Letenky

Portugalsko

Počet obyvatel
10 mil.
Rozloha
92 tis. km²

Portugalsko je podobně velká země jako ČR. Je vhodná na typickou dovolenou na pláži. Dá se tam surfovat. Ve vnitrozemí jezdit na kole. Je vhodné k městské turistice, kterou můžete prokládat výborným portugalským vínem. Ceny jsou podobné těm našim.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 26°
 9. 25°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1200 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   189 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   41 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   31 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   14 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
4

Já chápu proč si tu pan Havel postavil chalupu. Ve srovnání s Hrádečkem je tu prima moře, super jídlo a celkové klima je pozitivní. Také si tu chci postavit chalupu, ale zatím na ní nemám. Projeli jsme celou zemi vozem, dálnice jsou drahé, ale kvalitní. I neznabohům doporučuji navštívit Fatimu, to místo má opravdu silnou atmosféru. Pobřeží a pláže jsou jako ze sna.

Ahoj, z Portugalska jsem se vrátila před týdnem a byla jsem z něj nadšená. Cestovaly jsme od Lisabonu po západním pobřeží na jih až k Faru a pokud bych měla uvést to nej, kam bych se s radostí vrátila, tak je to pobřeží od Vila de Milfontes na jih k výběžku Sagres, což je surfařské městečko s majákem a krásnou pláží. Pak také oblast Sintra s nádhernými parky a palácy a samozřejmě Lisabon:)

Portugalsko je uzasne pohodova zeme. V Portu navstivte vinne sklepy a ikonicky most Luis III. V Lisabonu Belem a Castelo. Mezi mesty se da dost pohodlne prepravovat vlaky. Urcite stoji za to ochutnat pasteis de nata a portske vino. Portugalci casto neumi anglicky, ale zato jsou velmi ochotni a snazi se poradit. Portugalsko omyva Atlanticky ocean, takze na pobrezi byva hodne vetrno.

Z Portugalska jsem moc neviděl. Byl jsem jen 4 dny v Portu a celou dobu pršelo a i tak to bylo skvěle. Do města jsem se zakoukal, je nádherné. Bastil jsem místní specialitu - franzesinu, což je nejnezdravejsi jídlo světa a ochutnával portské. Mají tam knihovnu jako harryho pottera. Úrcite se tam vrátím a při tom prozkoumam i zbytek země. Jinak je tam podobně draho jako u nás.

Víno, jídlo, městská turistika, surfing, party.... člověk si najde to své. Byl jsem tam 14 dní a je to spíše taková dovolenková destinace. Klidně i víkendová do různých měst s letenkami za hubičku a nebo drobné cestování. Na polehávání na pláži to moc není. Hodně fouká, proto se tam hlavně surfuje a moře je dost studené. Nej jihozápadní cíp Evropy a další místa s nepopsatelnými západy Sunce

Zdravím, v Portugalsku jsem navštívila Porto a hlavní město Lisabon. Porto zprvu připomíná Prahu, jen se tu člověk cítí lépe. Celé Porto se dá projet na kole, je to úžasné. Za navštívení stojí most Ponte Luiz I, knihkupectví Lello (kdo má rád Harry Pottera, bude okouzlený) a věž Torre dos Clérigos. Co se týče pláží, úchvatné jsou za Lisabonem. Nejvíce mě uchvátila pláž Praia da Marinha! :)

PORTO - jízda historickou šalinou, mhd z centra města jezdí k moři. Kavárničky u moře jsou špica. Bez exkurze do sklepů se to neobejde. My navštívili ochutnávku portskeho ve Ferreira vinařství. A všude ty kachličky <3 Dalším zážitkem je nádraží Sao Bento. Nádherná kachlikovaná nádražní hala. Letos se ještě chystáme na týden naadeiru a odsud přelet na Azory. Těším se na Azorech na termály

Absolutní nadšení! Má srdcová záležitost - za pár dní se tam vracím. :) Navštívila jsem Lisabon, Belém, Cascais, Cabo da Roca, Sintra, Coimbra i Porto a byla jsem uchvácena. Staré uličky lisabonské Alfamy, perfektní pasteis de nata/Belem, univerzitní komplex v Coimbře i procházky na Ribeiře při západu slunce v Portu či v národním parku Sintra... Velmi tolerantní, veselý a otevřený národ, wow!

Z Portugalska znám ostrov Madeira, který se stal mou srdeční záležitostí. Jeho příroda, podnebí, obyvatelstvo...Ostrov jara uprostřed Atlantiku. Nádherné místo. Ve skupině "Ostrov Madeira. Ilha da Madeira"se setkáváme všichni, kdo Madeiru milují nebo se na ni chystají. Ráda poradím komukoli s čímkoli při cestě na tento nádherný ostrov.

Země s neskutečně hodnými a laskavými lidmi, tak nápomocní jsem snad ještě nepotkala. Šla jsem Camino Portugués a paráda, sice jsem se kolikrát nemohla domluvit, ale to vůbec nevadilo. Nádherná země, příroda, historie, kultura a prostě jiné. Lisabon je víc evropského rázu dle mého názoru, mám raději Porto, ale má to své kouzlo. Doporučuji Fatimu též - má svoje kouzlo i když je člověk nevěřící.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Akční letenky

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 26°
 9. 25°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1200 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   189 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   41 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   31 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   14 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování