Vyhledat letenku

Skotsko

Počet obyvatel
5 mil.
Rozloha
79 tis. km²

Tak trochu tajemné území o velikosti ČR na severu Velké Británie je opředeno množstvím legend. Za drsným počasím mlhy a deště se skrývá nádherná krajina plná zelených kopců, starodávných hradů a jezer. Občas se v nich vyskytují mýty opředené příšery. Pod kostkované sukně se nekouká.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 13°
 3. 16°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 19°
 7. 16°
 8. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2100 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   380 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   111 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   80 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   76 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   54 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
2

Pokud jste single cestovatel, možná se vám vyplatí místní cestovky. Já vím, je to trochu klišé, ale ono člověk ve finále zažije hezký den. Tip pro vás: pro cesty z Edinbourghu použijte službu GetYourGuide. Je to levnější než nabízejí všichni ti promotéři a naháněči na ulici. Je to ponížené o provizi těchto lidí. Jinak samozřejmě naprostá nádhera a Skotsko doporučuji.

Skotsko má naprosto všechno, ale kromě nádherný přírody a whisky (no -e-) by se sem podle mě mělo začít jezdit na místní. Takhle neuvěřitelně srdečný a přátelský lidi se jen těžko hledají. V některých průvodcích je jejich vstřícnost dokonce označovaná za otravnou. Že tu prší, si za půl roku už ani nevšimnete. Letiště Glasgow a Edinburgh jsou u sebe tak blízko, že určitě hledejte letenky na obě ;)

Pro mně srdcová záležitost, vracím se sem ráda. Na sedmidenní treky úplně ideální, protože stanovat se dá skoro všude zadarmo (až na pár míst) a případně tu mají systém bothie - zdarma příbytků pro turisty). Nádherná drsná příroda, ale i krásná historická města Skotsko má prostě všechno. Akorát se vybavte dostatkem pláštěnek a pozor na midges. Cenově dostupné.

Absolvovali jsme West Higland way 154km dlouhou dálkovou trasu ve Skotsku. Skvělý zážitek, hrozně milí lidé, nádherná příroda. Veliké plus je že se dá spát ve volné přírodě. I přes deštivou pověst Skotska nám za 10 dní pršelo pouze jeden den.

1

Pokud v Británii chcete do krásné přírody, Skotsko je skvělou volbou. Navštívil jsem Edinbourgh, Holly Island, jezero Loch Ness a musím říct, že je to kus krásné země, v mnohém podobný Irsku a současně jiný. Skotové jsou právem hrdi na svou zemi. Ze Skotska jsme pluli lodí na Faerské ostrovy a Island a byla to nezapomenutelná cesta...

2004 - Když už jsme byli za kanálem a Anglie byla projetá, napadlo nás zkusit projet Skotsko, kam až to půjde. Tak jsme to vzali pravým břehem, celkem romantickým krajem k jezeru Loch Ness, a zpět levou, průmyslovou stranou. Věra zastavovala u hradů a zámků a já u výroben whisky - a že jich ve Skotsku je ...

Nádherná dech beroucí příroda plná zeleně, vřešu, skotu a oveček a přátelských lidí s whiskey vždy po ruce :) Doporučuji St. Andrews´Cathedral, Loch Ness, celý ostrov Isle of Skye, Eilean Donan Castle při západu slunce. V případě zajišťování ubytování na místě uprostřed sezóny, doporučuji hostely, které nenaleznete na internetu (pouze v brožurkách).

V listopadu jsme s přáteli strávili čtyři dny v Edinburgu. Nádherné město plné jak zeleně, tak historických budov. Pronajali jsme si přes airbnb celý domek nedaleko od centra. Prochodili jsme město kompletně pěšky, ačkoliv občas pršelo. V centru zrovna začínali vánoční trhy. Mám na to moc hezké vzpomínky a určitě bych se někdy do Skotska podívala znovu.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 13°
 3. 16°
 4. 18°
 5. 20°
 6. 19°
 7. 16°
 8. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2100 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   380 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   111 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   80 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   76 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   54 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování