Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu Kuala Lumpur

Fajn mesto na kratšiu návštevu. Petronas Tower sú úžasné, to sú proste ikonické mrakodrapy. Odporúčam však návštevu Menara Tower, odkiaľ je krásny výhľad na celé mesto. Ideálne pred západom slnka. Uvidíte tak denné mesto, večerné, aj nočné. Z KL si tiež spravte výlet do Batu Cave - veľká posvätná jaskyňa. Po 3 dňoch môže už mesto nudiť. Kvôli mixu kultúr je tu však super celosvetová kuchyňa.

Zkušenost k místu  Albánie

Čím južnejšie v Albánsku pôjdete, tým je krajšie. Hlavné mesto Tirana ma absolútne nezaujalo, len som si v miestnej doprave zanadával. Durres ako plážová destinácie tiež nič moc. Medzi Sarandë a Vlorë je však krásna cesta a pobrežie. A Sarandë na dovolenku veľmi doporučujem. Ubytovanie za fajn ceny a v roku 2015 sa tam navyše dalo aj veľmi lacno a dobre najesť.

Zkušenost k místu  Španělsko

V Španielsku som strávil cca 7 týždňov. Najviac na Kanárskych ostrovoch Gran Canaria a Tenerife. Na Gran Canaria si užijete pláže a surfovanie, na Tenerife môžete vystúpiť na najvyšší vrch Španielska - Pico de Teide. Okrem toho som navštívil Barcelonu - podľa mňa najkrajšie európske mesto. Oproti ostatným miestam bolo pre mňa menšie sklamanie mesto Madrid. A inak španielčina je najkrajší jazyk :)

Zkušenost k místu  Írán

Krásna krajina s najmilšími a najpohostinnejšími ľuďmi na svete. Ak máte na Irán málo času, odporúčam aspoň mestá Teherán, Isfahán a Shiráz (+ návšteva Persepolisu). Dostal ma aj vrch Tochal (3 964 m.), kde som si spravil 2 dňovú túru a užil si nočný výhľad na Teherán. O Iráne ma veľa našincov mylné predstavy a predsudky, ale môžem len odporučiť. Bezpečná a a pohodlná krajina na cestovanie.

Zkušenost k místu  Východní Timor

Krásna krajina, ktoré je turistami a cestovkami stále neobjavená a ignorovaná. Čo je len dobre, pretože je stále veľmi autentická. V odľahlejších častiach váš ľudia budú zdraviť a budete sa cítiť ako hviezda :) Krajina je stále v rozvoji a preto je cestovanie po nej náročnejšie. Rozbité, až neexistujúce cesty a oproti iným krajinám v JH Ázii sú tu drahé služby. Ale určite sa oplatí navštíviť.

Zkušenost k místu  Maďarsko

Když jsem byl v Budapešti nepřišlo mi to ani, že bych byl v cizí zemi. Doporučuji výhled z Gellértovy hory odkud je výhled na celou Budapešť. Také musím pochválit veřejnou dopravu která byla vždy přesná a její cena je podobná jako u nás. A pokud máte rádi noční život navštivte klub Pontoon, který je hned pod mostem Szechenyi. Máte odsud krasný výhled jak na most tak na Budínský hrad.

Zkušenost k místu  Izrael

Tel Aviv-Haifa-Akko-Rosh Hanikra-Tel Achziv-Ein Gedi-Nazareth-Jeruzalem - Krásna krajina, pamiatkami aj prírodou:) Ludia sú skvelí, priateľskí, mnohokrát nám fakt pomohli, aj keď nemuseli, dokonca sa mi vrátil telefón zabudnutý na streche hostelu pod matracom (super ubytko a lacné) a zatiaľ nikde som sa necítila tak bezpečne ako tu.. len sa vyhnite pásmu Gazy a je to:) Izrael určite odporúčam❤

Zkušenost k místu  Spojené království

Navštívil jsem Edinburgh, kde doporučuji navštívit Calton Hill a Arthur's Seat. Určitě stojí za to si udělat i výlet na jezero Loch Lomond. Celkově celé Skotsko má nádhernou přírodu, takže ať pojedete kamkoliv chybu neuděláte. Jen pozor pokud se rozhodnete navštěvovat i památky tak si připravte pořádnou zásobu liber.

Zkušenost k místu Mallorca

Na Mallorce si půjčte auto, vychází to levně a budete moci nezávislé objevovat krásy tohoto ostrova. Najdete tu nádherné pláže, milé městečka, a v neposlední řadě také supr hory. Lépe asi jet ke konci sézony, jinak je zde přelidněno. Já byl první říjnový týden a počasí skvěle - velmi teplo, i na koupání. Top místa: vesnička Valldemossa, vĕž Torre del Verger na západ slunce, pláž Caló des Moro.

Zkušenost k místu Skotsko

Nádherná dech beroucí příroda plná zeleně, vřešu, skotu a oveček a přátelských lidí s whiskey vždy po ruce :) Doporučuji St. Andrews´Cathedral, Loch Ness, celý ostrov Isle of Skye, Eilean Donan Castle při západu slunce. V případě zajišťování ubytování na místě uprostřed sezóny, doporučuji hostely, které nenaleznete na internetu (pouze v brožurkách).

Zkušenost k místu Káhira

Káhira společně s Gízou: Muzeum, pyramidy, Sfinga to stojí za to vidět. Pozor ale na dotěrné místní, kteří i za fotku s nimi chtějí peníze. U všeho nezapomenout smlouvat, pozor na vyjížďky na velbloudech, které ve výsledku můžou vyjít 2x dráž než je smluvená cena..

Zkušenost k místu  Maledivy

Azurové moře plné barevných rybiček, ideální dovolená pro méně aktivní turisty. Bydlela jsem v Fun Island Resortu, kde za půl hodiny máte projitý ostrov celý dokola.. Možnost různých výjezních výletů. Nejlepší zážitek pohlazení manty obrovské, která každý večer připlouvala k ostrovu na plankton.

Zkušenost k místu Dauhá

Stačí projet autem (či vyhlídkovým autobusem od letiště), fotku u Pearl Monument, u pobřeží s krásnými loděmi, projet the Pearl Quatar. Za zastávku stojí tržiště Souq Waqif. Jinak bych město popsala jako umělé bez duše a historie.

Zkušenost k místu Bangkok

Měla jsem jen půl dne poznat toto město. Luxusní masáže, dobré jídlo, Wat Pho, ale všude MOC turistů. Pozor na peníze, stalo se mi, že v restauraci špatně vrátili a ani se nad tím nepozastavili.. Taky pozor na jméno letiště, které potřebujete, je jich ve městě totiž více :)