Vyhledat letenku

Porto

Počet obyvatel
230 tis.

Porto si zamilujete. Úzké, křivolaké, které běhají po kopcích města nahoru a dolu a Eifelova mostu, který spojuje dvě části města, jen tak z mysli nedostanete. Nevynechejte ochutnávku pravého portského vína, které si před několika stoletími brali námořníci vyrážející z Porta na daleké plavby sebou. J.F. Rowling zde napsala první díl Harryho Pottera.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 26°
 9. 25°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1050 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   162 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   41 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   28 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   35 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   13 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Nemůžu se rozhodnout, jestli je v mém osobním žebříčku nejkrásnějších měst Evropy na 1. místě Porto nebo Lisabon. Při 1. návštěvě mi Porto doslova sebralo dech a od té doby se sem vracím aspoň jednou za rok. Barevné křivolaké uličky se strmými schodišti se nikdy neokoukají, stejně tak výhled na celé město z Jardim do Morro. A večerní chill na nábřeží Doura s lahví vinho verde nemá konkurenci.

Krásné město, příjemní lidé, kafčo za euro, pravé portské, co víc si přát? Snad jen to jejich jídlo bych nevydržel jíst dlouho a kdyby se více starali o staré domečky, nemuselo by se tam všechno rozpadat...

06/19 - 3 dny - Porto se mi líbilo ještě o něco víc než Lisabon. Pořád ještě je to hodně velké město, ale atmosféra je nádherná a prozkoumávání zdejších zákoutí neomrzí. Je to tu z kopce do kopce, takže o výhlídky není nouze. Je tu cítit dost historie a má to tu svý kouzlo. Najdete tu i knihovnu z Harryho Potra, platí se vstup. Nejvíc asi zaujalo okolí mostu Ponte da Arrábida, z obou stran řeky.

1

Porto je město, kde to žije! Byl jsem tam několikrát a neomrzí se. Miluju úchvatné výhledy z mostu na řeku ústící do moře, nikdy si nenechám ujít maják a u ústí lovící rybáře. Obzvlášť za západu slunce má to místo neopakovatelné kouzlo. Jako rybáře mě uchvátilo krásné podmořské akvárium. Posedět u řeky se sklenkou portského a pozorovat racky, komu by se to nelíbilo? 1 z nejhezčích měst v Evropě!

Porto je krasne! Projit se po moste Ponte de Luis I., stravit cely den po ochutnavkach portskeho vina (Taylor’s stojí za to) a vecer se procházet podél řeky Douro, je to nejlepší co můžete udelat. Nebo se svezte historickou tramvaji k ústí řeky Douro do oceánu a projdete se až k majáku Felgueiras. A taky obdivujte všudypřítomné azulejos. Porto si žije vlastním životem, ale získá si každého.

Město, které mě naprosto okouzlilo. Atmosféra je nepopsatelná a neskutečně to tam žije, stačí se přiblížit k centru a uslyšíte hudbu, potkáte veselé lidi a dechberoucí pouliční umělce. Je to krásné město plné kopečků, nádherných výhledů, rozmanitých mostů, příjemných pláží (moc doporučuju pěší cestu podél moře z Matosinhos do centra), kachličkových domků, uzounkých uliček a serfařů. Úchvatný!

Porto je romantické, kopcotivé městečko s klikatými uličkami a atmosférou pohody. Azulejos na Sao Bento vlak. nádraží je vážně pěkné, i na kostelech (např. Vitória). Určitě doporučuji knihkupectví Livraria Lello, které je sice plné lidí, ale stejně moc krásné. Z procházky po Miragaii při západu slunce mám skvělé fotky! No a vrcholem je samozřejmě Ribeira a procházka po žel. mostě, doporučuji!

2019 Nejhezčí město Portugalska. Celé město je v kopci, takže ho můžete vidět z řeky úplně krásně. Nevýhoda - furt musíte do kopce. V jejich veřejné dopravě se nevyzná ani místní policie. Kafe za pár kaček, ale pivo drahé a malé. z centra vemte bus 500, který vás odveze na pláže a odtud jděte zpět podél řeky a ochutnejte Portské. Nejlepší jídlo na Avenida Dom Joao (hledej seňora Marchado)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 26°
 9. 25°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1050 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   162 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   41 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   28 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   35 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   13 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování