Vyhledat letenku

Nizozemsko

Počet obyvatel
17 mil.
Rozloha
42 tis. km²

Nizozemsko je země tulipánů, mariuhany a vodních kanálů. Hodí se na kratší dovolenou, kde není nic daleko. Kopců tam moc neuvidíte. Pobyt v Nizozemsku je poměrně nákladný.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 16°
 3. 18°
 4. 20°
 5. 20°
 6. 18°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1950 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   108 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   71 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   78 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   57 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

4 3
Vít Daněk Vít Daněk 18. dubna 2019 13:16
Haagstrdam

Haagstrdam

Holandsko, země nekonečné roviny, cyklostezek, tulipánů a taky (pro nás Moraváky) země ruinující všechen zůstatek na účtu.

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Na Nizozemsko mám citovou vazbu. Skvělí lidi, který jsou Čechům v mnohém podobní. Senzační humor, pijou a jsou upřímní a taky velcí skrblíci :) Úžasná festivalová velmoc. Například Konigsdag, královy narozeniny - celá země oranžová a slaví. Typický deep house, trap atp. O Nizozemsku se říká že každý může být DJem. Kromě Amstru, Rottru a Haagu určitě stojí za to vidět Utrecht - holandská idyla.

Maastricht společně s pláží Scheveningen v Haagu byl moje nejoblíbenější místo. Hlavně v průběhu karnevalu je tam sranda a dokonce jsou tam i kopce. Klasika jako Amstr stojí také za návštěvu. Tajným tip je návštěva květinové burzy kousek od letiště v Amstru a nebo městečko Naarden, kde je pochovaný J.A. Komenský. Negativum - drahá země s velmi drahými vlaky.

Jedna z mých nejoblíbenějších zemích. Jednou jsme byli na lodi a cestovali po vesnicích ve Fríslandu, krásná příroda... A pak znovu opět lodí, tentokrát přes větší města. Amsterdam mě zas tak neoslovil, navíc jsme tam bohužel byli v nejětších vedrech a navíc bylo narváno turisty, že se nedalo téměř hnout. Více bych doporučila město Delft, krásné a téměř bez turistů.

Můj evropský favorit, do Amsterdamu jezdím pravidelně. Ty cyklisti, mosty přes kanály a křivé domy mě snad nikdy nepřestanou bavit. :) Skvělá angličtina místních, spousta expatů a liberální, přátelské prostředí. Doporučuji návštěvu na jaře a navštívit např. burzu květin či Keukenhof. Pokud chcete ušetřit na ubytku, zkuste Utrecht u Amsterdamu: krásné historické město s přímým vlak. spojením.

4 hvezdy davam Amsterdamu. Jinde jsem se zatim poradne nepodival a zatim me to ani moc nelaka. Slavil jsem tady Silvestra a byla to poradna jizda. Coffee shopy, Redlight District a rachejtle vsude kam se podivas. Na to se jentak zapomenout neda.

Nizozemsko jsem navštívil v rámci Low Cost Race, kdy jsem přes něj stopoval. Lidé jsou tu strašně milí, přívětiví a dokážou pomocí i naprosto cizím. Za mě můžu doporučit neskutečně romantické městečko Giethorn přezdívané jako holandské Benátky, které je kompletně propletené vodními kanály po kterých se můžete plavit v zapůjčených loďkách na elektrický pohon nebo třeba v kánoích.

1

Holandsko má osobitou atmosféru a určitě je to jedna z evropských zemí, která stojí za důkladnější procestování. Zamilujete si tulipánové plantáže, panoramata s větrnými mlýny nebo procházky po pobřeží. Budete-li mít hlad, musíte vyzkoušet kibbeling - kyblík smažených a velmi chutných rybích kousků s dresingem. Doporučuji návštěvu západofríských ostrovů, z měst Groningen, Amsterdam nebo Hengelo.

Moje srdeční záležitost. Byla jsem tu na Erasmu a projela Nizozemsko křížem krážem. Holanďani jsou ti nejmilejší lidi na světě, kteří vás sami osloví, jestli nepotřebujete pomoci. Výlety na kole a lodičkou po kanálech jsou klasika. Můžu doporučit Amsterdam, Rotterdam, Delft, Giethoorn, Alkmaar, Zaanse Schans, Kinderdijk, Gouda... Jestli jedete zpět do ČR autem, stavte se na nákupech ve Venlu. :)

Z Nizozemí jsem navštívil pouze Amsterdam a musím říct, že mi byl mnohem bližší jako Londýn, který je vlastně přes moře. V Amsterdamu narazíte usměvavé lidi (za týden jsem tam neviděl jedinou hádku či nadávky), příjemnou atmosféru, v supermarketech mnohdy i levnější jídlo (kromě masa a uzenin). Na čem neušetříte je doprava a tráva (ale kdo ji nezkusí snad ani z Amsterdamu odjet nemůže) :)

Roviny kam jen oko dohlédne. Nádherná země plná skvělých sýrů a vín. Konkrétně Amsterdam je naprosto krásné město s milými lidmi! Nádherné úzké uličky, musea i památky. Předměstí vypadající jako Kvikalkov z Harryho Pottera. Naprostá zamilovanost! A stopem naprosto bez problémů! Škoda jen že je zde poměrně draho.

Týdenní výzva cesty bez spánku a procestovat Amsterdam spolu s městem Haag, splněno. Lidé hrozně milý, nezamykají se a jsou ochotni si s vámi posedět před domem s pivem či lahvinkou vína. Nesmím opomenout čistotu a i toleranci policie, která si vás nevšímá, pokud neděláte bordel a neohrožujete okolí. Pláž v samotném Haagu, doporučuji milovníkům 2. svět.války, projdete několik bunkrů.

V nizozemsku jsme byli dvakrát a vždy jsme si od tam odvezli spoustu krásných zážitků. Obě návštěvy byly stopem a odvezli jsme si s sebou i kontakty do budoucna, v podobě pobytu, kdykoli se rozhodneme vrátit do této úžasné země. Rotterdam je moje best of město asi z 4, které jsem tu viděl trochu více než jen z okna od auta.

V Nizozemsku jsme navštívili Amsterdam a zamilovala jsem si ho. Půjčili jsme si na celý den kolo a projeli celé hlavní město a moc jsme si to užili. Je tady cítit úplná pohoda všech lidí a všichni jsou moc milí. Samozřejmě nesmíte zapomenout navštívit Red light street.

2018 LCR Amsterdam a okolí. Když jedete se skvělými přáteli (tým Ride-y a Lásky), tak je to paráda, i když nesnášíte přelidněná místa. Dá se tu během pár minut vydělat 80€ zpíváním "Kozla", stačí se trochu podpořit místní Florou. Jinak je tu krásná architektura a místní jsou fajn. Když se nebojíte zeptat, tak pro Vás udělají skoro cokoliv. Celkem fajne se tu i stopuje a tak nějak vše je tu fajn :)

Po covidu zde není dostatek kvalitního personálu ve službách. Počítejte s arogancí i v luxusních restauracích a hotelech. Amsterdam a okolí je nádherné, skutečný zážitek však ničí odpadky všude na ulicích centru města. Oproti Kodani je amst o hodně levnější. Zaanse Schans je krásný skanzen a taky doporučuji výlet Edam a Volendam na kolech do farem a k moři. Red District zákaz focení

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 16°
 3. 18°
 4. 20°
 5. 20°
 6. 18°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1950 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   108 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   71 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   78 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   57 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování