Vyhledat letenku

Vatikán

Počet obyvatel
451

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 13°
 3. 15°
 4. 17°
 5. 21°
 6. 25°
 7. 28°
 8. 28°
 9. 26°
 10. 21°
 11. 16°
 12. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Extrémně fotogenický místo, kam se určitě vyplatí dobře naplánovat cestu - nejlíp mimo sezónu a zkontrolovat všechny křesťanské svátky a akce. Můžu doporučit návštěvu vatikánského muzea, které nás ohromilo především množstvím exponátů a nádhernými interiéry. V rámci muzea se podíváte také do Sixtinské kaple, která je naopak menší než jsem čekala :) S frontami je třeba počítat

Maličký stát, obrovská historie. Rozhodně nevynechat Vatikánská muzea, jejichž prohlídka je zakončená Sixtinskou kaplí. Při troše štěstí se přimotáte k nějaké skupině a projdete rovnou do Baziliky bez nutnosti vystát další frontu (vždy se zatím povedlo :))) )

Rozhodně doporučuju vystát si frontu na vatikánská muzea - pokud máte peněz na rozhazování, kupte si skip-the-line lístek, ale vystát se to dá ;) Už jenom prostory muzeí stojí za to, natož ty exponáty. Náměstí i bazilika jsou impozantní (ale po frontě na muzea už člověk moc nemá náladu na frontu na baziliku). Důležité je taky nebát se nahaněčů a prodejců prohlídek před branami - je jich požehnaně.

Navštívila jsem Vatikán v srpnu 2017 v rámci roadtripu po Itálii. Fronta se kupodivu celkem dala, šli jsme ráno, čekání cca 1,5h. S dostatkem pití a jídla bylo čekání ok. S tím musí člověk prostě počítat. Opravdu návštěvu Vatikánu doporučuju, myslím, že stojí za to, to vidět. Na co je dobré dávat si pozor - vstupujete do "sídla" církve a hodí se mít zakrytá ramena a kolena. Hodně na to dbají

Návštěva Vatikánu je povinnost, když jste v Římě. Jeden den jsme chtěli navštívit interiéry, bohužel měl zrovna na náměstí papež kázání. Druhý den jsme vyrazili znovu v dopoledních hodinách, ale byly šílené fronty. Takže jsme si prohlédli Vatikán jen z venku. Doporučuji si tedy přivstat a vyrazit brzo ráno a vyhnout se tak frontám.

Absolutní povinný jednodenní výlet z Říma. Připravte se na tisíce turistů a přemrštěné ceny za jídlo a pití. Doporučuji si lístky do Musei Vaticani koupit dopředu, online - je to, myslím, o 4 eura dražší, nicméně fronta na vstup je pak zásadně kratší (byť i tak budete čekat). Je to divoký zážitek, spousta lidí, ale tu krásu si stejně chcete maximálně vychutnat!

Určitě doporučuji návštěvu mimo hlavní sezónu. My byli na přelomu ledna/února a bylo to usper! Málo lidí, krástké fronty...prostě super. Rozhodně navsštivte baziliku sv. Petra a Sixtinskou kapli - za ty peníze to určitě stojí! Je to obří muzeum a krásná podivaná.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 13°
 3. 15°
 4. 17°
 5. 21°
 6. 25°
 7. 28°
 8. 28°
 9. 26°
 10. 21°
 11. 16°
 12. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování