Letenky

Řecko

Počet obyvatel
11 mil.
Rozloha
132 tis. km²

Turisté jezdí do Řecka hlavně na slunné pláže, vynikající kuchyni a antické ruiny. Většina ale vynechá sever, kde jsou výborné možnosti pro horskou turistiku. Cestování na vlastní pěst mezi ostrovy je také dobrý nápad. V létě tu mají celkem divoký noční život. Negativem je velké množství turistů.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 13°
 3. 15°
 4. 19°
 5. 24°
 6. 28°
 7. 30°
 8. 30°
 9. 27°
 10. 22°
 11. 18°
 12. 14°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1300 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   79 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   38 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   21 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
3

lidi jsou tu různí, buď děsně líní a nebo děsně milí. Ostrovy jsou krásné, dají se navštěvovat každý rok a stále jiná místa s osobitým kouzlem. Vnitrozemí už tak pestré není. Soluň mě celkem zklamala, Athény až na Pantheon taky nic moc.

Byl jsem v Athénách a Santorini začátkem dubna 2016. Nebylo tolik turistů, takže jsem si to užil. Athény na mě dýchly historií a Santorini létém. Parádní prodloužený jarní víkend za pár korun.

Recko je fajn. Byl jsem tam dvakrat a urcite ho jeste nekdy navstivim. Nejvice se mi zatim libilo asi na Santorini, to bych pri navsteve Recka nevynechal a v Atenach zase trochu te historie.

Miluju Řecko! Navštívila jsem Athény a procestovala Peloponés (stopem), Korfu a Krétu. Všude se mi ohromně líbilo. Řekové jsou úžasní lidé. Prakticky všichni umí anglicky, jsou přátelští a nápomocní. A ouzo je nejlepší alkohol na světě! :) Pláže jsou krásné, moře jakbysmet. Památek přehršel... co víc si přát :) Snad jen těch toulavých psů by mohlo být méně :) Každopádně se tam ráda vrátím.

V Řecku jsem navštívila Santorini, Kavalu, Lesbos a Atény. Atény mě zklamaly, špinavé město, památky věčně v rekonstrukci a zvláštní lidé. Kavala byla naopak překvapivě krásná, Lesbos byl pěkný, ale nic výjímečného a Santorini bylo nejhezčí kolem 6 ráno než se do ulic měst přihnaly davy turistů.

Řecko je srdeční záležitost. Byli jsme na Krétě, na Kosu a nejčerstvější zážitky mám z Rhodosu. Vyrazili jsme na konci sezóny, půjčili si na dva dny skútr a objeli toho spoustu. Miluju jejich historii, která se jim tam doslova válí všude. Řekové jsou povětšinou milí a přátelští, povětšinou.. Rozhodně se do Řecka ještě budeme vracet, ostrovů je tam dost ;-)

Mě si Řecko získalo. Skvělé jídlo, ochotní lidé, krásná viditelnost v moři a každý ostrov je jiný. Doporučuju objet i méně turistické ostrovy, jako jsou například Andros a Kea. Nebo se trochu odklonit od klasických tras. Athény doporučuji na jaře nebo na podzim. Přes léto jsou plné k praskuntí. Počítejte, že na všechno je spoustu času. A zkuste si dát všude fasolada gigantes, pokaždé chutná jinak.

Řecko jsme navštívili v roce 2013 byli jsme na Krétě. Z této dovolené si nejvíc pamatuju, že se mi tam manžel po*ral a poblil ale mají krásné pláže a čisté moře. :) A pěkný výlet do nějakého kolosea. To je asi vše :D zbytek jsem asi proležela na pláži :D

Krásné prostředí a nádherné moře a písečné pláže. Zvýšená aktivita cvrnkotání cvrčků snad po celé oblasti. Jídlo výborné. Dorozumívání nesnadné. Ubytování trošku pohoršující ale krásné moře to vynahrazuje.

Měl jsem zatím možnost navštívit jen Atény a Santorini. Atény jsem si dost oblíbil, památky prostě skvostné, parádní vyhlídka na celé město je z Mount Lycabettus, město žije svým chaotickým životem, který se mi zamlouvá. Santorini bylo kouzelné, doporučuji určitě párům a navštívit mimo sezónu.

Zatím jen v rámci ALL-inclusive dovolených, nicméně se chystám do řecka vrátit a projet všechny zajímavé místa. Architektura fascinující, lídé tam mají na všecno čas, na silnicích nepanuje moc pokoj, podobné jako v itálii co mám zkušenost, moře super čisté, řekové si dávají záležet, vstřícní lidé, perfektní jídla, na které si opravdu potrpím a řecko mě gastronomií uchvátilo :)

Byla jsem jen na Rhodu a překvapilo mě, kolik se tam dá najít zajímavých míst úplně bez turistů. Krásné moře, příroda, úžasné jídlo.... Oproti jiným jihoevropským zemím mi to přišlo vše takové špinavější, chudší a zfušovanější (porovnávám třeba se Španělskem).

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 13°
 3. 15°
 4. 19°
 5. 24°
 6. 28°
 7. 30°
 8. 30°
 9. 27°
 10. 22°
 11. 18°
 12. 14°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1300 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   79 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   38 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   21 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování