Vyhledat letenku

Německo

Počet obyvatel
81 mil.
Rozloha
357 tis. km²

U našeho největšího souseda byli skoro všichni, takže každý ví, že tam mají "ordnung" a krom toho ještě vánoční trhy, Oktober fest a historická města, která stojí za návštěvu. Nezapomeňte navštívit automobilová muzea. Na dálnici je neomezená rychlost. V Berlíně je dobrá hudební scéna.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 17°
 3. 20°
 4. 21°
 5. 21°
 6. 18°
 7. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1250 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   70 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   73 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   54 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související články

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

V Německu jsou překrásné města. Drážďany jsou svojí polohou ideální na návštěvu oblíbených vánočních trhů. Berlín je zase ideální na párty život i na zkoumání historie. Mně se stejně nejvíc líbilo v Europarku, kam se rád vracím. Ceny potravin v obchodech jsou stejné jak u nás, tak ssebou zbytečně nebrat nekvalitní jídlo! :-) Pokud jedete ze Švýcarska, navštivte hrad Neuschwanstein.

V Německu mě nejvíce okouzlila muzea v Sinsheimu a Speyeru, kde se proběhnete v Jumbo jetu nebo v ponorkách. Také muzea Bmw, Mercedesu a Porsche stojí za návštěvu. Pokud máte rádi auta, strávíte tam věcnost. Největší zábavou v zemi jsou dálnice. Nemají žádné rychlostní omezení, tak můžete otestovat maximální rychlost vašeho auta. Mrkněte se i na bláznivé horské dráhy v Europaparku. Pytliky sebou!

1

Německo je turisticky podceňovaná země, ale člověku s otevřeným srdcem a očima má co nabídnout. Ať už krásná města s úžasnými kostely, hrázděnými domy, muzei apod., tak hezkou přírodu. Za sebe můžu doporučit pobřeží Baltu nebo Rýnské vodopády u Bodamského jezera. Mám v Německu výborné přátele, které pravidelně navštěvuji a vždy se tam cítím dobře.

V Německu jsem navštívila Tropical island, který velice doporučuji. Líbila se mi tam "pláž", skluzavky a tobogány. Mají tam spousta atrakcí. Dále jsem byla v Norimberku, Moritzburg a v Kromlau, kde se nachází Rakotzbrücke (Ďáblův most). Byla jsem tam v dubnu a bylo málo vody, která byla jeden den zakalená. Chystám se Berlína. Německo má hodně co nabídnout. Doposud jsem s návštěvami byla spokojená.

Kvalitní potraviny. Čistota a modernizace. Přijatelné ceny vůči německýmu platu. Ubytování 100% palec nahoru. Dostupnost vynikající. Povinné nedělní volno je plus, jediný haček je v tom, že jsou zavřené vsechny malé i velké obchody!!! S neznalostí němčiny se nedorozumíš. Nemáš šanci... angličtinu moc nevyužiješ (ubytovani, v obchodech apod..)

V Německu jsem dva roky žila a po návratu z cest se tam opět chystám. Na Německu je super, že tam skvěle funguje stopování, protože spousta mladých Němců také cestuje lowcost. Je to bezpečná země, dá se spát venku, potraviny v obchodě jsou cenově stejné jako u nás. Saské Švýcarsko, Frankfurt, Heidelberg, Berlín, Drážďany, Neuschwanstein - má oblíbená místa.

Nemecko je dost velke a je v nem k videni dost zajimavych mist, je skoda ze ho cesi jako cilovou zemi prehlizeji. Studentske historicke mesto Heidelberg, Mercedes Benz muzeum ve Stuttgartu, lazenske mestecko Baden-Baden, vanocni trhy v Norimberku, hipstersky Berlin, slavny most Rakotzbrücke nebo plavba z Prahy do Drazdan. Urcite to neni jenom zeme kam jet za levnymi nakupy.

Německo je velká země a vždy je tady co poznávat. Velký rozdíl v mentalitě na severu a jihu a jejich otevřenosti. Doporučuji určitě kromě Berlína Nürnberg nebo Hamburg. Ceny v obchodech typu Lidl jsou ještě nižší než v ČR. Obecně výborná země na život.

Když už jedete do Berlína a máte trochu víc času, určitě stojí za to jet i do Postupimi. Cca 3/4 hodiny cesty z Berlína (východního), co se týče zóny je to zóna C. Krásné město s rozlehlým zámeckým areálem. Kolem je spousta jezer s průhlednou vodou.

Z Německa bohužel stále cítím více negativního než pozitivního. Chceme ještě před zpoplatněním dálnic pár míst navštívit. Momentálně mohu doporučit Drážďany, Moritzburg, Berchtesgarden a jezero Königsee, které mě naprosto uchvátilo.

Německo je rozmanitá země plná památek i přírodních krás. Lidé jsou tu milí a nemají problém s vámi mluvit anglicky (s němčinou vždy zabodujete i když jí nemluvíte plynně). Často slýchávám jak je Německo drahé.. Jako ano služby jsou pro nás Čechy o něco dražší ale obchody s potravinami mají ceny velice podobné.

Klasická destinace mnoha Čechů, která má však víc co nabídnout než jen nákupy v Dresdenu či Mnichově. Německá města, kde se mísí historické umění i současný industriál plný hipsterů... Inu, proč ne. Mezi mé favority patří Heidelberg či Leipzig, dojmy nad očekávání. Myslím, že vcelku oprávněně k našemu velkému sousedovi vzhlížíme, spousta věcí tam funguje skvěle, vždycky odjíždím spokojená.

Několikrát do roka kvůli práci skoro všude. Co si budem, nemám rád Němčinu (zní fakt divně). Většinu času bývám v okolí VW. Braunschweig je docela hezké město. Němci jsou docela suchaři na párty a furt si myslí, že jsou lepší pivaři než my. Bavorkso je ale krásná část země (ne jen příroda, ale i malebná městečka). Dobře se tu jezdí služebákem po dálnici. p.s. Ausfahrt není město, ale Výjezd :D

Projížděl jsem x-krát, na autostop nic moc (+- jako Španělsko - to není zrovna pochvala...). Moc civilizovaná-industriální-chladná země. V Berlíně dvě špičkové zoologické zahrady - máte-li rádi zviřátka, je Berlín "must"!

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 17°
 3. 20°
 4. 21°
 5. 21°
 6. 18°
 7. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1250 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   70 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   73 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   54 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování