Vyhledat letenku

Kazachstán

Počet obyvatel
18 mil.
Rozloha
3 mil. km²

Bezpečnost

Průměrná bezpečnost (3/5)

Sezóna a teploty

  1. -8°
  2. -7°
  3. 13°
  4. 22°
  5. 27°
  6. 28°
  7. 30°
  8. 21°
  9. 12°
  10. -5°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
3

Nejvíc mě okouzlil východ země - jezero Kaindy, kaňon Čaryn a národní park Altyn-Emel s barevnou krajinou kopců Aktau a Katutau a se zpívající písečnou dunou. Navíc se tady dají pozorovat divocí koně Převalského, gazely a divocí osli kulani. Kdo má rád spíš smutná místa a zajímavosti, doporučuji město Aralsk, bývalé přístavní město na umírajícím Aralském jezeře.

Snad nejlevnější země, kterou jsem navštívila, stačilo mi 100 EUR na týden. Tahle země mě ve všem jen překvapovala. Vše tam fungovalo, vždy jsem se dostala, či zjistila, co jsem potřebovala, byli tu neobvykle nápomocní lidé. Jela jsem veřejnou dopravou z Astany na jih do Almaty a pak do Šymkentu. Celou trasu mohu jen doporučit, méně zajímavý byl jen Šymkent.

Kazachstán je svojí rozlohou obrovský ale s minimálním počtem obyvatelstva.Všem doporučuji návštěvu bývalého hl.města Almaty,přilehlého Čimbulaku a blízkých hor. Astana není moc zajímavá,je to taková kazašská mini Dubai. Doporučuji ochutnat šašlik,nejlépe hovězí s jarní zeleninou.A nebo kazašské jídlo lagman. Opilá skupinka kazašských mladíků ve večerních hodinách na ulici může být nepříjemná.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se