Vyhledat letenku

Moldavsko

Počet obyvatel
4 mil.
Rozloha
34 tis. km²

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Ministerstvo zahraničí není schopné poskytnout konzulární ochranu a pomoc v tzv. Podněsterské moldavské repulice

Sezóna a teploty

 1. 16°
 2. 22°
 3. 25°
 4. 26°
 5. 27°
 6. 22°
 7. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
3

Moldavsko je taková zapomenutá země mezi Ukrajinou a Rumunskem. Lidé se stěhují ve velkém za prací do zahraničí. Co se týče chudoby, má Moldavsko v Evropě smutné prvenství. Na druhou stranu ve mně tahle země zanechala velmi silný dojem, cestovat po Moldavsku je jako vrátit se zpátky v čase kamsi do hlubokého socialismu. Člověku se ani nechce věřit, že i tohle je Evropa 21. století.

1

Moldavsko jsem navštívil dvakrát, pokaždé v rámci MČR v autostopu. Je to chudá země mezi Ukrajinou a Rumunskem, ale zastávám názor, že "čím chudší země, tím srdečnější lidé". Právě proto je to země, která mě oslovila a cítil jsem se v ní příjemně. Mají dobré víno a jídlo, hezkou přírodu i památky. Navštívil jsem také Podněstří, které jako samozvaná republika na východě vytváří politické napětí.

Neprávem turisticky opomíjená země! Výborné jídlo, v létě výborné šťavnaté ovoce a zeleniny na místních trzích. Chudoba i bohatství v ostrých kontrastech, ale srdečnost místních lidí Vás vždy dojme. Doporučuji navštívit jedny z největších vinných sklepů na světě, ve kterých můžete kilometry jezdit autem nebo autobusem - MIlesti Micii a Cricova, ale i místa mimo hlavní město jako Butuceni a Orhei.

Z Moldavska mám rozporuplné pocity. Byli jsme v Chisinau, což je město, kde snad není hlavního náměstí a které působí jako takový skanzen komunismu, kde skoro nikdo neumí anglicky. Na druhou stranu návštěva venkova a druhého největšího sklepního vinařství v Cricova stálo za to. Víno si tam nechávají zrát největší světoví vládci.

Za mě naprosto perfektní místo pro všechny, kteří nemají žádné očekávání. Skvělá kuchyně, která je cenově velice dostupná, lidé naprosto skvělí, káva výborná, neofiko Cognac a to víno?... WOW. Pokud jste v Moldavsku, můžete se podívat do Podněstří či do Gagauzska, zážitek sám o sobě. Děkujeme za tento evropský klenot a doufáme (a zároveň nechceme) ať se turismus v Moldavsku rozjede :)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Ministerstvo zahraničí není schopné poskytnout konzulární ochranu a pomoc v tzv. Podněsterské moldavské repulice

Sezóna a teploty

 1. 16°
 2. 22°
 3. 25°
 4. 26°
 5. 27°
 6. 22°
 7. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování