Vyhledat letenku

Maďarsko

Počet obyvatel
10 mil.
Rozloha
93 tis. km²

Hlavním turistickým cílem je Budapešť, ale i ostatní maďarská města stojí za návštěvu. Relaxaci na pláži a vhodná místa k windsurfingu můžete najít u jezera Balaton. Maďarsko je známé svými kvalitními hudebními festivaly. Je tam podobně draho jako v ČR.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 15°
 3. 20°
 4. 23°
 5. 25°
 6. 26°
 7. 21°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Od 7.4.2017 se připravte systematické kontroly na hranicích se zeměmi, které nejsou součástí Schengenského prostoru. Zpřísněné kontroly se týkají také Chorvatska a Rumunska. Kontroly mohou v průběhu turistické sezóny způsobit výrazné zdržení.

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   950 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   131 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   31 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   32 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   31 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   24 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Budapešť patří rozhodně mezi mé nejoblíbenější města. Možná i díky velké podobě s Prahou se tu cítím jako doma. Nevynechat výhled z Citadely na celou Budapešť, noční pohled na Budacastle v popředí s Chain bridge, Rybářská bašta, Bazilika sv. Štěpána nebo koupačka v lázních. Tajný tip pro vegany - mají tu jednu z nejlepších vege restaurací na světě.

Budapest je skvele mesto a absolutne stoji za navstevu! Vlastne je to po Praze mozna moje nejolibenejsi mesto, protoze je tam toho spousta k videni a je opravdu krasne. A kdyz si tam muzu v klidu zajit do restaurace, aniz by to vyrazne pocitila moje penezenka, tak neni co resit.

Budapešt, Sárvár, Balaton a další, Maďarsko je prostě taková země pohody, rád se tam vracím.. Gastronomie je zde velmi jednoduchá a jídla chutnají výborně, Budapešť předčilo mé očekávání.. centrum města je velmi atraktivní už jen díky Redbull Air race, které se zde každý rok koná... Je zde spousta aktivit jak vyplnit den.. Balaton.. Jak na koupání tak na bruslení naprostá pecka :D

1

Maďarsko je jednou z těch zemí, které nejsou daleko a mají nadšenému cestovateli co nabídnout. Krásná města (Budapešt, Szeged ad.), příjemná místa pro rekreaci (Balaton, řadu termálů), výbornou specifickou kuchyni a skvělá vína, temperamentní folklor a řadu dalších lákadel. Navštívil jsem ho několikrát, projel i stopem a určitě můžu doporučit. Jen ten jejich jazyk, to je fakt něco!

Maďarsko, to je jedna z nejhorkokrevnějších evropských zemí. Výborné jídlo, lázně, krásné ženy a ty jejich pusty.... V Budapešti na Vás dýchne Rakousko-Uhersko a když zajdete na jejich velkou tržnici tak na vás pro změnu dýchne duch kvalitní hruškovice...

Budapešť je za mě snad nejhezčí město v Evropě, fakt se mi tam moc líbí. Zatím jsem tam byla dvakrát, jednou vlakem a jednou autobusem. Myslím, že letět se tam moc nevyplatí. Pokud tam budete, tak určitě zajděte do nějakých lázní, my jsme zvolili lázně Szchéneyi, kde je na výběr přes 13 bazénků. Je to tam super.

Byly jsme tu s kamarádem na tripu mým Fiatem Cinquecentem cestou na východ. Projeli jsme si sever Maďarska se zastávkou v Budapešti. Krásné město se spoustou kulinářských zážitků. Dostali jsme tu pokutu za špatné parkování a byla celkem bojovka ji zaplatit.

Kromě profláklé, ale krásné Budapešti jsem navštívila i nedaleká města ležící podél Dunaje - Szentendre, Vác, Visegrád a Esztergom a máte-li den, dva navíc, určitě tyto výlety doporučuji. Velmi zajímavé místo v Budapešti je bar Szimpla Kert, tzv. ruinbar.

Budapest, laska na prvni pohled. Pro me zatim nejkrasnejsi mesto, ktere jsem videla, spolecne s nasi jedinecnou Prahou. Navic jsou v Madarsku ceny dost prijatelne, urcite toho ma jeste vic, co nabidnout.

Jedna z nejkrásnějších destinací kde jsem kdy byla je rozhodně Budapešť. Dokonce mi přišla hezčí než Praha. Ceny jako u nás - něco levnější. Krásné historické stavby, noční život. Příjemní místňáci. Určitě vřele doporučuji :)

Čtyři dny v Budapešti, krása. Doporučuju hlavně, Király, asi za stovku se tam člověk může máchat, jak dlouho chce a atmosféra tradiční, je tam spíše víc místních než turistů. Pak stojí za to si projít Budu a Pešť, bez mapy a cíle, prostě jen tak. A na závěr restaurace a bary ve staré židovské čtvrti. Na špatnou restauraci se nám natrefit nepovedlo. Jediným zklamáním byla tržnice napráskaná turisty

Když jsem byl v Budapešti nepřišlo mi to ani, že bych byl v cizí zemi. Doporučuji výhled z Gellértovy hory odkud je výhled na celou Budapešť. Také musím pochválit veřejnou dopravu která byla vždy přesná a její cena je podobná jako u nás. A pokud máte rádi noční život navštivte klub Pontoon, který je hned pod mostem Szechenyi. Máte odsud krasný výhled jak na most tak na Budínský hrad.

Budapešť je nádherná. Loni jsem tam byla dvakrát a za málo peněz, hodně muziky. Zbytek maďarska je však placka, kterou je lepší přestopovat dál na Balkán, kde zase budete krajanům rozumět.

Budapešť je určitě město, které stojí za to navštívit. Nicméně podoba s Prahou je tam opravdu veliká a proto v rušných ulicích potkáte i několik čechů. V případě, že si chcete město užít né moc turisticky, tak krom klasiky jako jsou lázně, vyhlídka u sochy svobody, Rybářská bašta apod, doporučuji brouzdat uličkami, kterých tam najdete nespočet a v nic skvosty v podobě místních barů a kaváren.

Eger, Balaton a Budapešť 2017. Úžasná země a úžasní lidé. Eger - navštivte Valley of the beautiful woman a dejte si tam víno (je dokonalé). Budapešť je pro mě jako Praha, jen větší a příjemnější. No a na Balaton se klidně vy....kašlete, je to fakt přežitek z dob, kdy se nikam nesmělo (ideál pro rodinu s dětmi). Jinak bacha na to, jejich tatarák chutná úplně jinak, než náš.

Velmi silná podobnost s ČR, akorát zejm. stran jídla je v Maďarsku levněji. Určitě stojí za návštěvu Budapešť (a tam Rybářská bašta a tamní kostel) a pak Visegrád. Zajímavostí je, že jim signál a internet funguje i v metru. A i když pivo nemají nejlepší, klobásy a langoše jsou prostě "must try"!

Toužíte po žlučníkové příhodě? Snídejte á la Hungaria! Jasně, nejen pro gurmány: Budapešť, Paříž (Paříš?) východu (stejně jako Bukurešť atd.). Co ale jinde není, je Hortobágy - každoroční dušičkový spektákl masivně masového tahu jeřábů sejme i ty, koho příroda zrovna nerajcuje. Přes 150 000 ladných jeřábů, každý rok, každé dušičky...

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 15°
 3. 20°
 4. 23°
 5. 25°
 6. 26°
 7. 21°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   950 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   131 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   31 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   32 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   31 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   24 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Od 7.4.2017 se připravte systematické kontroly na hranicích se zeměmi, které nejsou součástí Schengenského prostoru. Zpřísněné kontroly se týkají také Chorvatska a Rumunska. Kontroly mohou v průběhu turistické sezóny způsobit výrazné zdržení.

Očkování

Bez očkování