Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu Miami

Bydlela jsem přímo na Miami Beach - úžasné pláže, popřípadě téměř každý hotel/rezidence má svůj bazén pokud už máte oceánu dost. Podél Miami Beach vede boardwalk lemovaný palmami, kde je příjemný stín. Na Miami Beach se skvěle nakupuje a zároveň je zde spousta možností večerní zábavy. Z letiště je navíc skvělé spojení z letiště pomocí busu, jinak hromadnou dopravu nedoporučuji.

Zkušenost k místu Chicago

Jedno z nejhezčích velkoměst. Příjemná stezka podél řeky skrz centrum Chicaga i podél Michigan lake, doporučuji půjčit si kolo. Pokud je velmi větrno, můžete vidět jak se vrcholky mrakodrapů hýbou. Úžasné jídlo - deep dish pizza, italian beef and chicago-style hot dogs. Jediná nepříjemnost je výskyt bezdomovců či drogově závislých.

Zkušenost k místu  Brazílie

Brazílie je úžasná země s divokou přírodou, plná vodopádů, hor, skvělého jídla a občas přeplněných pláží. Nicméně člověk se špatně domluví s angličtinou, je lepší mít znalost portugalštiny či španělštiny. Zároveň větší města jsou pro turisty nebezpečná, doporučuji zdržovat se v místech, kde je více lidí.

Zkušenost k místu  Belgie

Brusel jsme navšívili jako poslední město při eurotripu a po Berlíně, Amsterdamu a Rotterdamu byl pro mě docela zklamáním. Atomium fajn, to opravdu stojí za to vidět. Grande-Place nádherné. Jinak ale nic moc. Překvapilo mě velké množství žebráků a bezdomovců v centru. Brusel určitě stojí za to navštívit, ale důvod vracet se tam nemám.

Zkušenost k místu  Kosovo

Kosovo je přátelská a bezpečná země. Doporučuji se sem vydat na krátký výlet z makedonského Skopje autobusem nebo stopem přes přechod u města Elez Han. Řidiči vás ochotně dovezou, kam potřebujete, jen abyste nezůstali trčet v horách. Navštivte město Prizren, má krásné historické centrum a je tam levné jídlo i ubytování. Domluvíte se nejlépe albánsky, ale lámaná česko-ruština fungovala též.

Zkušenost k místu  Kuba

Stravil jsem na Kube 2 a pul mesice a je to jedna z tech zemi kde bych rad dostal pernamentni residenci. Zivotni styl, tanec, doutniky, nadherne plaze, zeny, horko, spina, spatna ekonomika, komunismus, vecna pohoda.

Zkušenost k místu  Martinik

Francie v karibiku. Oproti ostatním ostrovum, je to hodne klidny, civilizovany ostrov. Celkove je tu draho, ceny jak v Parizi. Mistní nejsou až tak milí. Jestli mate radi dobrodruzstvi a party, tak tomuhle místu bych se vyhl, ale jestli mate radi klid, nevadí vám vyší ceny a chcete si v zime zajet do tepla, tak proč ne.

Zkušenost k místu  Andorra

Nádherná země především pokud jde o přírodu, ale kouzelná jsou i zachovalá historická městečka. Hrozně levný alkohol a mimo lyžařskou sezónu levné úplně všechno. Na horskou turistiku prostě ideální destinace. Když sem cestuju, letím vždycky do Barcelony, vlakem dojedu do Porte Puymorens a hranice překonám pěšky do Pas de la Casa - je to super trek na zahřátí, trvá 5 až 6 hodin.

Zkušenost k místu Eindhoven

Sem asi nikdo nepojede cíleně, ale pokud je vaší bránou do Holandska eindhovenské letiště, pár fajnových hodin se ve městě strávit dá. V centru jsou příjemné bary i pár coffeeshopů, proti Amsterdamu za zlomek ceny. Z centra na letiště jezdí přímé autobusy 400 a 401, trvá to slabou půlhodinku.

Zkušenost k místu Amsterdam

Vrátil jsem se sem po 4 letech a ten nárůst množství turistů byl fakt šokující. Město je pořád okouzlující, ale spíš jsem si užil místa okolo, kde nebyly takové davy (Zaandam, Haarlem, Zaanse Schans...). I coffeeshopy je lepší hledat mimo centrum, kde člověk dostane lepší kvalitu za nižší cenu. Pokud budete bydlet na sever od Amsterdamu, doporučuju využít bezplatné přívozy přes řeku IJ.

Zkušenost k místu  Spojené království

Londýn - sice jen na skok, ale moc se mi tam líbilo. Před odletem do Kanady jsme si udělali dva dny v Londýně, kde jsme protrajdali hlavně centrum. Bydlení jsme sehnali za super cenu přes Airbnb, vřele doporučuji, lepší ceny než v hostelech a měli jsme to asi 5 minut chůze od London Eye. Na důkladné prozkoumání celého města to nestačilo, ale ochutnávka dobrá.