Vyhledat letenku

Palestinská územi

Počet obyvatel
5 mil.
Rozloha
6 tis. km²

Bezpečnost

Průměrná bezpečnost (3/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 16°
 3. 19°
 4. 25°
 5. 28°
 6. 31°
 7. 33°
 8. 32°
 9. 31°
 10. 28°
 11. 23°
 12. 18°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Palestinu mam moc rad. Je tam levno, lide jsou pratelsti, historie je tam citit. Zajit muzete treba do Betlema a podivat se na misto, kde se udajne narodil Jezis Kristus, ale v Izraeli touto navstevou policii moc nepotesite. Doporucuji i mrtve more nebo nejnize polozene mesto sveta - Jericho.

Uz pri vstupu do palestiny clovek pociti historii. A to hlavne tu nedavnou, kdy si muze precist pribehy na zdi, kterou je Palestina izolovana od okoli. Pozitivnejsi historii clovek pociti v nedalekem Bethlemu. Palestinci jsou moc pratelsti. Doporucuji navstivit okoli nejstarsiho a zaroven nejnize polozeneho mesta na svete, Jericha. Tam si muzete skocit i do mrtveho more. :)

1

Od mé první návštěvy Izraele před 20 lety se mnoho změnilo, Palestinci mají mnohem větší autonomii a mohou rozvíjet "svá" území. Možná to trochu snížilo napětí, díky tomu si můžete užít jejich pohostinnost, skvělé jídlo a navštívit mnoho krásných míst. Jen přejezdy mezi izraelským a palestinským územím není vždy jednoduchý, musíte počítat s vojenskými kontrolami.

Dnes jsem navštívil Jeruzalém, jeho starou část, kde jsem měl možnost navštívit Chrám božího hrobu, který je nejvýznamějším poutním místem pro křesťany na světě. Dále Zeď nářků, kde na mne dýchla neuvěřitelná atmosféra díky všem těm věřícím a celkově díky neskutečnému náboženskému mixu a všudypřítomnou armádou se samopaly. Do mešity mi byl přístup zamítnut izraelskymi vojáky,

Při cestování po Izraeli jsme několikrát odbočili i na Palestinská území a musím říct, že např. v Betlémě jsem se cítil lépe než v Jeruzalémě. Bezpečnost ok - jen do Betléma nám bylo doporučeno nejezdit autem s Izraelskými značkami, a tak jsme se vydali busem za pár korun přes checkpoity. Jídlo je např. v Betlémě mnohem levnější než v celém Izraeli.

Palestinci jsou zlatí. Ceny úplně jinde než u Židů. Betlém je krásné město, lidé jsou přátelští a nápomocní, dá se smlouvat. Je mi jich líto vzhledem k tomu jak se vůči nim chová Izrael. Doporučuji návštěvu, koneckonců naše útrata u nich je drží nad vodou :)

Dvě noci jsem spal v Bethlemu u křesťanů. Lidé byli přátelští. Kupoval jsem si jednou na ochutnání dva falafely a prodavač mi podá pytlík a říká, že jeden pro tebe zadarmo. U pekaře též milí. V restauraci též dobrá a milá obsluha. Nemohu si stěžovat na Palestince. Při procházení checkpoity jsem neměl s židy žádné problémy a nikdy se na nic nevyptávali.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Průměrná bezpečnost (3/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 16°
 3. 19°
 4. 25°
 5. 28°
 6. 31°
 7. 33°
 8. 32°
 9. 31°
 10. 28°
 11. 23°
 12. 18°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování