Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu Bergamo

Bergamo má skvělou polohu. Jednak je kousek od jezera Lago di Garda a nádherného regionu kolem něj. Často jsem tam jezdil, je to tam pecka. A druhak kousek od Milána. Samotné Bergamo je nedaleko letiště a rozhodně stojí za návštěvu. Prozkoumejte centrum, kupte si zmrzku, vylezte na kopec a užijte si nádherný výhled do kraje. Pro mě velké překvapení. Super je, že z letiště můžete pohodlně MHD.

Zkušenost k místu  Španělsko

Barcelona je moja srdcovka, je tam vždy čo robiť-Krásne počasie, pláže, ľudia a skvelé jedlo! Sevilla je pre mňa (a pre google tiež) najkrajšie miesto na zemeguli. Neďaleko je Malaga, skvelá destinácia, a keď už tam budete, určite sa opltí urobiť si jednodňový výlet na Gibraltár s jednou z mnohých autobusových cestoviek. Kto má rád dochvíľnosť a čistotu, musí sa zmieriť so španielskou ležérnosťou

Zkušenost k místu  Dánsko

Nezapadol som. Cítil som sa ako socka. Kodaň je megamoderné veľkomesto s fejkovými úsmevmi domácich, ktorí nemajú problém naliať do vás nie moc dobré domáce pivo za 7Eur, alebo ľahký obed za 20. Naj atrakciou mi tam prídu zábavné parky, kde sa vybláznite do sýtosti a jeden je dokonca v centre mesta pri výstupe z vlakovky. Ak by som tam nemal známu, asi by som tam ani nešiel pre vysokéNákladyNaTrip

Zkušenost k místu  Itálie

Pre mňa je Rím veľkým sklamaním. Má krásne pamiatky, ale novodobo je tam v kurze bezdomovectvo, neporiadok a zločin! Oproti tomu Miláno je jedno brutálne veľkomesto, kde si to fakt užijete. Čo sa mi na taliansku nepáči, sú malé porcie jedla za premrštené ceny, takže hladoš ako ja je tam večne nervózny a v tom teple pri prechádzkach uličkami hľadá stále niečo pod zub. Páči sa mi životný štýl ľudí!

Zkušenost k místu  Slovinsko

10/10 Veľmi dobrá destinácia po celý rok, či už do hôr, s priezračne čistými jazerami a vodopádmi, alebo sa len tak opaľovať na pláži. Po večeroch si dať niečo dobré pod zub na obrovskom festivale jedla, alebo sa len tak prejsť po historickom centre Ľubľany, či Mariboru. Odporúčam navštíviť aj menšie mestá, ktoré majú čo do seba a vôbec nie sú preplnené turistami, takže zapadnete v dave domácich!

Zkušenost k místu  Polsko

Wroclaw (Vratislav) - nádherné historické mesto s nádychom nemeckého moderného veľkomesta. Nájdete tu veľa vyhliadok z kostolov, mradkodrapu, ale aj nespočetne veľa fancy kaviarní s dobrým nápadom, kde sa radi skryjete pred dažďom. Nočný život perfektný, dokonca mi prišiel ešte lepší, ako v Prahe. Cenovo je to mesto lacné, vrátane jedla, alkoholu a ubytovania, ktoré v centre nájdete za super cenu!

Zkušenost k místu  Mexiko

Spousta lidí tu přede mnou napsala, že Mexiko není země, kam pojedete jen jednou. A platí to i pro mě. Jo, má spoustu stinných stránek, nebudu říkat že ne, ale po sedmi letech, co žiju v Mexico City, jsem si jistá, že stojí za to, aby mu každý dal šanci. Ale bacha, Mexiko je hodně návykové ;). A má úplně všechno, o čem by člověk jen snil, stačí jen otevřít oči a chtít to vidět.

Zkušenost k místu Stockholm

Zelená a modrá, tyhle dvě barvy se mi vybaví při vzpomínce na Stockholm. Všude voda a plno zeleně. Doporučujeme půjčit kola, nejlépe na celý den, jejich systém městských cyklostezek budu ješte dlouho všude chválit. Vasa muzeum určitě stojí za vidění. Úžasné stanice metra, především na modré lince. Jo a kde jinde vás s jízdenkou na MHD svezou trajektem? Návštěva 6/2019 a počasí parádní, slunečno.

Zkušenost k místu  Thajsko

Při mé první návštěvě jsme kromě Bangkoku navštívili i historické město Ayutthaya, Patthayu proslavenou sexuální turistikou a krásný ostrov Koh Chang. Thajci vždy milí - někteří díky velkému turismu trochu vyčůraní. Řekla bych, že i dva měsíce jsou na Thajsko málo. Je to země tisíců chrámů, krásných pláží, nekončících večírků, krásné kultury a nádherné přírody. Vrátíme se sem v každém případě!

Zkušenost k místu  Filipíny

Tak tady to byl ráj. Krásný hornatý sever s rýžovými poli. Nádherné El Nido s krásnými plážemi a přírodou..Potápění s želvami na malinkém Apo Islandu,kde je elektřina jen na 2 hodiny večer a vše ožije. Bohol s krásnou přírodou a nejmenšími opičkami na světě.Levné nákupy,super ovoce,příjemní lidé... Je toho moc a moc jsem toho eště neviděl,že se určitě vrátím. Jediné negativum -jídlo. To se nedá :D

Zkušenost k místu  Kuba

Pokud vás na Kubu nalákal obraz doutník kouřící báby, slunečných pláží, nedotčené přírody a věčně se usmívajících Kubánců, tak jste tu správně. Marketing na vás funguje skvěle. Pokud ale nechcete platit desetinásobné ceny než místní a nechcete být stálým terčem nesmysly nabízejících Kubánců, tak volte jinou zemi. Příroda je tu skvělá, lidi vás ale bohužel berou jako chodící peněženku.

Zkušenost k místu  Malta

Na Maltě jsme strávili Vánoce a Silvestr. Je to krásný, malý ostrov - spousta památek, za mě nejlepší město Mdina, nejlepší hike od Blue Grotto k Dingli Cliffs. Dva dny jsme strávili také na Gozu, kde je míň rušno a více přírody. Jediné, co mě štvalo, je MHD - než se dostanete z jednoho města do druhého, trvá to i mimo sezónu třeba hodinu a půl. V prosinci asi 12°, vítr, vlhko - teple se oblečte.

Zkušenost k místu  Španělsko

Už je to pár let zpátky,kdy jsem navštívil Madrid a Barcelonu. Zaujala mě hlavně Barcelona - krásné město,počasí,jídlo. Co mě asi bavilo nejvíc tak byl fotbal - jak v Madridu tak v Barceloně. Vidět Messiho a Ronalda na živo byl zážitek. No a ty stadiony. Každopádně doporučuji a do Španělska se mam v plánu eště vidat.

Zkušenost k místu  Malta

Malta mě nezaujala. Asi jsem čekal od země která je tak malá,ale zase je super že všude dojedete běhěm chvilky klidně MHD :D Krásné je zde moře,to jo. Byli jsme v říjnu,moře krásně teplé,počasí až na pár deštívých dnů oproti ČR krásné. Takže pro někoho kdo si chce prodloužit léto ideální.