Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Portugalsko

Dva týdny tripu po celém Portugalsku a hned mám svojí oblíbenou destinaci po Evropě. Celý stát je plný krásných míst, hradů, památek, pláží. Porto naprostá nádhera, předčilo i Lisabon. Na Jihu pak krásné pláže pro relax. Rozhodně doporučuji :)

Zkušenost k místu  Kuba

Super komunistický zážitok! Ľudia milí, niekedy až príliš ochotný, že nechápete. Občas od Vás pýtajú peniaze za to, že Vám ukážu cestu Ale sú chudobní, dá sa to chápať. Najlepšie je tam ísť s niekym, kto vie aspoň trochu španielsky ... je potrebné VŽDY VŠADE zjednávať ceny (okrem reštaurácii). My sme im doniesli nejaké USB, jedlo, kondómy, všetko toto je tam nedostatkové. Bankomaty sú všade. 10/10

Zkušenost k místu  Madagaskar

Nádherná země, plna úžasných lidi, fauny a flóry. Nebezpecno je pouze ve velkých městech po setmění (okradli nás). Baobaby vymírají, lemurů je čím dal tím méně protože velká část ostrova hoří.... neváhejte proto s návštěvou. Mohu doporučit skvělého průvodce - můj mejl simona.me@seznam.cz Jinak ceny za jídlo a ubytování jak kde, většinou příznivé. Mluví se zde francouzsky. Anglicky moc neumí.

Zkušenost k místu  Thajsko

Rok návštěvy 2017. V Thajsku jsme cestovali pouze po pevnině, nikoliv po ostrovech. Bangkok prelidnene, špinavé mesto. Jinak kultura, památky - uzasne. Hlavně sever Thajska stojí opravdu za to. Ceny přijatelné, mimo města se však obtížné shání jídlo pro Evropany ;-) vlaková a busova doprava na jedničku. Místní jsou však velmi neochotni a nevrli.

Zkušenost k místu  Šrí Lanka

Rok návštěvy 2013. Nejkrásnější země na světě, kterou jsem doposud navštívila. Lidé jsou pokorni, milí, upravení, čistí a VŠICHNI mluví velice dobře anglicky. Pikantní kuchyně, nadherne památky, uzasne pláže na jihu. Mnoho fauny, opravdu na každém rohu potkáte varana či hada či opici. Ceny tenkrát naprosto skvěle. 3 týdny se vším všudy vyšly na 37.000,-. Doprava je zábava, ale funguje skvěle!

Zkušenost k místu  Myanmar

Rok návštěvy 2017. Myanmar je velice chudá země, plna nevzdelanych a špatně socializovanych lidi. Přesto všechno má však nádherná mista! Lake Inle, Bagan, a nekonečně bílé pláže na jihozápadě země. Doprava je zde na vysoké úrovni, autobusem se dostanete prakticky všude (hodně jezdi noční autobusy). Ceny jsou velice nízké jak za jídlo, dopravu i ubytování. Internet funguje všude bez problému.

Zkušenost k místu  Indonésie

Bohužel znám i lepší místa. Jáva - doprava vlakem zdlouhava (vše daleko), autobusy přeplněné, ale zážitek. Kultura nic moc. Hora Fuji krásná, ale mraky turistu. Bali o ničem, předražené. Ostrovy Gili ale pravý opak, nadherne snorchlovani, klid, dobre ceny, málo turistu. Rok návštěvy 2014, možná se i toto změnilo.

Zkušenost k místu  Gibraltar

Na Gibraltaru jsem pracovala půl roku. Práce se tam shání opravdu slozite (prakticky, pokud vás nedohodi známy, práci naleznete pouze se štěstím). Oblast je velmi turisticky zatížena. Velkou atrakci jsou opice, které žijí na skále, jeskyně, tunely a hrad. A take přistávací draha, která krizuje jediný tah ze Španělska. Dlouhé fronty na hranicích. Duty free zóna. Restaurace předražené nízké kvality.

Zkušenost k místu Oslo

Nemám zatím, bohužel, porovnání se zbytkem Norska, ale na víkendový výlet Oslo stačí. Všechny hlavní turistické atrakce se dají pěšky obejít za den až den a půl. Doporučuji si pak pořídit jízdenku na MHD na den, a zajet si na skokanský můstek Holmenkollen, případně trajektem na jeden z ostrovů. My byli na Lindøya, celý ostrov obejdete cca za hodinu a je odtamtud hezká výhled na fjord.

Zkušenost k místu  Filipíny

Filipíny, procestoval jsem skutečně hodně a Filipíny je země kam se opakovaně vracím. Nejlepší v období únor až duben, kdy je u nás počasí nic moc a tam je krásně a navíc levně. Nedá se doporučit jedno místo, jsou tam stovky nádherných míst, opuštěných pláží, malých ostrůvků ale i nádherných hor a rýžových polí. Země která čeká na vás.....

Zkušenost k místu  Madagaskar

Madagaskar - nádherná země, příroda, zvířata. Chce to nejméně tři až čtyři týdny a nevynechat nic z oblíbených míst. Určitě vidět: Tsingy de Bemaraha, Avenue du Baobab, Anakao, NP Isalo, NP Andringitra, plavba po řece Tsiribihina….