Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu Ammán

Ammán byl pro nás spíše takovou přestupní stanicí při cestě do Jeruzaléma, nicméně stojí za vidění panorama z místní citadely, která bývala chrámem všemožných obyvatel blízkého východu. V Ammánu mají také, stejně jako jinde v Jordánsku, skvělou kávu s kardamonem, která narozdíl od jiných pokrmů a nápojů skoro nic nestojí. Restaurace doporučuji ty s předem napsanou cenou, jinak budete smlouvat. :)

Zkušenost k místu  Ghana

Ghanu jsem navstivila v letech 2006-2010 nekolikrat. je to uzasna zeme.Za navstevu urcite stoji Kakum Narodni Park, pevnost Elmina , Akosombo prehrada, Eburi botanicka zahrada, Fotti vodopady, Kumasi, Jezero Bosomchi, Larabanga mesita, Mole Narodni Park, a vesnice Nzulezu . podnebi horke a vlhke. v noci je potreba klimatizace. na pobrezi bohuzel hodne plastikovych odpadku.. coz kazi dojem.

Zkušenost k místu  Kuba
3

Z Kuby mám trochu smíšené pocity - na jednu stranu je tam krásná příroda - ať už slunné pláže na Varaderu, vodopády v okolí Trinidadu nebo jeskyně a mogoty v údolí Viňales. Lidé jsou moc milí a nijak vlezlí. Na druhou stranu mě upřímně štvou turistické ceny (například taxi z letiště Varadera do města za 36dolarů? Jakože cože? Nejdražší dovolená mého života...

Zkušenost k místu  Ukrajina

Na Ukrajině jsem byl v září letošního roku. Svůj čas jsem trávil ve Lvově, městě, které mne pohltilo. Lidé zde byli velmi milí a to i přes příšernou chudobu. Vše je zde neskutečně levné. Lístek na tramvaj 2 koruny? není problém. Město mne oslovilo i díky tomu, že mi hodně připomnělo Ostravu v dobách před 20 lety těsně po komunismu, když jsem byl malé dítě. Nostalgická nálada zaručena.

Zkušenost k místu  Kambodža

Kambodža - země otravných tuktukářů, krásného moře, ne moc dobrého jídla (alespoň pro mne) a hlavně Angkor Watu. Jedna z nejzajímavějších a velmi kontrastujících zemí, kterou jsem navštívil. Byl jsem překvapen na asijské podmínky relativní čistotou. Sepisuji cestopis z mé cesty kolem Kambodži, který zde přidám. Mám spoustu zážitků a hlavně dost komických situací.

Zkušenost k místu  Slovensko

Před 17 lety jsem jel stopem do Maďarska na festival Pepsi Sziget. Pamatuji si, že v Bratislavě jsme přespali pod širákem u jednoho přírodního koupaliště. Hlídač nám řekl (a to celkem s ledovým klidem, jako by byl zvyklý): "Lehněte si támhle pod strom, tam na vás uvidím a budete v pořádku. Oni totiž včera na druhým břehu zastřelili nějaký lidi." Asi si budu muset udělat novou zkušenost :-)

Zkušenost k místu  Rakousko

Trek po rakouských horách je něco, co stojí za to. Ale vzhledem k tomu, že Rakousko není úplně nejlevnější země, přijde mi to tu pro Čecha spíš tak na víkendový výlet. Procházka pa Salzburgu, vidět Mozartův dům a ty jeho všudepřítomné koule :-) to má svůj půvab. Akorát pozor na kriminalitu, nezdá se to, ale např. v Salzburgu zdejší moc nedoporučují dívkám, aby se toulaly po nocích bez doprovodu.

Zkušenost k místu  Malajsie

Malajsie si mne získala svým moderním prostředím, nízkou cenovou hladinou a atmosférou. Mísí se zde všechny asijské kultury. Malajsii vřele doporučuji začínajícím cestovatelům!!! Všichni mluví anglicky, nápisy jsou v angličtině a když náhodou ne, jejich jazyk je psaný latinkou a je jednoduchý (lehčí jak angličtina).

Zkušenost k místu  Thajsko

Dnešní report je z hříšného Thajska, kde se právě nacházím. Navštěvuji zde místní ostrovy, ochutnávám místní luxusní a levné jídlo. Večer užívám nočního života v Thajském Las Vegas na ulici Walking street. Thajsko je neuvěřitelné a získá si všechny co miluji jídlo, krásné pláže a také svobodné pány z celého světa. Každý den utratím za jídlo v přepočtu 100 korun a to ani trochu nešetřím.

Zkušenost k místu  Rumunsko

Na jihozápadě Rumunska, kde hranici se Srbskem kopíruje řeka Dunaj je zajímavá oblast. Lidé, a to i mladí jsou často skoro negramotní. Za to jsou velice pohostinní. Jsou tu i celé vesnice slovensky či česky mluvících, kde do teď dodržují obyčeje z přelomu 19-20 století.

Zkušenost k místu  Brazílie

Neuvěřitelný stát. Jižní Amerika to je zážitek který by měl zažít každý člověk. Lidi jsou úplně jiní, jsou velmi přátelští a otevření. Co se tyče bezpečnosti, tak nám to přišlo jako bezpečné prostředí i když jsme bydleli na tzv. favelech. Doporučují se držet stranou nebezpečných čtvrti v Riu a ostatních městech. Měly byste navštívit víc měst, každý stát se liší od jiného.