Vyhledat letenku

Vaduz

Počet obyvatel
5 tis.

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 14°
 3. 18°
 4. 21°
 5. 23°
 6. 24°
 7. 20°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Krásné malebné městečko v miniaturní zemi. Nad městečkem se tyčí hrad, teda vlastně hrádeček. Lidí je tady hrstka, takže když budete mít štěstí potkáte i pana knížete. Na každém rohu je kavárnička a hned nad městem se tyčí nádherné hory. Doporučuji se do nich podívat, výhled a atmosféra stojí za to :)

2

To je taková zastávka na cestě. Vyfotit se na mostě, kterým prochází hranice a je tam pěkná cedule, pokochat se výhledem na hory a na hrad a pokud zrovna nepotřebujete zakládat bankovní konto tak prostě odjedete pryč. Ale je to tam příjemné.

Vaduz je malinká metropole. Středem města probíhá jedna hlavní ulice, ve které najdete spousta suvenýrů a různých krámečků. Hezkou dominantu tvoří královský hrad nad městem. Docela dobře se zde parkuje. Restaurace jsou ale velmi drahé. Byl jsem v roce 2009 a 2013.

Milé a malé městečko pod alpskými štíty. Je to jedno z nejdražších míst, které jsem kdy navštívil. Při mém lowcost cestování jsem si tak v coopu koupil pečené kuřecí stehno a salát v akci. Takový oběd vás najednou vyjde 4x levněji než restaurace. Ve městě je oproti jeho okolí docela rušno a při mé návštěvě jsem potkal více japonských turistů, než domácích.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 11°
 2. 14°
 3. 18°
 4. 21°
 5. 23°
 6. 24°
 7. 20°
 8. 15°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování