Vyhledat letenku

Švýcarsko

Počet obyvatel
8 mil.
Rozloha
41 tis. km²

Země hor a tunelů je plná míst pro lyžování, cyklistiku, pěší turistiku anebo například paraglaiding. Jsou zde i historická města s nádhernými výhledy na hory a jezera, kde si můžete vychutnat místní víno a sýry. Švýcarsko patří mezi nejdražší státy světa.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 14°
 2. 18°
 3. 20°
 4. 20°
 5. 16°
 6. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2100 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   503 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   163 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   114 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   75 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   80 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Když člověk naplní auto lidma, vezme stany a jídlo, tak se dá projet celé Švýcarsko vážně levně.Hory, jezera nebo vodopády. Tohle všechno v těch nejpřísnějších měřítkách nalezneme ve Švýcarsku. Země jak z pohádky.

Jedna z nejkrasnejsich zemi Evropy! Miluju hory a Svycarske Alpy jsou ohromujici. Z mest se mi nejvice libil Zurich. Lide jsou prijemni a kdyz to spojite s tou nadhernou prirodou, tak se neni o cem bavit. Nasednete do auta a vyrazte, jen pocitejte s tim, ze si musite koupit rocni dalnicni znamku.

Švýcarsko jsem si zamilovala. Dokonce jsem si i po pár měsících našla cestu ke švýcarům. Dobře se mi bydlelo v Bernu. Krásné, malebné město a do kopců zhruba půl hodiny. Dech beroucí výhledy na horské štíty a jasně modrá jezera je de facto na každém kroku. Ano je to země trochu dražší, ale zase jak produkty tak služby jsou kvalitní. Klidně bych tam i pár let žila.

Bodamské jezero - podzim. Doporučuji projížďku po jezeře na lodi. Městečka na břehu mají skoro přímořský ráz. Jsou tu hezké zámky, zahrady, vinice. Blízko je to i do německé Kostnice. Na jih od jezera je moc pěkné město St. Gallen s nádherným klášterem sv. Havla (UNESCO). Není to daleko ani do hor, např. na horu Säntis (2501 m. n. m.), kam se dá vyjet lanovkou.

Svycarsko jakoby ani nepatrilo do zbytku Evropy. Priroda je tam vazne ojedinela. V Curychu si dejte na nektere z terasek syrove fondue (ale bacha, nektere neuveritelne smrdi!). Prochazejte se okolo jezera a pozorujte labute. V Luzernu se projdete po nejstarsim drevenem moste v Evrope. Vlakem si dojedte k Rynskym vodopadum. A v Basileji si prohlednete muzeum umeni. Ale predtim poradne setrete.

Švýcarsko je jednou z nejdražších, ale také nejkrásnějších zemí na světě. My jsme se vydali projet Švýcarsko lowcost autem za 13 dní. Mimo jiné jsme se dotkli Matterhornu, vykoupali se v největším švýcarském jezeře, navštívili dům Einsteina a zkrátka viděli místa jako z pohádky. Co se týče místních, mimo přistěhovalce - nezdají se moc přátelští k cizím lidem, ale opět záleží jen na povaze člověka.

Nádherná příroda a některý města, ale na žití to -aspoň pro mě- není. V horách se bez auta v podstatě nikam nedopravíte a vlaky i busy jsou drahý tak, že je to až smutný. Navíc za měsíční pobyt jsem nepoznala jedinýho pravýho Švýcara, všichni jsou to přistěhovalí Briti, Holanďani, Američani... Doporučuju Vévéy, menší město u ženevského jezera (ta vidlička zapíchnutá v jezeře je odsud).

Na celnici jsme málem přejeli celníka - kdyby si nás nezavolal zpět poté, co jsme projeli "natvrdo", nestalo by se mu to... ;-) Dobré kafe a čoko, jinak nebyl čas. Tak uvidíme příště...

Jaká báječná země. Kdyby to bylo trochu blíž, jezdím sem do Alp každou chvíli. Jen tak se procházet v létě po horách, to je sen. Na bydlení to není, hodně Švýcarů se snaží vycestovat, protože tu je opravdu drahota. Ale turistický cíl ideální.

Jen jeden týden stačil, abych si Švýcarsko oblíbila. Kouzelná země, kterou rozhodně plánují ještě někdy navštívit. Co mě nadchlo byla jezera s neskutečně modrou barvou, zelené kopce a na nich se pasoucí krávy, prostě idylka. Z měst, které jsem měla možnost navštívit, tak za mě rozhodně doporučuji navštívit Bern a Luzern - pokud to bude trochu možné, tak do Luzernu jeďte lodí, je to nádhera ;)

1

Pro našince drahá země se špičkovou infrastrukturou, ale za návštěvu rozhodně stojí. Čisto, krásná příroda, hory, skvělé lyžování... A moje srdeční místo? Rheinfall - Rýnské vodopády!

Navštivte Toblerone!!..neboli Matterhorn. Naproti tomu Mont Blanc boli, a to hlavně finančně. 40 euráčů je pálka, ale když vezmete v potaz rekordní převýšení 2805m tak si to euro za 70 metrů asi rádi připlatíte.

Ženeva a cesta do Rakouska 2018. Bacha NEMÁTE tu data!!! Takže si stáhněte mapy dopředu. Jinak samozřejmě sice trochu dražší, ale nádherná příroda. Jezera čistá tak, že vidíte až na dno a lidé příjemní. V Ženevě na ulici to žjie pouličními umělci a to nás fakt bavilo. Je to rozmanitá země a když si v lese uděláte vlastní burgery se skejťákem, tak je to fakt pecka!

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 14°
 2. 18°
 3. 20°
 4. 20°
 5. 16°
 6. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   2100 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   503 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   163 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   114 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   75 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   80 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování