Vyhledat letenku

Lichtenštejnsko

Počet obyvatel
37 tis.
Rozloha
160 km²

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 14°
 3. 18°
 4. 21°
 5. 23°
 6. 24°
 7. 20°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
5

Cestou ze Švajcu jsme si schválně naplánovali návštěvu Lichtenštejnska. Ač tento stát začíná na L stejně jako Lucembursko a i rozlohu má podobnou, tím podobnost končí. Mají tu nudné oranžové náměstí a Mc Donalds. Jinak je možné vylézt na kopec na zámek. Podle mě jsou v okolí zámky hezčí. Takže myslím, že stačí zastavit na Big Mac a Lichtenštejnsko splněno.

Mala zemicka uprostred Evropy. Bude Vam stacit den na jeji navstevu. Ja si svoji zastavku splnil pri ceste do Svycarska, ale pocasi mi moc nevyslo, tak treba priste. V podstate tady krome okolnich hor a jednoho hradu neni co poradne videt.

Malý roztomilý státeček, kde se můžete procházet a vždy objevíte něco zajímavého. Krásná sídla, malebné uličky a krásné přírodní scenérie na horizontu. Když si odmyslím vysoké ceny v restauracích, je to místo, které můžete vidět! Navštívil jsem v roce 2013.

Projeli jsme si Lichtenštejnsko na motorce. Krásná malá zemička, všude čisto. Jen je všechno velmi velmi drahé. Na hrad není možný vstup, protože je v soukromém vlastnictví, a tak si stačí projít centrum Vaduzu, které je pěkné, podobné německým nebo rakouským městům, projet vesničky okolo a máte splněno.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 14°
 3. 18°
 4. 21°
 5. 23°
 6. 24°
 7. 20°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování