Vyhledat letenku

Polsko

Počet obyvatel
38 mil.
Rozloha
313 tis. km²

Polsko nabízí mnohem víc než jen levné nákupy kousek za hranicemi. Kvůli nelehkým dobám, kterými si země musela projít, je každý její kout doslova protkán historií. Osvětim je místo, které by měl vidět každý. Na severu země najdete písečné duny a nádherné město Gdaňsk. Kuchyně je podobná té naší.

Výběr akčních letenek

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 14°
 2. 19°
 3. 22°
 4. 24°
 5. 24°
 6. 20°
 7. 14°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   850 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   125 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   44 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   46 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   21 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   14 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Víkend ve Vysokých Tatrách, Zakopane, Morskie oko + Krakow + Veliczky solní důl. Překvapilo mě, že je Polsko dál než ČR, protože jsem slyšel opak. Architektura je podobná jako u nás, jen je to takové více vypulírované :-) Lidi jsou hodně vřelí, Tatry jsou nádherný a navíc je to tu prostě levné. V horském populárním středisku nebyl problém najít podnik, kde za večeři dáte 120 a hostel na noc 250 Kč

Jezdíval jsem sem hlavně na nákupy s rodiči, ale jeden užitečný tip mám. Na letišti v Katovicích stačí zaplatit vstup, tuším jedno zloté, do observatoře, kde se nachází krásný klidný prostor s pohovkami. Dost možná nejlepší spaní na letišti!

Návštěvu Osvětimi v Polsku by měl povinně absolvovat každý člen naší společnosti. P.S. Krakow a jeho historické centrum rozhodně stojí za to navštívit. Samotné hlavní město pak překvapí svým designem i gastronomií

4

Nám velmi podobná, s krásnými městy jako Krakow, Wroclaw, ale i Waršava. Až na polské tatry a hory na východě celkem placka, ale jinak si celkem každý přijde na své, není tu draho a lidi jsou nám podobní, nemluvě o jazykové podobnosti. Jen pozor a nezkoušet s poláky obchodovat :-)

Polsko bylo pro mě zajímavé tím, že čím víc jedete na východ, tím je kraj bohatší. Nejchudší je asi příhraničí ČR, takže představy většiny Čechů jsou dost zkreslené. Moc krásné město je Krakow. Hezká je i Przemysl, leží skoro na hranicích s Ukrajinou, takže si na den můžete skočit do Lvova. Moc zajímavý je NP Bieszczady - zapomenutý kraj. U Baltského moře je super, když je vedro, jinak tam fouká.

Oblíbený cíl našich cest, kde jsme nabírali první cestovatelské zkušenosti. Spousta Čechů Polskem nepochopitelně opovrhuje, při tom má tolik co nabídnout. Krásná města - Wroclaw, Krakow, Toruň, Kolobrzeg, Trojměstí (Gdyně,Sopoty,Gdaňsk) aj., jezera a vodní kanály na východě země, hory v jižním pohraničí, prales, písečné duny, poloostrov Hel, malebné hrady (Malbork,Frombork),příjemní lidé i ceny

Polsko si určitě zaslouží naší pozornost, byla jsem v městech Wroclaw, Toruň, Gdaňsk, Sopot a Varšava. Všude je krásná architektura, někdy připomínající Skandinávii nebo Belgii, příjemné podniky, kavárničky a není tam draho. Z přírody se mi moc líbilo u Baltu, doporučuju Slovinský národní park, ač město Leba je turistickej hnus. Většinou se dá dobře stanovat. Joa ve Varšavě jděte do muzea neonu!

Poslední týden v listopadu jsem se ocitla na 24 hodin ve Wroclawi. Do té doby jsem o tom městě věděla jen to, že tam mají jedny z nejkrásnějších Vánočních trhů. Těsně před cestou jsem ještě přidala informaci o všudypřítomných trpaslících(?). Nakonec jsem za dva dny nachodila 11 km, viděla desítky kostelů a nasála úžasnou atmosféru. Určitě zajeďte před Vánoci a nebo na jaře, mají krásné parky!

Do Polska jezdíme pravidelně. Jelikož přítel je z Jeseníka, tak máme Polské pohraničí už docela dobře procestované. Wroclav je krásné město, někdy se tam určitě vrátím. Z pohraničí potom doporučuju Ladek Zdroj, Swidnice a určitě zámek Moszna. Oceňuji, že je v Polsku levno a taky každé jídlo, co jsem si tam zatím dala, mi moc chutnalo. Doporučuju Bigos.

Wroclaw (Vratislav) - nádherné historické mesto s nádychom nemeckého moderného veľkomesta. Nájdete tu veľa vyhliadok z kostolov, mradkodrapu, ale aj nespočetne veľa fancy kaviarní s dobrým nápadom, kde sa radi skryjete pred dažďom. Nočný život perfektný, dokonca mi prišiel ešte lepší, ako v Prahe. Cenovo je to mesto lacné, vrátane jedla, alkoholu a ubytovania, ktoré v centre nájdete za super cenu!

Každý by měl navštívit Osvětim, Březinku a Krakov. Muzeum v Osvětimi je pěkně udělané a opravdu vás zavede do doby II. světové války. My tyto cíle navštívili na konci listopadu 2017, tudíž v době adventu, kdy Krakov byl nádherný. Všude vůně punče a pohledy milých lidí. V Polsku se vyplatí i větší rodinný nákup - rozdíl je i o 2 tisíce méně než v ČR za stejné potraviny. Polsko určitě doporučuji.

Polsko jsem byl několikrát a vždy jsem neměl důvod k nespokojenosti lidé jsou zde milí a pohostiní za pozornost určitě stojí návštěva Osvětimi a Březinky a v Gdyni návštěva mořského muzea a válečné lodi stojí za to

Nenech se chytit s píťem v ruce. Na to že místo Žabky maj obchod ´Alkehole´, který je otevřený 24/7 (dokonce déle než-li 7/11) tak jsou celkem přísní když vás na ulici načapaj s lahvinkou vína. Jako v milionářovi vám nabídnou 50/50, a) pěkná pokuta nebo b) prohlídka místních záchytek zdarma. Nápověda publika zní : radši zakus Zapiekanku čoveče.

Řekl bych, že velmi podceňovaná země.. Pokud chce jet člověk lyžovat, za mě určitě Polská strana Tater, Zakopané je naprosto ideální místo pro odpočinek. Na s polskem ve mnoho skvělých wellnes hotelů za adekvátní ceny, které jsme osobně navštívili. Celkově mě polsko zatím jen překvapuje.

Polsko mě velmi překvapilo. Byla jsem 6 dní v Krakowě a to město je úžasné. Ideální pro městskou turistiku. Lidé byli sympatičtí a musím říct, že to na mě celkově dělalo lepší dojem než u nás v ČR. Jo a miluji zapekanky :-)

Návštěva Osvětimi a historických míst byla strhující. Večerní Krakow jako absolutní perla celého Polska. Několikrát jsme ale navštívili jezera v odlehlejších částech země a setkali se s hrozným nepořádkem a klasickými "poláky".

Ta rybí restaurace v Sopotech! Nadpozemská. Jako protiváha koncentrák Stutthof - ještě teď mi z něj běhá mráz po zádech. Gdaňsk - krásné hanzovní město. Malbork - křižácký hrad jak cyp. Varšavská kopie Lomonosovy univerzity - stojí zato sem dojet až z Dejvic... ;-)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Výběr akčních letenek

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 14°
 2. 19°
 3. 22°
 4. 24°
 5. 24°
 6. 20°
 7. 14°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   850 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   125 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   44 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   46 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   21 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   14 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování