Vyhledat letenku

Rakousko

Počet obyvatel
9 mil.
Rozloha
84 tis. km²

Rakousko je celoroční ráj milovníků aktivní dovolené. V zimě si parádně zalyžujete v alpských střediscích. Přes léto se můžete vypravit na horské túry nebo na výlet na horském kole, při kterém si dáte pořádně do těla. Pokud máte radši trochu klidnější dovolenou, tak je tu pro vás Vídeň nebo Salzburg. Obě města jsou ideální pro prodloužené víkendy.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 18°
 3. 20°
 4. 22°
 5. 23°
 6. 18°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1500 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   79 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   59 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   38 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související články

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Trek po rakouských horách je něco, co stojí za to. Ale vzhledem k tomu, že Rakousko není úplně nejlevnější země, přijde mi to tu pro Čecha spíš tak na víkendový výlet. Procházka pa Salzburgu, vidět Mozartův dům a ty jeho všudepřítomné koule :-) to má svůj půvab. Akorát pozor na kriminalitu, nezdá se to, ale např. v Salzburgu zdejší moc nedoporučují dívkám, aby se toulaly po nocích bez doprovodu.

Prekrasne hory a jezera. Rakousko patri opravnene mezi nejhezci zeme Evropy. Za me doporucuji rozdahlou sit ferrat. Do Rakouska to mame blizko a ty vyhledy po zdolani hor stoji opravdu za to!

Rakousko je taky srdcovka. Vyzkoušel jsem si zde poprvé ferraty, viděl jako malý první pořádné hory a líbí se mi zdejší pořádek. Vídeň taky patří k oblíbeným městům. V obchodech je levno.

Rakousko je asi moje nejnavštěvovanější země. Je blízko a má opravdu co nabídnout. V zimě hory na lyžování - za mě je top lyžařské středisko Sölden. A v létě vlastně taky hory na turistiku nebo kola a krásná jezera. Teď jsem objevila krásné jezero Weissensee na jihu Rakouska. O tomto výletu se můžete dočíst v mém článku. Je to blízko slovinských a italských hranic, tak se to dá krásně spojit.

Rakousko mám opravdu ráda. Vídeň je krásné historické město se spoustou muzeí, které opravdu stojí za návštěvu. Ve vídeňském Schonbrunnu stojí za návštěvu krom zámku také místní Zoologická, která je nejhezčí jakou jsem kdy navštívila. Rakousko je vhodné na cestu autem, kdy se po krásných dálnicích bez problémů dostanete na druhou stranu do hor a částka za známku nezrujnuje. :)

Rakousko je co se týče přírody bezkonkurenční. Jen nedoporučuji návštěvy k večeru a v neděli, jelikož plno obchodů zavírá v šest hodin. Kdykoliv projíždíme okolo osmé večer, není nikde ( vyjma větších měst ) ani noha. Sacher jedině v Café Sacher ve Vídni. Z míst doporučuji Vídeň, Linz, Salzburg a jezero Ebensee. Mám v plánu navštívit Hallstatt a Innsbruck.

Rakousko je dle mého názoru naprosto úžasná země, a doporučuji navštívit. Přeci jen, my Češi to nemáme tak daleko. Byl jsem zde vícekrát, a z toho 3x ve Vídni (nádherné město) a také jsem několikrát navštívil Alpy a další horské oblasti. Nejradši jezdím do Sankt Michael im Lungau :) Za mě snad nejkrásnější městečko v Rakousku

Rakousko je taková honosná nablýskaná země. Ačkoliv si všichni nemůžou Vídeň vynachválit, mě zase tolik nezaujala. Hodně se mi líbilo v Linzu, kde mě překvapilo, jak je město komorní, moderní, plné studentů a mladých lidí. Zároveň je kouzelný Salzburg a městečka v horách, kde si to zachovává tu správnou alpskou atmosféru.

Většinou pouze průjezdní země s pár zastávkami. V okolí Innsbrucku je to fakt nádhera a ta jedna benzínka před Innsbruckem je přesně místo, kde se nechat vysadit na dalšího stopa. Jinak Salzburg je hezké město, ale dát do Mozartova rodného domu Interspar je fakt mazec (i když nápis je zlatý). Rozhodně tam ale ochutnejte Tyrolean Gröstl v Zipfer Bierhaus Je to delikatesa!

Já to Rakousku miluju! Navštívila jsem tu spoustu míst: od Alp po Linz, Hallstatt, Salzburg, Graz, Innsbruck i Vídeň. Příroda je tam nádherná, člověk se tam cítí tak nějak "v klidu" a neuspěchaně (snad krom hl. města). Můj osobní městský favorit je určitě Salzburg, ty výhledy na město z různých kopečků stojí rozhodně za to. I přeplněný Hallstatt je kouzelný, včetně úžasných scenérií po cestě tam.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 18°
 3. 20°
 4. 22°
 5. 23°
 6. 18°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1500 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   79 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   59 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   38 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování