Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Jamajka

Jamajka má vice tváří.Na jedné straně draho luxus, na druhé straně bída násilí, špína drogy.Cestovali jsme po Jamajce ,krásné národní parky, moře,pláže..Jamajku doporučuji ,ale než pojedete na Jamajku je dobré si něco přečíst o Jamajce. Za mě fajn dovolená, kde jsme poznali mnoho nových lidiček a zajímavých/krásných i nebezpečných míst.

Zkušenost k místu Krym

Byla jsem na Krimu před Anexi Krymu Ruskou federací.To znamená, že jsme žádné vízum ještě nepotřebovali.Krym sám o sobě je hezký , klidný a bezpečný byl. Bydleli jsem v Utosu v hotelu .Cestovali jsme po ostrově. Navštívili jsme Aluštu, Jaltu ,Simferopl,Bachčisaraj,sklalní město Chufut-Kale,Vlaštovčí hnízdo.Krásné moře zajímavé cestování, bezpečno.Dobré jídlo, super pohostinnost zajímavá historie.

Zkušenost k místu  Peru

Peru je krásná a rozlehlá země, která má skoro vše :-) Najdete zde krásná místa bez lidí a také mnoho míst přeplněných turisty, takže záleží jen na vás, která místa zvolíte a podle toho bude vypadat i váš pohled na tuto zemi ;-) Za mě doporučuji podívat se do všech 3 částí Peru - na pobřeží/poušť, do hor a do džungle a rezervovat si na Peru min. 15 dní čistého času (lépe měsíc :-)

Zkušenost k místu  Česko

I když cestování nemusí být pro každého, bylo by krásné, kdyby po škole bylo povinné na 1-2 roky vyrazit do ciziny objevovat svět. Až pak by si lidi mnohem více vážili toho, co tu máme. Nestereotypní počasí, máme tu levno (jako opravdu levno), rozmanitá jídla, nikdo vás do ničeho nenutí, dostupné zdravotnictví a největším nebezpečí, které na nás číhá je tu klíště a skinhead :-)

Zkušenost k místu Foz do Iguaçu

02/2017 - 3 dny - na vodopády Iguazu můžete přistoupit ze 2 stran: Argentín. část - nabízí celodenní treky, procházet se tu můžete od vodopádu k vodopádu, každý výhled je jiný a zajímavý. Brazil. část - obrovské fronty turistů. Fronta na lístek, pak fronta na vstup, pak fronta na bus a pak už se Vám naskytnou epické výhledy. Za hodinu to projdete. Oba jsou super, pokud můžete jen 1 tak ARG

Zkušenost k místu Penang

02/2018 - 3 týdny - tenhle ostrov je úžasné místo. V Malajsii nenajdete lepší street food než tady. Město má skvělou historickou část, na procházky ideální. Indická čtvrť také stojí za to. V přístavu Chew Jetty můžete opatrně nakukovat do obydlí zdejších neškodných gangů. Co ale nesmíte minout je Kek Lok Si Temple - tohle místo je absurdně úžasné. Zajímavý výlet je i hike na Monkey beach.

Zkušenost k místu Langkawi

12/2017 - 1 týden - skvělý místo na relax, pěkný pláže, večer je na plážích dost život - ohnivé show, party atd. Po ostrově se dají dělat fajn výlety na skůtru, třeba na skleněný vyhlídkový most Sky bridge nebo na zdejší horu Gunung Raya. Nicméně pokud byste měli vyrazit na dovolenou jenom na Langkawi, myslím, že se to moc nevyplatí. Ale jako završení objevování Malajsie, je to super místo.

Zkušenost k místu Kota Kinabalu

03/2018 - 1 měsíc - večer vyražte na rybí market. Na západ slunce na Signal Hill vyhlídku. Určitě vyražte lodí šnorchlovat na jeden z přilehlých ostrůvků, když budete mít štěstí jako já, uvidíte pod vodou krom čínských turistů i žraloky. Pláže jsou 2 a celkem daleko. Na té severní se vám koupat nebude chít, ale je tam úžasná mešita. Pláž na jihu je i na koupaní a západy slunce. Žije tu jóga mistr.

Zkušenost k místu  Ukrajina

Země která jistě stojí za návštěvu večerní procházka po Maidanu za to určitě stojí a rozhodně doporučuji podívat se do domu a přilehlého parku který dříve patřil exprezidentovi Janukovičovi opravdu to stojí za zhlédnutí

Zkušenost k místu  Rusko

Velká země s krásnou přírodou a městy plnými památek a bohatou historií rozhodně si netroufnu prohlásit že znám rusko za deset dní rozhodně ho musím navštívit několikrát abych mohl prohlásit že ho znám

Zkušenost k místu  Dánsko

Kodaň je krásná, jedno z nejhezčích hlavních měst Evropy. Všude se jezdí na kole a mají perfektní cyklostezky. Navštivte Christianii - komunitu, kde roste lidem tráva na zahrádce a žijí tam strašně cool umělci a alternativní lidi. V centru se mi líbili barevné domky, kanály, úzké uličky - má to svoje kouzlo. A pěkný je přejezd do Malmö po mostě. Někoho si stopněte a máte to zdarma.

Zkušenost k místu  Švédsko

Švédsko není země pro mě. Ošklivé počasí, tichý introverti, nedůvěřivý řidiči a draho. Pro lowcost stopaře, milujícího slunce a dobré jídlo, to není úplně to pravé ořechové. Ve Stockholmu se mi líbilo historické muzeum a úzké uličky v centru. Švédi pijí hodně kávy a mají jí docela dobrou, zkuste k ní skořicového šneka s cukrem - místní typická sladkost. V létě je pořád světlo, v zimě tma. Fuj.