Vyhledat letenku

Portugalsko

Počet obyvatel
10 mil.
Rozloha
92 tis. km²

Portugalsko je podobně velká země jako ČR. Je vhodná na typickou dovolenou na pláži. Dá se tam surfovat. Ve vnitrozemí jezdit na kole. Je vhodné k městské turistice, kterou můžete prokládat výborným portugalským vínem. Ceny jsou podobné těm našim.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 26°
 9. 25°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1200 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   189 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   41 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   31 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   14 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
3

V portugalském Algarve leží jistě jedny z těch nejkrásnějších pláží Evropy. Vřele doporučuji jeskyni Benagil, výlet lodičkou na toto fantastické místo rozhodně stojí za to! Portugalsko jsem navštívila v květnu, voda sice byla studenější, ale zase jsme si to tu báječně užili téměř bez turistů.

Já chápu proč si tu pan Havel postavil chalupu. Ve srovnání s Hrádečkem je tu prima moře, super jídlo a celkové klima je pozitivní. Také si tu chci postavit chalupu, ale zatím na ní nemám. Projeli jsme celou zemi vozem, dálnice jsou drahé, ale kvalitní. I neznabohům doporučuji navštívit Fatimu, to místo má opravdu silnou atmosféru. Pobřeží a pláže jsou jako ze sna.

Ahoj, z Portugalska jsem se vrátila před týdnem a byla jsem z něj nadšená. Cestovaly jsme od Lisabonu po západním pobřeží na jih až k Faru a pokud bych měla uvést to nej, kam bych se s radostí vrátila, tak je to pobřeží od Vila de Milfontes na jih k výběžku Sagres, což je surfařské městečko s majákem a krásnou pláží. Pak také oblast Sintra s nádhernými parky a palácy a samozřejmě Lisabon:)

Absolutní nadšení! Má srdcová záležitost - za pár dní se tam vracím. :) Navštívila jsem Lisabon, Belém, Cascais, Cabo da Roca, Sintra, Coimbra i Porto a byla jsem uchvácena. Staré uličky lisabonské Alfamy, perfektní pasteis de nata/Belem, univerzitní komplex v Coimbře i procházky na Ribeiře při západu slunce v Portu či v národním parku Sintra... Velmi tolerantní, veselý a otevřený národ, wow!

Maximální nadšení ze svatojakubské cesty jsem si přivezla právě z její Portugalské části. Nádherné vesničky, milí lidé, krásná architektura. Úžasné města s bohatou historií a naprosto nádherné pobřeží. Jídlo super - až na židovskou klobásu :D Výborné víno a pivo (Superbock) taky. Těším se až se sem vrátím.

Přistání ve Faru, vlakem do Lagosu, který je dobrý výchozí bod pro procestování celého jižního potřební země (autem) včetně Lisabonu (vlakem). Highligts: Historické centrum Lisabonu, lisabonský streetart. TOP pláž: Praia da Albandeira.

Portugalsko je uzasne pohodova zeme. V Portu navstivte vinne sklepy a ikonicky most Luis III. V Lisabonu Belem a Castelo. Mezi mesty se da dost pohodlne prepravovat vlaky. Urcite stoji za to ochutnat pasteis de nata a portske vino. Portugalci casto neumi anglicky, ale zato jsou velmi ochotni a snazi se poradit. Portugalsko omyva Atlanticky ocean, takze na pobrezi byva hodne vetrno.

Byl jsem jednou a rozhodně se chci vrátit. Navštívil jsem Lisabon a okolí (Sintra, Cabo de Roca - nejzápadnější bod pevninské Evropy); rozhodně chci ještě Porto a samozřejmě ostrovy v Atlantiku. Zaujala rozhodně Sintra -palác de Pena či Quinta de Regaleira se známou iniciační studnou. V Portugalsku rozhodně nezapomeňte na ochutnávku Portského vína.

Z Portugalska jsem moc neviděl. Byl jsem jen 4 dny v Portu a celou dobu pršelo a i tak to bylo skvěle. Do města jsem se zakoukal, je nádherné. Bastil jsem místní specialitu - franzesinu, což je nejnezdravejsi jídlo světa a ochutnával portské. Mají tam knihovnu jako harryho pottera. Úrcite se tam vrátím a při tom prozkoumam i zbytek země. Jinak je tam podobně draho jako u nás.

Víno, jídlo, městská turistika, surfing, party.... člověk si najde to své. Byl jsem tam 14 dní a je to spíše taková dovolenková destinace. Klidně i víkendová do různých měst s letenkami za hubičku a nebo drobné cestování. Na polehávání na pláži to moc není. Hodně fouká, proto se tam hlavně surfuje a moře je dost studené. Nej jihozápadní cíp Evropy a další místa s nepopsatelnými západy Sunce

Zdravím, v Portugalsku jsem navštívila Porto a hlavní město Lisabon. Porto zprvu připomíná Prahu, jen se tu člověk cítí lépe. Celé Porto se dá projet na kole, je to úžasné. Za navštívení stojí most Ponte Luiz I, knihkupectví Lello (kdo má rád Harry Pottera, bude okouzlený) a věž Torre dos Clérigos. Co se týče pláží, úchvatné jsou za Lisabonem. Nejvíce mě uchvátila pláž Praia da Marinha! :)

PORTO - jízda historickou šalinou, mhd z centra města jezdí k moři. Kavárničky u moře jsou špica. Bez exkurze do sklepů se to neobejde. My navštívili ochutnávku portskeho ve Ferreira vinařství. A všude ty kachličky <3 Dalším zážitkem je nádraží Sao Bento. Nádherná kachlikovaná nádražní hala. Letos se ještě chystáme na týden naadeiru a odsud přelet na Azory. Těším se na Azorech na termály

Portugalsko podle mě nemá v Evropě konkurenci. Unikátní architektura kopcovitých měst a různorodá okouzlující příroda mě nepřestanou fascinovat. Nejvíc jsem si oblíbil pohraniční část regionu Alentejo - Elvas, Marvao, Monsaraz atd. Samostatnou kapitolou jsou dechberoucí Azory. A na rozdíl od sousedního Španělska se člověk skoro všude domluví anglicky.

Portugalsko jsem navštívila letos v létě při okružní jízdě Španělsko-Gibraltar-Portugalsko. Bohužel nás ve Španělsku okradli o doklady, takže to trochu zastínilo naše dojmy. Hned ze druhého jídla v Portugalsku jsme chytli nějaké střevní potíže, takže se nám to zkrátka moc nevydařilo. Portugalsko jsme projížděli týden a nejvíc se mi líbil Lagos a Sintra. Snad to příště bude lepší!

Portugalsko je nádherná země a stále tu narazíte na oblasti, kde je i v sezóně minimum turistů. Od severu k jihu nabízí neuvěřitelně rozmanitou krajinu, kulturní bohatství, množství aktivit a kouzelnou atmosféru. My jsme ho projeli autem komplet a doporučuju to každému. Navíc ceny jsou velmi příjemné a můžete zkusit i surfování. Spoustu tipů jsem sepsala do průvodce na svém blogu, tak mrkněte.

Byl jsem na týdenním surfařském kurzu blízko Lisabonu. Bydleli jsme v malé vesničce blízko oceánu u města Cascais a autem dojížděli na pláž, která se jmenuje Carcavelos. Byl to super zážitek a celkově Portugalsko na mě působilo svěžím dojmem. Vzhledem k tomu, že se jedná o oceán, tak z vln jsem měl veliký respekt při surfování. Lisabon je nádherné město, které doporučuji navštívit :)

1

Jedna z nejsympatičtějších evropských zemí, kde se vždy dobře cítím a rád se vracím. Má svou obrovskou poetiku - krásná města a památky, malebné pobřeží, vinice, lidé jsou vesměs přátelští a usměvaví. Lisabon dává rozmanité možnosti co vidět ve městě i okolí, Porto má úplně jinou atmosféru, která se neomrzí. Určitě můžu doporučit historickou Coimbru nebo svatyni Bom Jesus de Monde poblíž Bragy.

Z Portugalska znám ostrov Madeira, který se stal mou srdeční záležitostí. Jeho příroda, podnebí, obyvatelstvo...Ostrov jara uprostřed Atlantiku. Nádherné místo. Ve skupině "Ostrov Madeira. Ilha da Madeira"se setkáváme všichni, kdo Madeiru milují nebo se na ni chystají. Ráda poradím komukoli s čímkoli při cestě na tento nádherný ostrov.

Portugalsko jsme projeli celý za 2 týdny od Porta až na jih po Faro. I tak dá celý nádherný Portugalsko stihnout. Půjčili jsme si kombíka a spali na nafukovačce v autě, kde nás napadlo nebo kde jsme zrovna skončili. Doporučuju. Nejlepší pláž na učení surfování jednoznačne Odeceixe. Nejromatičtější místo městečko Obidos. Určiťe se tam po cestě stavte. Jinak Algarve, Coimbra, Porto, Cascais

Azorské ostrovy - Sao Miguel Hlavní a největší ostrov Azor, byla jsem tam v lednu, což není turistická sezóna, přesto, že je tam 16-19°C a aprílové počasí, užila jsem si cestu skvěle! NÁDHERNÁ příroda, teplé termální prameny ke koupání s průměrnou teplotou 39°C! Řekněte, kdy jindy si je užít, než v dešti a při okolním chladnu? Doporučuji se hned po příletu do Ponte Delgada pronajmout auto.

Portugalsko, země tolerance, čisté a kvalitní vody, exportem korku a dobréhi portského vína. Nejsem povalečem a proto jsem cestoval pobřežní cestou do Fátimi, kterou doporučuji spolu s Portem. Po takové pěší tůře portské víno sedne. Spaní je možn i na pláži kousek za Portem, akorát teplý spacák s sebou, on ten oceán moc večer nehřeje. Také se podívejte na překvapivý rozdíl velikosti sardinek.

Na návštěvu Portugalska moc ráda vzpomínám a už se nemůžu dočkat, až se jednoho dne vrátím! :-) Lisabon je krásné a stylové hlavní město. Doporučuju vyrazit na výlet do Sintry a na nejzápadnější bod pevninské Evropy Cabo da Roca (+ k pláži Praia da Ursa - nádhera). Fajn koupání je v městečku Cascais.

Parádní země jako stvořená pro každého serfaře, stopaře nebo kohokoliv, kdo si rád vyrazí chodit s krosnou. V srpnu jsme tak napůl šly a napůl stopovaly podél pobřeží z Lisabonu do Porta a cestou jsme stihly navštívit spoustu krásných písčitých pláží a malých turismem nedotčených vesnic. Moc doporučuju a až tam pojedete, určitě nezapomeňte navštívit Porto, je to město s úžasnou atmosférou!

Lisabon, Aveiro, Porto - krásná města. Doporučuji vybrat si k návštěvě nějaký teplejší měsíc. Začátkem března bylo chladno a na severu země občas pršelo. Lidé však byli milí, v Lisabonu i Portu nás ubytovali suproví couchsurfeři. Nádherné památky, bohatý studentský erasmus life. Stopování šlo docela dobře, na severu země však aut ani lidí mezi vesničkami moc není.

Dva týdny tripu po celém Portugalsku a hned mám svojí oblíbenou destinaci po Evropě. Celý stát je plný krásných míst, hradů, památek, pláží. Porto naprostá nádhera, předčilo i Lisabon. Na Jihu pak krásné pláže pro relax. Rozhodně doporučuji :)

06/2019 - Mile mě tahle země překvapila. Hlavně ve chvíli, kdy jsem vyrazil do hor. Ty výhledy, zajímavá malá městečka, skvělé cesty na motorku. Lisabon se mi líbil, i když jsem se místy necítil extra bezpečně, o to víc jsme si ale užil Porto, které má mnohem poklidnější atmosféru. Zajímavý je, že jsem se v Portugalsku skoro nedostal k plážím, vždycky mě zaujali jiná místa kam se vydat.

Země s neskutečně hodnými a laskavými lidmi, tak nápomocní jsem snad ještě nepotkala. Šla jsem Camino Portugués a paráda, sice jsem se kolikrát nemohla domluvit, ale to vůbec nevadilo. Nádherná země, příroda, historie, kultura a prostě jiné. Lisabon je víc evropského rázu dle mého názoru, mám raději Porto, ale má to své kouzlo. Doporučuji Fatimu též - má svoje kouzlo i když je člověk nevěřící.

Portugalsko je úžasná země. 2019 jsme ji projeli stopem od Lisabonu až po Gerés. Nejhezčí město 100% Porto, nejhezčí místo Gerés. Lidi na severu země jsou úžasní. Pivo vcelku ujde, ale velké pivo je 0,3. Jídlo stojí za to a rozhodně doporučuji dát se do řeči s místními. Cenově je trochu dražší. Jo a veřejná doprava v Portu je fakt divná. V tom se nevyzná ani Hawking.

Krásná země plná dobrosrdečných lidí. Procestovala jsem zatím kus od Lisabonu výše. Doporučuji navštívit hlavně Porto, Coimbru a národní park u Gerês. Z místních dobrot určitě ochutnejte Pastel (malý koláček z listového těsta plněný smetanovým krémem s vajíčky, který chutná jako vanilkový pudink).

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 15°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 24°
 7. 27°
 8. 26°
 9. 25°
 10. 21°
 11. 18°
 12. 16°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1200 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   189 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   41 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   31 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   14 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování