Vyhledat letenku

Lichtenštejnsko

Počet obyvatel
37 tis.
Rozloha
160 km²

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 14°
 3. 18°
 4. 21°
 5. 23°
 6. 24°
 7. 20°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
5

Cestou ze Švajcu jsme si schválně naplánovali návštěvu Lichtenštejnska. Ač tento stát začíná na L stejně jako Lucembursko a i rozlohu má podobnou, tím podobnost končí. Mají tu nudné oranžové náměstí a Mc Donalds. Jinak je možné vylézt na kopec na zámek. Podle mě jsou v okolí zámky hezčí. Takže myslím, že stačí zastavit na Big Mac a Lichtenštejnsko splněno.

Mala zemicka uprostred Evropy. Bude Vam stacit den na jeji navstevu. Ja si svoji zastavku splnil pri ceste do Svycarska, ale pocasi mi moc nevyslo, tak treba priste. V podstate tady krome okolnich hor a jednoho hradu neni co poradne videt.

Malý roztomilý státeček, kde se můžete procházet a vždy objevíte něco zajímavého. Krásná sídla, malebné uličky a krásné přírodní scenérie na horizontu. Když si odmyslím vysoké ceny v restauracích, je to místo, které můžete vidět! Navštívil jsem v roce 2013.

Lichtenštejnsko jsme s partou kamarádů zvolili docela netradičně jako hlavní cíl naší casty. Zalíbila se mi totiž myšlenka prozkoumat celou zemi skutečně do detailu za pár dnů. Nutno říci, že jsme udělali dobře. Toto malé knížectví má rozhodně co nabídnout! Užili jsme si úžasnou třídenní hřebenovku a po sestupu se nám moc líbila i nížina s hlavním městem. V zemi navíc žijí velmi milí lidé.

Projeli jsme si Lichtenštejnsko na motorce. Krásná malá zemička, všude čisto. Jen je všechno velmi velmi drahé. Na hrad není možný vstup, protože je v soukromém vlastnictví, a tak si stačí projít centrum Vaduzu, které je pěkné, podobné německým nebo rakouským městům, projet vesničky okolo a máte splněno.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 14°
 3. 18°
 4. 21°
 5. 23°
 6. 24°
 7. 20°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování