Letenky

Norsko

Počet obyvatel
5 mil.
Rozloha
324 tis. km²

Norsko je ráj cestovatelů, kteří milují aktivní dovolenou. Je tu nespočet oblastí, kde se výborně trekuje a jezdí na horském kole. Z některých výhledu se vám bude tajit dech a z takové Trolltungy, vám doslova bude běhat mráz po zádech. Když budete mít štěstí, narazíte na polární záři. Norská města jsou plné moderní architektury. Je tu velmi draho.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -2°
 2. -1°
 3. 10°
 4. 14°
 5. 15°
 6. 16°
 7. 11°
 8. -0°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   477 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   224 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   110 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   98 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   41 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Je tu draho a to hodně. Naštěstí se tu dá legálně stanovat a člověku se otvírají zdejší neomezené možnosti trekování. Město Bergen je překrásné. V létě se tu dá, díky dlouhému dni, chodit dlouho do noci. Tajný tip - stanování u Trolího jazyka. Po odchodu davů turistů má člověk místo téměř jen pro sebe. Jídlo ssebou'

5

Země jako stvořená pro všechny, kdo milují kempování v přírodě na divoko. Zvláště na severu se dají najít úžasná místa v přírodě, kde člověk potká víc sobů než lidí. Souostroví Lofoty patří k nejkrásnějším krajinám, co jsem kdy viděla. Pozor! Vše je tu ale velmi drahé - jídlo, pohonné hmoty, alkohol. Jela jsem sem autem z Čech a jídlo jsme si vezli s sebou vlastní. Jinak bychom se asi nedoplatili.

Skvěle se tu stopuje! Může se spát kdekoli 150m od domu a super je tady i dumpster diving. Stopovali jsme z Osla po jižním pobřeží přes Stavanger do Bergenu, všude jsme někoho stopli do deseti minut. Trolltunga je super, rozhodně míň lidí než na Preikestolenu a Kjeragu. Vyplatí se hledat v mapách turistické přístřešky, my takhle objevili veřejná tee-pee s ohništěm. Boží příroda, tunely, vodopády..

V Norsku mě nejvíc fascinovala voda - jezera, potoky, vodopády, fjordy, ledovce. A všechno to v kulisách úžasných hor. Skvěle se tu kempuje, kempy jsou dobře vybavené a je jich docela hodně. Může se ale spát i mimo ně přímo v přírodě. Doporučuju skanzen v Lilehammeru. V Oslu muzeum Fram. Je tu dost draho, restaurace skoro žádné. Vařte si sami.

Moj domov na pol roka. Asi nikde sa mi tak lahko nestopovalo. Spavali sme cez couchsurfing ale vraj sa aj super stanuje. Nádherná príroda, Nóri sa o ňu fakt starajú. Upravené chodníky a dobré značenie. Mestá boli podľa mňa trošku nudné ako napríklad Oslo. Avšak určite odporúčam Stavanger a Bergen - Bryggen (UNESCO). Nóri sú veľmi milí, ochotní a vedia perfektne angličtinu (aj 70 ročný dedko! )

Naprosto srdcová záležitost. V Norsku žiju od roku 2012 a pořád mám co objevovat. Je pravda, že je tu draho, ALE - stanovat se dá všude, Norsko je stopařský ráj a popelnice jsou plné jídla. Jednou napíšu průvodce, slibuju :D

Stopovali jsme z Osla do Bergenu a poté zpátky do přístavu na jihu. Naprosto nás uchvátila příroda, kdy můžete ujet pár km a ze slunné oblasti se dostanete do zasněžených hor. Skvělí jsou nápomocní lidé, kteří umí snad do jednoho perfektně anglicky a taktéž, že si můžete postavit stan kdekoliv krom pár metrů od soukromých pozemků. Bomba!

Pro mě jedna z nejkrásnějších zemí Evropy.Čistý vzduch, vodu jsme pili přímo z bystřin.Klasické "trháky" Preikestolen, Kjeragbolten, Trolltunga.Stavanger, velmi příjemné město.Fjordy, vodopády, jezera na každém kroku.Prostě jednička s hvězdičkou.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -2°
 2. -1°
 3. 10°
 4. 14°
 5. 15°
 6. 16°
 7. 11°
 8. -0°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   477 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   224 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   110 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   98 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   41 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Akční letenky