Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Portoriko

Veľmi pekná karibská destinácia avšak veľmi poameričtená, keďže to je teritórium USA. Znamená, že všade junk food, obézny ľudia a rovnako draho ako kdekoľvek v USA. San Juan je pekné a veľké mesto s množstvom pamiatok a peknými plážami. Nočný život je perfektný, na známej ulici je mnoho barov/diskoték.

Zkušenost k místu  Izrael

Kdo má rád pouště a hory, určitě doporučuji navštívit jih země. Rudé moře je i v zimě příjemně teplé a korálové útesy s množstvím různých druhů ryb nabízí parádní zážitek při potápění. Je tam ovšem draho, jídlo tedy ideálně dovést z Česka a nocleh řešit přes Couchsurfing. Stopovat se tam dá, hlavně z turistických destinací.

Zkušenost k místu  Černá Hora

Byl jsem v Bečići u Budvy, bylo to moc hezké, pláž taky, byla čistá a velká a NP Durmitor bože krása. Černou Horu doporučuji, není tak zničená turismem jako Chorvatsko. Doporučuji spíše jezdit do severní části jako Budvanská riviéra a nebo Herceg Novi atd. Jižní část je obydlená většinou Albánci a jejich stylem života. Moc se mi tam líbilo a doporučuji

Zkušenost k místu  Chorvatsko

Chorvatsko je pěkná země, ale ceny a chování místních už tolik ne. Byl jsem v Drveniku a krajina se mi moc líbila, ale sklamala mě pláž, je tam hlava na hlavě a to v Chorvatsku už není zvláštnost, dále lidé, lidé jsou v Chorvatsku většinou otrávení. Jinak fajn, ale Chorvatsko už je ''ohrané''. Doporučuji spíše Černou Horu pokud máte rádi moře a nemáte rádi muslimy a nebo Bosnu pokud vám nevadí

Zkušenost k místu  Kanada

Kanada je tak obrovská, že zde najdete mnoho, co vám vyrazí dech. Nádherná jezera, vysoké hory, nekonečné lány polí, divoká příroda, zvířata všude. Byli jsme zde na WH víza a viděli toho mnoho. Žít nás zde neláká, nekonečná byrokracie a draho nás odradilo, ale za přírodou se sem určitě rádi vrátíme! Města a jejich městská doprava bída, i ta meziměstská - určitě si půjčte aut až sem vyrazíte.

Zkušenost k místu  Jordánsko

Nádherná země plná milých lidí, krásných památek i přírody. Nepatří mezi nejlevnější destinace, ale rozhodně se jedná o bezpečnou zemi. Petra, Wadi Rum, Jerash a Mrtvé Moře jsou ty největší lákadla spolu s dalšími památkami v podobě starých hradů atd. Na sví si přijdou i milovníci přírody - za mě TOP! Vyrazte mimo letní sezónu a rozhodně zde potkáte méně turistů a možná vám i nasněží, jako nám!

Zkušenost k místu Amsterdam

Top město. Těšit se můžete na Grachty, kola, které jsou všude (ale bacha - kola mají přednost) a na noční život mající své kouzlo. Pokud jste backpacker - možnost ubytování v campu Zeeburg, který je od centra pár minut (ráno Vás pak budí papoušci v korunách stromů). Projděte si Red Light District, jděte do Delirium Café (až 720 piv), pro návštěvu domu Anny Frankové (bookovat lístky hodně dopředu).

Zkušenost k místu  Barbados

Barbados je díky dostupným letům z Evropy velmi turistický, čemuž odpovídají i ceny hotelů. Ostrov je korálový atol, takže zde nejsou vysoké sopky jako na ostatních ostrovech. Východní strana ostrova je návětrná a tedy oblíbená u surfařů. Jižní a západní má klidné pláže u hotelů.

Zkušenost k místu  Mauricius

Mauí je krásné romantické místo, kde se dají dělat všechny věci na které si jenom vzpomenete. Turistika, koupání, válení, flakání, cestování, jídlo. Bylo tam nádherně. Pláže se nám líbili více na severozápadě v okolí Trou aux Biches. Ubytování Booking, letenka AirFrance, cestování smluvený řidič s autem + místní autobusy.

Zkušenost k místu  Portugalsko

Azorské ostrovy - Sao Miguel Hlavní a největší ostrov Azor, byla jsem tam v lednu, což není turistická sezóna, přesto, že je tam 16-19°C a aprílové počasí, užila jsem si cestu skvěle! NÁDHERNÁ příroda, teplé termální prameny ke koupání s průměrnou teplotou 39°C! Řekněte, kdy jindy si je užít, než v dešti a při okolním chladnu? Doporučuji se hned po příletu do Ponte Delgada pronajmout auto.

Zkušenost k místu Jeruzalém

Město plné historie a protkané nábožensky významnými místy. Nadchla mě prohlídka podzemních tunelů pod Západní zdí, kde se dostanete na úroveň ulic z období druhého chrámu. Jedinečnou atmosféru má chrám božího hrobu, ve kterém se prolínají mnohé přestavby a přístavby napříč staletími a který je spravován celkem šesti církvemi. Zážitek je ovšem i samotné toulání se uličkami starého města.

Zkušenost k místu  Izrael

Izrael je nádherná země plná zajímavých míst. Prošli jsme se pouští, příjemnou oázou, vykoupali se v Mrtvém moři, viděli pozůstatky několika civilizací a poznali nespočet nábožensky významných míst. To vše je Izrael. Doporučit mohu Masadu, Mamshit, Beit She'an, Haifu, Akko, a Samozřejmě Jeruzalém, ve kterém se prolíná několik kultur, což vytváří nenapodobitelný mix, který jinde nezažijete.