Vyhledat letenku

Norsko

Počet obyvatel
5 mil.
Rozloha
324 tis. km²

Norsko je ráj cestovatelů, kteří milují aktivní dovolenou. Je tu nespočet oblastí, kde se výborně trekuje a jezdí na horském kole. Z některých výhledu se vám bude tajit dech a z takové Trolltungy, vám doslova bude běhat mráz po zádech. Když budete mít štěstí, narazíte na polární záři. Norská města jsou plné moderní architektury. Je tu velmi draho.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -2°
 2. -1°
 3. 10°
 4. 14°
 5. 15°
 6. 16°
 7. 11°
 8. -0°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   477 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   224 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   110 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   98 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   41 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
3

Země jako stvořená pro všechny, kdo milují kempování v přírodě na divoko. Zvláště na severu se dají najít úžasná místa v přírodě, kde člověk potká víc sobů než lidí. Souostroví Lofoty patří k nejkrásnějším krajinám, co jsem kdy viděla. Pozor! Vše je tu ale velmi drahé - jídlo, pohonné hmoty, alkohol. Jela jsem sem autem z Čech a jídlo jsme si vezli s sebou vlastní. Jinak bychom se asi nedoplatili.

Je tu draho a to hodně. Naštěstí se tu dá legálně stanovat a člověku se otvírají zdejší neomezené možnosti trekování. Město Bergen je překrásné. V létě se tu dá, díky dlouhému dni, chodit dlouho do noci. Tajný tip - stanování u Trolího jazyka. Po odchodu davů turistů má člověk místo téměř jen pro sebe. Jídlo ssebou'

Norsko bezesporu vyniká svou přírodou. Všudypřítomné divoké řeky, vodopády a samozřejmě fjordy. Měli jsme to štěstí, že jsme se mohli projet po Geirangerfjordu a bylo to něco neskutečného. Doporučit mohu i výšlap na některou horu tyčící se nad fjordy či nádhernými jezery, výhledy jsou dechberoucí. Pro milovníky přírody, obzvláště severské, jasná volba.

V Norsku mě nejvíc fascinovala voda - jezera, potoky, vodopády, fjordy, ledovce. A všechno to v kulisách úžasných hor. Skvěle se tu kempuje, kempy jsou dobře vybavené a je jich docela hodně. Může se ale spát i mimo ně přímo v přírodě. Doporučuju skanzen v Lilehammeru. V Oslu muzeum Fram. Je tu dost draho, restaurace skoro žádné. Vařte si sami.

Moj domov na pol roka. Asi nikde sa mi tak lahko nestopovalo. Spavali sme cez couchsurfing ale vraj sa aj super stanuje. Nádherná príroda, Nóri sa o ňu fakt starajú. Upravené chodníky a dobré značenie. Mestá boli podľa mňa trošku nudné ako napríklad Oslo. Avšak určite odporúčam Stavanger a Bergen - Bryggen (UNESCO). Nóri sú veľmi milí, ochotní a vedia perfektne angličtinu (aj 70 ročný dedko! )

Přírodní scenérie jsou v Norsku prostě nejlepší v Evropě, s tím nikdo nic nenadělá. Od Hardangerviddy kousek za Oslem přes klasické turistické cíle jako Geirangerfjord, Jotunheimen, Rondane a Dovrefjell, nádherné ledovce a fjordy, úžasné ostrovy Lofoty, opuštěné národní parky severního Norska a divoké a nespoutané pobřeží od Tromso přes Nordkapp až po Kirkenes. A ty úžasné vafle s jahodami...

Krásná země, krásná příroda. Všude je klid. Milovníci přírody a rybařiny si tu přijdou na své. Jak bylo zmíněno ceny jsou zde hodně vysoké, ale když je tu člověk na dovolené, na peníze se nesmí brát ohled.

Norsko je úžasná země s krásnou přírodou a milými lidmi. Dá se sem levně dostat např. z Wroclavy, Krakova apod. Nízkonákladovky však létají do sekundárních letišť které jsou od Osla vzdáleny i přes 100km a vlak do města je dražší než letenka. Norsko je velmi drahá země, ale nenechte se tím odradit. Jsou zde cesty jak ušetřit (stopování, Couchsurfing, dumpster diving etc.) Doporučiji Preikestolen!

Projel jsem autem až do Narviku a na Lofoty. Země je to extrémně drahá, ale exrémně krásná. Pokud to uděláte jako naše skupina a pojedete podél moře, kde můžete nachytat tresky nebo makrely (fakt to jde a není to těžké) a zároveň budete spát ve stanech na louce, tak si to lze užít i levně :)

Naprosto srdcová záležitost. V Norsku žiju od roku 2012 a pořád mám co objevovat. Je pravda, že je tu draho, ALE - stanovat se dá všude, Norsko je stopařský ráj a popelnice jsou plné jídla. Jednou napíšu průvodce, slibuju :D

Stopovali jsme z Osla do Bergenu a poté zpátky do přístavu na jihu. Naprosto nás uchvátila příroda, kdy můžete ujet pár km a ze slunné oblasti se dostanete do zasněžených hor. Skvělí jsou nápomocní lidé, kteří umí snad do jednoho perfektně anglicky a taktéž, že si můžete postavit stan kdekoliv krom pár metrů od soukromých pozemků. Bomba!

2012/2013. Země je dost drahá, ale o to krásnější. (jezte chleba a potato salat je to levné) Projeli jsme ji od shora až dolů. Rozhodně navštivte WEST COAST (Alesund a okolí), je to nejhezčí část Norska (lepší než Lofoty) Pokud jedete za přírodou, tak se vyhněte Oslu. Ochutnejte místní specialitu Mrazem sušené ryby Vodu pijte rovnou z vodopádů (a nefoťte si každý, je jich moc)

Extrémně draho (pivo = 250,- Kč), extrémně krásno, extrémně volno (zakempit můžete prakticky kde si zamanete). Příroda nepotřebuje komentář (7 ze 5 možných hvězdiček), kultura jakbysmet (Trondheim, Bergen, Oslo).

Pro mě jedna z nejkrásnějších zemí Evropy.Čistý vzduch, vodu jsme pili přímo z bystřin.Klasické "trháky" Preikestolen, Kjeragbolten, Trolltunga.Stavanger, velmi příjemné město.Fjordy, vodopády, jezera na každém kroku.Prostě jednička s hvězdičkou.

Z té krásy plakaly dvě věci, mé oči a má peněženka. Na Lofotách se člověk ocitne na jiné planetě a zírá úžasem nad okolní krajinou, ale i na vybílenou peněženku po nákupu jednoho jogurtu. (vtip) Mohu jen doporučit, kdo neviděl, neuvěří. :)

Nádherná země, která má rozhodně co nabídnout - a to hlavně z hlediska její překrásné přírody. Ovšem i návštěva měst se také vyplatí. Ceny jsou zde samozřejmě vysoké, ale s tím se bohužel musí u severských zemí počítat. Takže určitě doporučuji si vzít nějaké jídlo s sebou a rázem jsou vaše náklady podstatně nižší! Určitě jsem zde nebyl naposledy!

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -2°
 2. -1°
 3. 10°
 4. 14°
 5. 15°
 6. 16°
 7. 11°
 8. -0°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   477 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   224 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   110 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   98 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   41 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování