Vyhledat letenku

Slovinsko

Počet obyvatel
2 mil.
Rozloha
20 tis. km²

Tato malá zemička je rájem pro aktivní dovolenou. Julské Alpy na severu země jsou ideální na horskou turistiku nebo výlety na horském kole. Můžete si tu užít jeden z nejlepších raftingů v Evropě. Na jihu země se vykoupete v moři. Ze sympatického hlavního města Lublaně se do všech koutů země dostanete za hodinu cesty.

Na ObjevujSlovinsko.cz najdete kompletního turistického průvodce – Slovinsko

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 16°
 3. 20°
 4. 22°
 5. 22°
 6. 19°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Od 7.4.2017 se připravte systematické kontroly na hraničních přechodech s Chorvatskem. Kontroly mohou v průběhu turistické sezóny způsobit výrazné zdržení.

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1350 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   189 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   59 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   36 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   32 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   24 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Nemusíme komerční místa, a tak nás Bled až tak neuchvátil. Výšlap do hor jsme pro změnu zase trochu podcenili. Příroda je ale vážně úžasná, řeky neuvěřitelně průzračné. Nevynechali jsme moře a města Piran a Koper. Lublaň má svou atmosféru a kromě hradu stojí za to vidět také Metelkovo město (ač večer to tam žije možná až příliš :-). Víc info + to, jak jsme přespali ve vězení viz můj cestopis :-)

Tahle země má všechno :) Nádhernou přírodu v Alpách (Bled a okolí), živé hlavní město plné kultury, fantastické jeskynní komplexy (aneb Morie z Pána Prstenů) a kouzelná přímořská městečka (Piran). To vše v příjemné dojezdové vzdálenosti.

Na každém kroku cítíte úctu Slovinců k přírodě. Všechno je čisté a opečovávané. V Triglavském parku potkáte hodně Čechů, pokud se jim chcete vyhnout, jeďte do Kamnických Alp :). Hodně turistů vynechává Lublaň, což je škoda. Je krásná a plná zeleně. Pobřeží není na koupání nic moc, ale jsou tu krásná městečka. Nejhezčí je Piran. Málokdo ví, že se dá do Slovinska jezdit i za vynikajícím vínem.

Kýčovitá zeleň zdejších vod je vážně opravdická a jejich průzračnost nic neschová ;) Hory jsou nepřelidněné (neplatí pro Triglav a okolí) a lze se i ztratit. Obecně platí, že čím vyšší a odlehlejší chaty, tím příjemnější personál. Já jsem Slovincům propadla, na chatách jsme hráli na kytary, zpívali, povídali, jedli, pili, sdíleli, veselili se a do divočiny jsem druhý den vyrážila s novými kamarády

Nádherná země tudíž doporučuji návštěvu mimo hlavní sezónu, za návštěvu převážně stojí NP Triglav, město Bled a okolí, lesy, louky v Pokljuce a město Bovec při řece Soča. V blízkosti řeky Soči jsou patrné známky po 1.s.v. a nádherná příroda se spousty vodopády (Slap) Slovinské campy jsou výborně vybavené avšak doporučuji rezervaci míst.

Naprosto dechberoucí jsou celé Julské Alpy a vévodí jim řeka Soča a naprosto úchvatné Prisojnikovo okno, kde ani uprostřed turistické sezóny nikoho nepotkáte. Feraty jsou krásné i když jejich stav není dokonalý. Těch několik kilometrů moře nejsou nic úžasného. Co si nenechat ujít? Výstup na Mangart (možný bez výstroje)-Kanoe na Soči a skoky ze skal do průzračné divoké vody-Kanyoning-Vodopády

Slovinsko mě uchvátilo. Byli jsme v národním parku Triglav, navštívili město Kranjska Gora s krásným jezerem Jasna, vyjeli na sedlo Vršić, smočili se v průzračné tyrkysové řece Soča a nakonec vylezli na kopec Svinjak, který opravdu dostojí svému jménu. Navíc miluji jejich kuchyni, pljeskavica je prostě top. Sepsala jsem o našem výletu článek, můžete mrknout na odkaz.

Nádherná země, nevím jak bych to napsala ale tato země má z každého trochu. Najdeme zde nezkrotné alpy, krásnou přírodu, možnost koupání v moři a historická čistá městečka. Navštívili jsme 10/2017 odpočinková procházka v soutězce Vintgar, obrovské vodopády Savica, nejkrásnější vzpomínka hrad Predjama, neskutečný vodopád Peričník, Tolminova soutězka a spooousta dalšíh krás.

Ljubljan - naprosto nádhermé město s nádhernou architekturou, obzvláště kolem řeky v cetru je spoustu hospůdek, trhů, které fungují i do pozdních hodin, večer tak celé centrum žije a lidé posedávají na zahrádkách a popíjí. Slovinské hory určitě taky doporučuji,

Bled 2017, Od shora dolů 2018. Je to vlastně docela zvláštní, protože za 2 roky jsme SLO navštívili 3x. Rozhodně se stojí za to vykoupat v Bledu. Nedivte se, že se domluvíte Česky (za posledních pár let se tu množí čeští turisté). Bled je asi to nejkýčovitější místo, kde jsem kdy byl, ale je to tam hustý! Jinak místní jsou hrozně milí a ochotní (uprostřed noci vás vezmou k sobě). Jeďte tam!!

Byla jsem jen v Lublani pred nekolika lety. Hezke mesto, tehdy bylo skoro bez turistu. Za videni stoji architektura mesta. Ktera je svym zpusobem vazana i k Prazskemu hradu. Udajne je to taky jednou z nejkrasnejsich mest v obdobi adventu.

10/10 Veľmi dobrá destinácia po celý rok, či už do hôr, s priezračne čistými jazerami a vodopádmi, alebo sa len tak opaľovať na pláži. Po večeroch si dať niečo dobré pod zub na obrovskom festivale jedla, alebo sa len tak prejsť po historickom centre Ľubľany, či Mariboru. Odporúčam navštíviť aj menšie mestá, ktoré majú čo do seba a vôbec nie sú preplnené turistami, takže zapadnete v dave domácich!

1

Slovinsko je milá, malá, sympatická, čistá země. Navštívil jsem ho mnohokrát včetně stopování. Má kousek moře, krásné hory na turistiku i lyžování, řeky na sjíždění i rybaření, poetická města (např. Maribor) - určitě stojí za návštěvu a hezkou, finančně dostupnější dovolenou.

Slovinsko je dostupné jak vzdáleností, tak finančně a ta příroda je prostě neskutečná. Naši třídenní návštěvu bohužel provázel dost často déšť, ale i tak jsme si to moc užili a určitě sem plánuji někdy jet na delší dobu a procestovat z něj víc. Snad vysvitne sluníčko :-)

Triglavsky narodní park je s Bovcem urpostřed ráj. Nádherná příroda, krásné vodopády, celkem dobré pivo. Když k tomu přičtu městečko Ptuj, tak mám tuto zemi rád. Ceny jsou celkem v pohodě. K naštvání je jen dálniční znáka-její cena a hlavně rozsah na kolik dní je.

Slovinsko stojí za to, tak příroda je prostě wow - návštěva v srpnu byl skvělý nápad. Ljubljana je taky roztomilá, malá & klidná, ale Bled a Piran jsou asi všeobecně zajímavější destinace. Mám jen samé dobré fotky a hezké vzpomínky. :)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 16°
 3. 20°
 4. 22°
 5. 22°
 6. 19°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1350 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   189 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   59 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   36 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   32 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   24 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Od 7.4.2017 se připravte systematické kontroly na hraničních přechodech s Chorvatskem. Kontroly mohou v průběhu turistické sezóny způsobit výrazné zdržení.

Očkování

Bez očkování