Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Laos

Laos je stále asi nejzaostalejší zemí jihovýchodní Asie, zejména ve špatně přístupné, hornaté, severní části, kde žijí krásní a zajímaví lidé etnických menšin (často jen polonazí v rákosových domcích), jih je potom krasovým rájem plným homolovitých kopců, tajemných jeskyní a průzračných vodopádů. Nelze zapomenout ani na populární Luang Prabang, město plné nádherných, starých chrámů.

Zkušenost k místu Skotsko

Absolvovali jsme West Higland way 154km dlouhou dálkovou trasu ve Skotsku. Skvělý zážitek, hrozně milí lidé, nádherná příroda. Veliké plus je že se dá spát ve volné přírodě. I přes deštivou pověst Skotska nám za 10 dní pršelo pouze jeden den.

Zkušenost k místu  Kazachstán

Snad nejlevnější země, kterou jsem navštívila, stačilo mi 100 EUR na týden. Tahle země mě ve všem jen překvapovala. Vše tam fungovalo, vždy jsem se dostala, či zjistila, co jsem potřebovala, byli tu neobvykle nápomocní lidé. Jela jsem veřejnou dopravou z Astany na jih do Almaty a pak do Šymkentu. Celou trasu mohu jen doporučit, méně zajímavý byl jen Šymkent.

Zkušenost k místu  Vietnam

Hodnotit mohu pouze Saigon (Ho Chi Minh City) - ten mě však dostal. Jízdu na motorkách jsem si zamilovala! Silniční pravidla, která se zdála, že neesxitují, jsem za chvíli pochopila. Usmívají se tu na vás na každém kroku za jakékoliv situace. Couchsurfing meet-upy moc příjemné. Dokonce zdravotnictví (měla jsem tu čest se zubařem) mě hodně mile překvapilo. A o cenách ani nemluvím :)

Zkušenost k místu  Chorvatsko

Promajna. Malé letovisko na Makarske. Byli jsme zde koncem září, velmi málo turistů, pláž oblazkove, praktický pro sebe. Malý minimarket a pár malých obchůdků. Hodně klid. Lodí jsme navštívili Makarskou, užili si obchody i restaurace, utratili spoustu peněz a zase zpět do klidu Promajmy

Zkušenost k místu  Tanzanie

Zanzibar a poté příljezd lodí do Dar-es-salaamu a poté odjezd autem na safari do Mikumi a zpět. Parádní. Netřeba říkat, že Zanzi je supr, my jsem to projeli autem "křížemkrážem" a nebyli jsme na jednom místě. Procestovali jsme celí ostrov na vlastní pěst. Tanzánie fajn, město už moderní, okraj města chudý, safari best. Celkem 5 z 5ti.

Zkušenost k místu  Turecko

Velmi rozmanitá země plná přátelských lidí, ve které si snad každý musít přijít na své. Během našich několika cest do této země jsme měli možnost prozkoumat její valnou část, a ze všech krásných míst musíme vypíchnout zejména historický Istanbul, světoznámou krajinu bizarních útvarů v Kappadokii, krásné pobřeží turecké riviéry, či východní část země plnou krásných hor. V zemi se bezvadně stopuje.

Zkušenost k místu  Japonsko
4

Země, ve které nic není stejné jako u nás. Japonci - odlišná kultura svázaná spoustou pravidel, které se Evropanovi na první pohled někdy zdají až šílené a zároveň Japonci jsou pro mě nejmilejším národem, se kterým jsem se setkala. Bezpečnost v zemi 10 z 10.

Zkušenost k místu  Rusko
4

Na první pohled nedostupní Rusové jsou ve skutečnosti večer u dobrého jídla a vodky velmi srdeční a fajn lidé! Moskva absolutně předimenzované město, kde se mi zdály všechny spoty od sebe hrozně daleko. Luxusní výlohy v centru jsou až v neuvěřitelným kontrastu s chudou periferií. Za návštěvu stojí ruské Silicon Valley - Skolkovo :)

Zkušenost k místu Singapur

12/2017 - na víkend a to asi i stačí. Je to tu drahé a vše zajímavé objevíte za 2-3 dny. Oproti Malajsii, jsou tu lidi nevrlí a neusmějí se. Pak se ale objevíte v centru před 3věžovým hotelem co má místo střechy mega loď. A i když to znáte z fotek, tak vám prostě padne čelist. TOP: tahle scenérie večer, kdy loď spustí laser show, Avatar zahrada za hotelem, levnej fast food s Michelin hvězdou!

Zkušenost k místu  Malajsie

12/17 - Po měsíci na poloostrovní části musím říct, že na žití se mi líbí o něco víc než Th(urist)ajsko. Je to tu hodně multikulturní, takže objevování nezevšední a hlavně dá se přejídat i jinýma věcma než rejží a nudlema :-) Usměvaví Malajci, podezřele-čučící Indové a klidní Číňani. Antislamisti nejezděte. Bezpečnost hodně v pohodě TOP: Batu Cave, Petronas Twin towers, Cameron Highlands, Melaka

Zkušenost k místu  Katar
1

V Kataru jsem měl 14 hodin na přestup, což je ideální čas pro krátkou návštěvu. Zařídil jsem si výlet do pouště, kde jsme se proháněli po dunách v obrovských Toyotách. Každou chvíli jsem měl pocit, že se musíme převrátit. Jestli vám zbude čas, tak se podívejte do Villagio Mall, což je bizarní mix italských Benátek a obchodního centra. Dauhá dám příště, neměl jsem na něj čas.

Zkušenost k místu  Myanmar
1

Krom klasického Baganu a Mandalay jsem vyrazil na trek v Hsipaw, prohlédl nejbizarnější hlavní město světa – Neipyijto, vykoupal na pláží Ngwe Saung, kde nebyli žádní turisté a na závěr jsem vyrazil do chaotického Rangúnu. Jinak země je plná až překvapivě přátelských lidí. Nikde jsem nic podobného nikdy nezažil. Je to úžasná země, úplně jsem ji propadl. Vyražte tam co nejdříve!!

Zkušenost k místu Jeruzalém
3

Jeruzalém mě hodně příjemně překvapil. Nečekal jsem město s až tak evropskou atmosférou. Nejlepší je prolejzat mini uličky v historickém centru po setmění, tam kde mají lidi nasprejováno na dveřích jestli jsou židé nebo muslimové. Líbilo se mi taky, že navzdory svojí historické hodnotě město není skanzenem, jako se to u jiných měst bohužel stává. Bezpečnost 5/5 - 28. 11. 2017