u chaty Rifugio Auronzo je na 24 hod takže je zde možno nocovat

Itálie jak kde. Jižnímu Tyrolsku dávám 5 hvězd, miluju tu atmosféru a lyžování. Benátky taky, za mě kouzelné místo. Řím a Milán nejsou moc pěkná místa, plná otravných černochů, necítíte se bezpečně a v restauracích vás natáhnou. Rimini a okolí vysoká kriminalita. Nesnáším líný lidi a siesty. Ale miluju tu kuchyni, šunšičky, sýrečky, oliváček, foccaciu, zeleninku …

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 13°
 3. 16°
 4. 20°
 5. 24°
 6. 27°
 7. 27°
 8. 24°
 9. 19°
 10. 14°
 11. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1450 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   108 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   42 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   68 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování