Vyhledat letenku

Spojené státy americké

Počet obyvatel
322 mil.
Rozloha
10 mil. km²

Ve třetí největší zemi světa je vše, na co si člověk vzpomene. Na plážích Havaje, Kalifornie a Floridy chytíte nějaký ten bronz. V národních parcích objevíte nádhernou přírodu a města jako New York, San Francisco nebo Las Vegas vás okouzlí svou atmosférou. Seženete zde levnější iPhone a módu.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Ve městech je vyšší kriminalita než v Evropě. Po setmění nechoďte do neznámých čtvrtí.

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 18°
 3. 23°
 4. 27°
 5. 29°
 6. 30°
 7. 25°
 8. 19°
 9. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Bez víza do 90 dnů

Při turistických cestách do USA musíte mít schválený dokument ESTA. Letecké společnosti požadují předložení dokumentu ESTA ještě před nástupem do letadla. V opačném případě vám nepovolí vstup na palubu. Zajišťujte minimálně 72 hodin před cestou. Poplatek činí 14 USD. ESTA platí ještě následující dva roky.

ESTA je nutnou, ale ne dostatečnou podmínkou pro vstup. Poslední slovo má vždy imigrační úředník. V případě, že jste navštívili Irák, Írán, Sýrii, Jemen, Libyi, Somálsko nebo Súdán, nemůžete žádat o ESTA. Musíte si zařídit vízum.

O dokument ESTA, případně o vízum je nutné žádat i v případě, že je USA tranzitní zemí při cestě do další destinace.

Vízum je nutné pro všechny ostatní typy pobytů a pro pobyty delší než 90 dnů. Cena je 160 USD a platí 10 let nebo do konce platnosti cestovního pasu.

V případě cesty do USA musíte disponovat biometrickým pasem platným ještě 6 měsíců po návratu do ČR.

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2300 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   316 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   101 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   98 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   57 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   40 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související články

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
5

Ano, je to země zaslíbená a všichni si to tam myslí. Ovšem jídlo stojí za starou belu a mně na jídle celkem záleží. Všechno je hrozně daleko, ale nafta stojí málo. Doporučuji cestovatelům, kteří mají rádi hamburgry. Ovšem pozor, Mc Donalds, zejména pak v indiánských rezervacích, často servíruje jídla studená. Mc Donalds má obecně vyšší úroveň mimo území USA.

4

Amerika je země mnoha protikladů - na jednu stranu ji všichni američané milují a jezdí na dovolenou ve velkém po vlastních národních parcích (ty jsou opravdu překrásné), ale na druhou stranu tam nikdo nic nemůže, každý si stěžuje, jak to za nic nestojí a zhoršuje se to, každý se s každým soudí a jak říkají sami američani, american dream už je dávno za námi...

Minnesota - tahle "Kanada USA" má jak nádhernou přírodu (a Lake Superior) na severu, tak báječný dvojměstí místo hlavního města. A neskutečně hodný obyvatele. Roadtripem se zastávkou v Gettysburgu (rozhodně zajímavý, doporučuju) jsme dojeli až do D.C., kde je v březnu narozdíl od Minnesoty jaro. Ohio doporučuju nepřehánět (pokud nemilujete kukuřici) a Detroit je vlastně dost na vzestupu.

Úžasná země. Cestovali jsme po západním pobřeží a na Havaji a nic nemělo chybu. Samozřejmě je to trošku dražší, ale parky a města mají skvělá. Grand Canyon, San Diego, Los Angeles (které ale není zase tak pěkné), San Francisco, Big Sur, Yosemite. Prostě bomba!

"Americký sen" mě nikdy zvlášť nelákal, nicméně po 3 měsících stáže v samotném New York City to padlo i na mě - vůbec se mi nechtělo odjíždět zpět do ČR! Rychlé město s neuvěřitelnou energií, které vskutku nikdy nespí. Úžasné kulturně-sociální vybití a pocit, že ať už jste odkudkoliv, tak skvěle zapadáte. Vstřícnost vůči health freaks, Central Park plný sportovců - paráda!

New Orleans (Louisiana) - kolébka jazzu, proklatě dobrých krevet a všude pověšených korálků. Dejte bývalému francouzskému koloniálnímu městečku šanci, i když nejste zrovna jazzový fajnšmejkři - nebudete litovat! Pro pravou hipsterskou atmošku zkuste India backpackers hostel, v centru jste vintage tramvajkou coby dup.Bo si kousek od města v bažinách počíhejte na krokodýly a vylovte si náky ty raky.

Sem můžete jezdit celý život a neprocestujete všechny zajímavosti. Byla jsem rok v New Jersey a New Yorku, v Dallasu, ve Phoenixu a Sedoně, v LA, San Franciscu, Stanford University, projela pobřeží jako Santa Barbara, Monterey, 17 Mile Drive, v Yosemite, Grand Canyonu, Antelope Canyonu (Lower), Hoover Dam a Las Vegas. Nejhezčí stát je pro mě Arizona.

Navštívil jsem tady Los Angeles (chodník slávy, holywood, hamburger s colou). Za tento krátký trip jsem neviděl negativa. Velkým plusem oproti naší slavné Praze bylo, že jsme u letiště měli ceník kolik maximálně má stát taxi do města. Hlídaj je tam kluky :)

Člověk si tam najde, co ho zajímá. Pokud chce člověk parky, tak bych doporučil především Zion, který je daleko hezčí než celý Grand Canyon, Projel jsem jak východní, tak západní pobřeží. Dále bych určitě doporučil Yosemity, ale až tam NEBUDE SNÍH!!! a určitě když už jste v Californii, tak navštívit Napa Valley kvůli výbornému vínu. Z měst hlavně Miami beach, Washington, LA, SF a NY...

Procestováno západní pobřeží od San Diega do San Francisca + menší zajížďka do Vegas. Nešlo o turistický okruh jak tomu bývá zvykem, krom L.A. a SF jsme se primárně drželi menších měst či ranchů podél pobřeží. Vřele doporučuji zejména shánět ubytování pomocí služky AirBnB, skrze kterou se nám podařilo sehnat ubytování za pár kaček, ale na místech, kam se turista nepodívá a zažít třeba kovboje.

Murica je kvalita. Vypíchnul bych New York (ale kdo by ho kritizoval že) i třeba Pittsburgh byl moc hezkej. Byl jsem v baru kde smíte sníst neomezeně křidýlek nebo třeba v Kennywoodu (horský dráhy apod.) Nejkrásnějsí jsou pak Niagáry. Nějaký frajeři to prej sjíždí v sudu, ale můžete i normálně za ručičku s průvodcem.

Projeli jsme část východního pobřeží po ose NYC - Philly - DC - Miami. Shodli jsme se na tom, že největší kouzlo má, samozřejmě spolu s NYC, Washington. Je z těch měst nejevropštější, nejčistší a turisticky atraktivní. Jinak je USA zajímavá země, pokud můžeme z toho mála, co jsme viděli soudit.

Strávila jsem 6 měsíců v San Francisku a musím říct, že to bylo naprosto super, nasbírala jsem mspousta zážitků a zkušeností. Měla jsem možnost jet na týden na Havaj. Cestování po západních národních parcích bylo ale to nejlepší. Potom jsem se do Ameriky vrátila na 3 měsíce jako plavčík, tentokrát na východní pobřeží. New York a Niagára mají taky něco do sebe, ale západ je za mě prostě TOP!

Navštívili jsme Miami na Floridě. Nejúžasnější výlet byla cesta na Key West, přes desítky ostrovů spojených mosty. Zde platilo naplno, že cesta byl cíl. Doporučuji se cestou stavit v parku Bahia Honda před západem slunce. Město Miami (s vyjímkou pláže) moc hezké nebylo, pouze výškové budovy. Nic k vidění. V parku Everglades se nám moc líbila cesta Scenic drive, kde bylo k vidění spousty aligátorů.

Pro me stat snu co se parku tyce.Splneny zivotni sen.Byla jsem 6x a vzdy najeto spousty kilometru.Videla jsem cely zapad a stredo zapad,projela pobrezni silnici cislo 1 od Seattlu az po San Diego.Za me nej Zion park.Oljato Monument Valley a neocekavany sok byl v National Monument v Coloradu,pak cesta do Moabu po silnici 128.Uzasne misto.Jidlo dobre v I Hopu super salaty a kava.Zatim jen 23 statu

Arizona, LA 2016 a 2018. Ani se nedivím, že tu funguje autonomní řízení (všechny silnice jsou rovné). Na dálnicích můžete klidně předjíždět i z prava. Pruh s kosočtvercem je vyhrazen pouze autům s více jak 2 lidmi uvnitř. LA je obrovské - Určitě navštivte Santa Monicu (skvělé koupání a Surf). Jděte do místních barů a spojte se s místními. O Arizoně radši napíšu Cestopis.

Top sú národné parky, do ktorých sa však platí 30 dolárov/auto/2 osoby. Najlepšie je využiť vstupovú kartu za cca 100 dolárov na celú sezónu, ktorú potom možno predať ďalej. Veľkomestá sú plné smogu a nekvalitných potravín. Ak chcete kvalitu, musíte si poriadne priplatiť. Pozor na vreckárov, bezdomovcov, psychicky chorých ľudí všade v uliciach (hlavne San Francisco a metro v NYC).

Průměr. V mnohém mi to paradoxně přípomíná Českou republiku. Jídlo je všude dost špatné. Co se týká míst, nejvíce se mi líbí v NYC, v Honolulu (ačkoliv tam je příliš horko) a v San Francisku. V krabí sezóně doporučuji Baltimore. Nemám rád Washington D.C., je to snad nejnudnější město na světě.

Central Park, ztělesněný kontrast "příroda - kultura", utkvěl velmi (víc než Niagara nebo L. A.). Výhled z Empire, a večerní opět velmi, utkvěl podobně silně. Jinak první týden nebo dva v N. Y. jsem se cítíl stejně staženě jak popisuje Exupéry... Zkušenost ale cenná, to zas jo.

Kalifornie, Arizona,Utah a Nevada. Západ USA je prostě krása! Las Vegas, LA, San Diego a San Francisco jsou krásná města, ale pravého dobrodruha budou lákat přírodní krásy těchto 4 států. Let letadlem nad Grand Canyon? 5*. Pokud máte rádi svobodu, auta a krásné dlouhé cesty je to přímo pro vás. =)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Ve městech je vyšší kriminalita než v Evropě. Po setmění nechoďte do neznámých čtvrtí.

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 18°
 3. 23°
 4. 27°
 5. 29°
 6. 30°
 7. 25°
 8. 19°
 9. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2300 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   316 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   101 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   98 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   57 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   40 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Bez víza do 90 dnů

Při turistických cestách do USA musíte mít schválený dokument ESTA. Letecké společnosti požadují předložení dokumentu ESTA ještě před nástupem do letadla. V opačném případě vám nepovolí vstup na palubu. Zajišťujte minimálně 72 hodin před cestou. Poplatek činí 14 USD. ESTA platí ještě následující dva roky.

ESTA je nutnou, ale ne dostatečnou podmínkou pro vstup. Poslední slovo má vždy imigrační úředník. V případě, že jste navštívili Irák, Írán, Sýrii, Jemen, Libyi, Somálsko nebo Súdán, nemůžete žádat o ESTA. Musíte si zařídit vízum.

O dokument ESTA, případně o vízum je nutné žádat i v případě, že je USA tranzitní zemí při cestě do další destinace.

Vízum je nutné pro všechny ostatní typy pobytů a pro pobyty delší než 90 dnů. Cena je 160 USD a platí 10 let nebo do konce platnosti cestovního pasu.

V případě cesty do USA musíte disponovat biometrickým pasem platným ještě 6 měsíců po návratu do ČR.

Očkování

Bez očkování