Vyhledat letenku

Švédsko

Počet obyvatel
10 mil.
Rozloha
450 tis. km²

Ve Švédsku si můžete užívat ticho a samotu za bílých nocí u průzračně čistého jezera. Na každém rohu tu potkáte soba. Pokud holdujete spíše městům, zavítejte do Stockholmu, je ideální na prodloužený víkend. Švédsko je velmi drahá země.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -2°
 2. -2°
 3. 13°
 4. 17°
 5. 19°
 6. 20°
 7. 14°
 8. -1°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2200 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   278 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   168 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   93 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   73 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   37 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Stockholm je krasne mesto a jeho navstevu vrele doporucuji. Ve Svedsku je obecne pro nasince dost draho, nebot ceny v supermarketech casto odpovidaji tem u nas, akorat jsou uvedeny ve svedskych korunach, nikoliv tech nasich, a proto je zde vsechno cca 3x drazsi. Jinak mistni divky jsou nejkrasnejsimi zenami co jsem kdy videl vubec.

Měl jsem tu čest poznat jen Stockholm. Krásné město s nekonečno náplavky a muzei. Stejně jako v Norsku je pekelně draho! Nízkonákladové letiště je více jako 100km od Stockholmu, tak se nedivte, že za bus do centra zaplatíte dost možná víc jak za letenku. Vyskytují se zde nejhezčí holky (bílé) na světě a tím nemyslím jen pověstné blondýny.

Navštívili jsme Göteborg. Město láká řadou aktivit, my byli třeba v Museu of Art a ohlasy místních nás přesvědčily i pro zábavní park Liseberg. Ač nás tohle běžně neláká, tady to byla fakt neskutečná pecka. Z města pak v rámci jízdenky na MHD přeskočíte na trajekt, co vás odveze na některej z ostrůvků. Krásný výhledy, moře i turistický přístřešky pro přespání. Na 4denní pohodovej výlet ideál. :-)

Strávil jsem půlroku na jihu v Lundu. Malý městečko, řádnej studentskej život. Stockholm je prima ale lidi bývaj celkem zalezlý aspoň v zimě nebylo dvakrát živo, jděte do Vasa musea -Švédi postavili lod a ta se jim potopila do 20min.Lidi celkově trochu odtažitější.Jedte třeba na losí safari a krmte je z ruky. Alkoholová situace je děs, všechno drahý a importovaný český pivo chutná jako sračka :)

Nekonečné lesy, spousta jezer a levnější pivo než v Norsku. To je pro mě Švédsko. Na severu jsou opravdu krásné hory na trekking. Jinak doporučuji prozkoumat švédské řeky a jezera! (Dala bych pět hvězdiček, ale snažím se infiltrovat mezi Nory, a tak nemůžu dát Norsku stejný počet hvězdiček jako Švédsku :) )

Ve Švédsku jsme si hned po připlutí trajektem z Německa stopli zábavného Švýcara, se kterým jsme nakonec strávili skoro 4 dny. Za tu dobu jsme stihli navštívit úžasná místa, která lemovala naši cestu do Stockholmu, který byl naším cílem. Centrum hlavního města je hezké a čisté. Na Švédsku jsem si oblíbil věčný klid a nízkou hustotu osídlení. Až se sem vrátím příště, rád také procestuji sever země.

Moje srdcová záležitost. Krásná města a jezera. Býváme v chatě hned na břehu jezera Virlangen. Hned u chaty je sauna. Jezdíme na kole, rybaříme a vyrážíme do větších měst. Stockholmu se ne nadarmo říká Benátky severu. Určitě stojí za návštěvu. Město Örebro je také krásné. Ceny jsou zde vyšší. Jen místní si stále mysli, že jsme z Československa.

Byla jsem v Göteborgu a ve městě Kungsbacka v době oslav Midsommaru (letního slunovratu) a musím říct, že to byl skvělý zážitek. Švédové se sejdou, společně jedí, tančí a zpívají okolo májky. Ve Švédsku je pro nás dost draho (cca 3x víc), ale to v podstatě skoro všude :) v okolí je pěkná příroda, ale počasí se dost rychle mění a často foukal silný vítr. Všude bylo čisto a příjemní lidé :)

Švédsko není země pro mě. Ošklivé počasí, tichý introverti, nedůvěřivý řidiči a draho. Pro lowcost stopaře, milujícího slunce a dobré jídlo, to není úplně to pravé ořechové. Ve Stockholmu se mi líbilo historické muzeum a úzké uličky v centru. Švédi pijí hodně kávy a mají jí docela dobrou, zkuste k ní skořicového šneka s cukrem - místní typická sladkost. V létě je pořád světlo, v zimě tma. Fuj.

1

Švédsko jsem projel stopem od jihu až skoro na sever kolem Botnického zálivu při MČR v autostopu 2019 a je to krásná, přátelská země, i když dost drahá. Především severská příroda musí uchvátit každého - hory, jezera, řeky, v zimě polární záře. V jižních oblastech je však v posledních letech zvýšená kriminalita díky imigrační vlně a Švédové jsou víc opatrní, což jsme hodně pocítili při stopování.

Švédsko jsem si oblíbila před několika lety. Při mém pracovním pobytu jsme ho procestovali a mohu doporučit od severu na jih každý kout. Laponsko méně osídlená část s losy, soby a Sámy. Krásné národní parky se spoustou skvělých treků ( Sarek, Stora Sjoefallet, Abisko). Nevýhodou jsou jen nekonečné dny v létě a maxi krátké dny v zimě. Ale za ten zelenkavý tanec polární záře to stojí. Chutná kuchyně

Levnější než Norsko. Je tu více zvířat, než v Norsku, ale méně hor. Země je plná lesů. Tankujte už na půlce nádrže (jednou jsme jeli více než 200km mezi benzínkami). Využijte místní sauny - na severu existují i plovoucí a to je teprve zážitek. Stockholm je krásné město, ale i zbytek měst je úžasných. Místní potěšíte pálenkou z domova.

Rašeliniště, les, jezero, rašeliniště, les, jezero, rašeliniště, les, jezero a to vše si užijete nejlépe kdykoli jindy než v říjnu! Třeba v červenci, ale to jsou zas komáři, muchničky, hovada, komáři, muchničky, hovada, komáři, muchničky, hovada... Ale jinak je tam krásně ;-)

Stockholm: Počasie: Ako sme mali šancu pocítiť, v marci je tam stále slušná zima - najbližšie až v lete. Pamiatky: Určite si nenechať ujsť Muzeum Vasa - vrak lode zo 17. storočia, svetový unikát, z 98% originál - slovami neopísateľný zážitok! Výlety: Sigtuna (najstaršie švédske mesto) a Runriket (miesto s najväčšou koncentráciou runových kameňov na svete) - oboje do 3/4 hod. od mesta.

Navštívil jsem Stockholm a Malmö. Obzvláště Stockoholm je nádherné město, kde je opravdu hodně k vidění! Akorát pozor při nákupu letenek od nízkonákladovek - letiště se nachází asi 100 km od Stockholmu, ovšem přímo na letišti je autobusová linka, která vás zaveze přímo do centra - bohužel ne zadarmo (jízdenky se dají koupit přes internet :) Při návštěvě Švédska vás hlavně nesmí zradit počasí!

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. -2°
 2. -2°
 3. 13°
 4. 17°
 5. 19°
 6. 20°
 7. 14°
 8. -1°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2200 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   278 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   168 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   93 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   73 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   37 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování