Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu Kyjev

Docela mě to tady mile překvapilo. Lidi jsou podobní jako v Česku, zástavba také. V Centru narazíte na luxusní čtvrtě jako v Pařížský v Praze a na okraji na sídliště, stejně jako u nás. Jen mi to připadalo o několik let nazpět. Památky jsou hezký a ceny podobný jako u nás.

Zkušenost k místu  Bosna a Hercegovina

Jizvy války jdou dost poznat na celkové infrastruktuře země. Na místech jdou vidět zničené budovy a silnice zhruba na stejné úrovni jako v ČR :). Na druhou stránku dálniční známka je velice levná ale moc si ji neužijete. Místa jako Mostar, Kravica a Blagaj jsou super ale vyhněte se turistické sezóně. Před tím než vyjdete do hor zkuste se seznámit se stránkou http://www.bhmac.org/mapa.jpg

Zkušenost k místu  Japonsko

Cenově srovnatelné se západními státy. Sushi levné a neskutečně dobré. Zážitky s místními lidmi se nedají popsat. Hodně pomohla aplikace couchsurfing. Největší dojem na mě udělalo město Kamakura. Vřele doporučuji navštívit! Když přemýšlíte nad dopravou tak se určitě vyplatí JRP :)

Zkušenost k místu  Indonésie

Jeden měsíc na Sumatře uprostřed úžasné džungle. Orangutani, rafting, nasi goreng a místní lidé. Indonésii prostě nejde nemilovat. Doporučuji také navštívit některý z odlehlých ostrůvků Banyak Islands, které vypadají jako vystřižené z katalogu.

Zkušenost k místu  Polsko

Návštěva Osvětimi a historických míst byla strhující. Večerní Krakow jako absolutní perla celého Polska. Několikrát jsme ale navštívili jezera v odlehlejších částech země a setkali se s hrozným nepořádkem a klasickými "poláky".