Vyhledat letenku

Londýn

Počet obyvatel
8 mil.

Město, které znáte ze Sherlocka Holmese nebo Jamese Bonda, stojí za návštěvu. Především v centru města je každý kout doslova nasáklý historií. Vyražte na prodloužený víkend, půjčte si kolo a užívejte si sympatickou atmosféru města, které určuje celosvětové trendy. Londýn je hodně nákladný.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 15°
 3. 18°
 4. 20°
 5. 20°
 6. 17°
 7. 13°
 8. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1950 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   468 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   141 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   82 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   78 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   109 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Londýn je klasická evropská metropole. Řekl bych, že je velmi „koukatelný“. Spoustu atrakcí zná téměř každý. Je zde však velmi draho. Příjemné jsou projížďky „Hip-Hop busem, jehož cena na dva dny je docela přijatelná. Velmi se mi líbí londýnské museum s historicko-archeologickou částí, kde trávím vždy téměř celý den a procházky kolem řeky. Byl jsem zde v letech 2010,2013,2016.

Asi jsem divná, ale Londýn moc nemusím... Pro mě to město nemá dobrou atmosféru, všude je šílený hluk a musíte neustále dávat pozor na přeplněných ulicích, aby vás nesejmul ňákej doubledecker. Navíc nás tam okradli a prostě kdykoliv jsem tam byla, tak se něco stalo... Co se mi líbí, tak je vyhlídka z věže The Shard a jasně, ty klasické památky...

Pro mě další srdcovka. Byl jsem tam bohužel zatím jen dvakrát a spoustu míst mi tak stále zbývá k návštěvě, ale atmosféra toho města je prostě něčím jedinečná. Odpolední posezení v Hyde Parku nebo ranní procházka po Westminsteru? Každý ať posoudí sám.

Mám teorii, že Londýn si užijete teprv, až máte oběhaný všechny povinný památky (London Eye, Westminster Abbey, Globe Theatre..). Úchvatnej je Thames walk, kde už neproudí takový davy. Moc se mi líbil Somerset House a St. Dunstan-in-the-East (upravený ruiny kostela po požáru v nádhernou zahradu). Svoje kouzlo má samozřejmě i Notting Hill, Camden Town a drink na břehu Temže - ten vždycky :-)

Kdybych žila v Londýně padesát let, tak bych i po těch letech něco nového našla. V Londýně je tolik krásných míst a za celý svůj život je nestihnete všechny oběhnout. Zajímavá muzea, netradiční puby (na toaletách :D) a street art vám vykouzlí úsměv na tváři. Velmi doporučuji Camden, Notting Hill, Shoreditch a piknik v parku. :)

Londýn jsem navštívila dvakrát. Jednou se školou, byla jsem zde 3 dny. Moc jsem z něj nadšená nebyla. Druhá moje návštěva byla noční procházka Londýnem. A musím říct, že noční Londýn byl TOP. Tower Bridge navštívit jedině v noci, má mnohem větší kouzlo. A doporučuji si ho prohlédnout zblízka, nejlépe se po něm i projít. Ovšem přijde mi, že Londýn je jedno z nejšpinavějších metropolí v Evropě.

Londýn je fajn město, ale stačil mi asi jednou k vidění. Je zde velice čisto, krásně udržované trávníky. Zážitek mi přineslo vyhlídkové "ruské kolo" London eye. Co se týče místních, možná jen můj dojem, na mě působili poměrně nepříjemně, asi jsou hodně zaneprázdnění :) Více se mi líbilo Stonehenge :)

2012 - Lodnýn je skvělěj, tady by se dalo procházet do nekonečna. Na to, aby si to tady člověk užil, tu ale musí i vydělávat :-/ Všechny ty památky, uličky, Temže, monumenty, Big Ben, ta atmosféra. To je potřeba aspoň jednou za život vidět.

Nejdražší Evropské město, ale své kouzlo má. Líbí se mi historické památky. London eye nestojí za útratu peněz. Stačí vidět. Krásný je Greenwich park, St. James Park, Tate modern a podobné. Líbí se mi jejich královská historie a respekt angličanů k ní.. Není to má nejoblíbenější destinace, ale i tak mě to město baví.

Upřímně jsem k Londýnu nikdy neměl vztah. Byl jsem zde v roce 2013 a základní trasu jsem stihl projít za 2h. Potom mě tu okradli o 70t Kč a od té doby jsem to tu neměl rád ještě víc. Vše je drahé a na můj vkus moc Britské. Nosánky nahoru a budeme dělat, že nikdo jiný neexistuje. Nehledě na to, že British Airways má u nás přezdívku prasečák :D

Londýn. S každou další návštěvou ho mám raději. I kdybych zde žil roky, tak neobjevím vše. Krom klasických turistických věci, krásné parky. Zažil jsem ho i s Vánoční atmosférou a Silvestrem. Měl jsem možnost pracovat v Somerset House. Dát si pivo v zapadlých starých hospůdkách. Poslední objev je St. Dunstan in the East. Večerní Camden Town také nezklame. I vystát si frontu na fotku na Abbey Road.

Nejspíše jsem měla na Londýn příliš velká očekávání. Takže i přes to, že jsem na některých památkách byla už v 6 ráno, kdy tam ještě nebyli žádní lidé, moc mě nenadchly. V Anglii se dají najít i hezčí města.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 15°
 3. 18°
 4. 20°
 5. 20°
 6. 17°
 7. 13°
 8. 10°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1950 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   468 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   141 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   82 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   78 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   109 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování