Španělsko

Počet obyvatel
46 mil.
Rozloha
506 tis. km²

Země Picassa a Salvadora Dalího je oblíbená především díky dovoleným na plážích. Když nezůstanete jen tam, tak objevíte nádherná města ovlivněná dlouhou historií sahající od Římanů přes Araby, Habsburky až po zámořské objevy. V horách si zalyžujete a na severu si parádně zasurfujete. Stavte se na tapas.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 14°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 19°
 5. 22°
 6. 25°
 7. 29°
 8. 28°
 9. 26°
 10. 22°
 11. 17°
 12. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1400 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   54 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   42 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   29 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Půl roku jsem bydlela v Granadě, na jihu Španělska. Je to město plné slunce, studentů (a turistů) a je slavné svými tapas - ke každému drinku dostanete zdarma minijídlo (i vege!) - ale pozor na siestu, která se pečlivě dodržuje (většinou cca od 16 do 18h, restaurace nevaří až do 20h). Další top z Andalusie určitě Sevilla a Córdoba. Jestli máte rádi přírodu, vydejte se na trip do Sierry Nevady.

Byl jsem na začátku 2016 v Barceloně a na Mallorce. V tuhle dobu byla Mallorca téměř bez turistů, ale počasí bylo příjemné. Barcelona je moc hezké přímořské město. Jediné zklamání byla návštěva pohárového zápasu Barcelona x Ath. Bilbao. Atmosféra je lepší i u nás na derby.

Ostrovy TENERIFE a MALLORCA. Tenerife je sopecneho puvodu. Nejvyssi horu Pico de Teide jsem bohuzel nepokorila. Vyska 3718m.n.m.neni pro kazdeho. Na horu je potreba mit rezervacku, kterou delate online na webu. Mallorca Doporucuji na exkurzi vyrobnu perel a navstevu Dračích jeskyni. Sezente si mapu v infocentru a vychytejte benefity ze zadni strany mapy.

Ve Španělsku jsem žil 3 roky. 1,5 rok Granada - neskutečné město, každý by měl vidět. Jídlo, kultura, architektura, za celou dobu jsem nebyl schopný se toho nabažit. Pak 1,5 roku na Kanárských ostrovech. Tenerife úžasný ostrov, hodně co vidět, trekovat, surfovat, kiteovat, přežírat se :-) Gran Canaria - na surfování mnohem lepší, treky a výhledy podle mě taky lepší. A není to extra drahé na život.

Ve Španělsku jsem byl několikrát. Byl jsem i na téměř všech Kanárských ostrovech a pevninskou část jsem projel podél pobřeží. Španělsko mne bohužel moc nenadchlo. Je to asi o vkusu, ale mne je mnohem sympatičtější Itálie. Ostrovy jsou na tom o něco lépe. Na ostrovech jednoznačně doporučuji ochutnat kávu barraquito-nejlepší ,,kávička,, co jsem kdy pil. Ochutnejte Tapas (gambas al pil pil).

Na Mallorce jsem byl týden a byl to nádherný týden. Hlavní město Palma je opravdu krásné s nádhernou katedrálou. Na západě ve vnitrozemí krásná příroda. Na pobřeží vysoké skalnaté útesy. Při troše hledání se dají najít malé pláže s minimem lidí.

Spanelsko ja rad. Mallorcu jsme z velke casti projeli autem a rad bych se sem jeste nekdy vratil. Take se mi hodne libilo v Barcelone, coz je u velkych mest spise vyjimkou, ale Barca ma proste sve kouzlo a kazdy si zde najde to sve!

Jooo Španělsko! Nekonečné pláže, Sangria, tanec, tamní architektura a spousta dobrého jídla. Na druhé straně milion turistů a zbytečně předražená letoviska. Barcelona rájem kapsářů a na některých místech se domluvíte jen španělsky. Ale architektura ve Valencii a koupaníčko stojí za navštívení. Španělsko je velká země a věřím, že každý si tu najde to svoje :)

Barsička i Reálek mají něco do sebe. V Barce jsem zažil parkovištní oslavu alá Tokio Drift. Jedno děvče mi v Barce propíchlo ucho, dělala to potřetí v životě, předtím byla nejspíš řeznice, bylo to znát, radši ověřujte.

Velká srdcovka. Ale nejela bych sem do letovisek k moři, spíše preferuji městskou turistiku a přírodu. Navštívena Andalusie (Sevilla - pro mne nejkrásnější město Španělska, Granada, Toledo, Jerez de la Frontera, Cordoba), střed země (Madrid, Segovía, Toledo) a Valencia. Miluji místní atmosféru, jídlo.

Tuto zemi a ostrůvky jsme navštívili 2x a to v roce 2013 a 2017. Nasedli jsme do vlaku a procestovali celé Španělsko hlavní města i hlavní památky. Nejvíc mi utkvělo v paměti když jsme si to štrádovali po hradbách a před schody na vyhlídku byla lidská kupa hoven, které šlo velmi těžko překročit :D A v roce 2017 jsme byli na Kanárech super země, krásné místo Masca, neskutečná sopka Pico de Teide.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 14°
 2. 15°
 3. 17°
 4. 19°
 5. 22°
 6. 25°
 7. 29°
 8. 28°
 9. 26°
 10. 22°
 11. 17°
 12. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1400 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   270 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   54 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   42 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   41 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   29 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování