Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Rakousko

Rakousko mám opravdu ráda. Vídeň je krásné historické město se spoustou muzeí, které opravdu stojí za návštěvu. Ve vídeňském Schonbrunnu stojí za návštěvu krom zámku také místní Zoologická, která je nejhezčí jakou jsem kdy navštívila. Rakousko je vhodné na cestu autem, kdy se po krásných dálnicích bez problémů dostanete na druhou stranu do hor a částka za známku nezrujnuje. :)

Zkušenost k místu  Thajsko

Strávila jsem pouze pár dní po cestě z Vietnamu v Bangkoku. Tedy moje hodnocení není až tak objektivní. Ale ač jsou tyto dvě země tak blízko, Thajskou je více zkaženo turizmem. Měla jsem pocit že opravdu na každém místě se mne snaží oškubat. V hlavní řadě taxikáři. Několikanásobně nastřelená cena, kterou je potřeba snížit tak na 1/10 aby byla adekvátní. Doporučuji používat Grab.

Zkušenost k místu  Švédsko

Byla jsem v Göteborgu a ve městě Kungsbacka v době oslav Midsommaru (letního slunovratu) a musím říct, že to byl skvělý zážitek. Švédové se sejdou, společně jedí, tančí a zpívají okolo májky. Ve Švédsku je pro nás dost draho (cca 3x víc), ale to v podstatě skoro všude :) v okolí je pěkná příroda, ale počasí se dost rychle mění a často foukal silný vítr. Všude bylo čisto a příjemní lidé :)

Zkušenost k místu Faro

06/19 - část města je historická, útulná a malebná, i když je to opravdu malá část, další část je moderní s diskotékama a s hotely. Bylo fajn se tu procházet, nicméně nic extra zajímavého tu asi nenajdete. Možná tak továrnu na sardinky :-)

Zkušenost k místu  Island

Nádherná země plná rozmanité přírody, čistoty, drsného větru, rozsáhlých ledovců a plno krásných kopců a teplých pramenů. Ubytování v kempech bylo naprosto dostatečné. Turistů v červnu v přijatelné míře. Souznění s přírodou pro mne zatím nejintenznivnější co jsem kdy zažila. Už se těším, až se sem opět vrátím.

Zkušenost k místu  Bosna a Hercegovina

V Bosně jsme byly jen za hranicemi Chorvatska - přespat ve stanu. Nikdy jsem nezažila takovou změnu jako u těhlech hranic. NEtušila jsem kolik muslimů zde žije a připadala jsem si tu jako někde v Tunisu . Těším se až se sem vrátím a pořádně to prozkoumám. První dojem ve mě zanechal velice smíšené pocity.

Zkušenost k místu  Portugalsko

Portugalsko je nádherná země a stále tu narazíte na oblasti, kde je i v sezóně minimum turistů. Od severu k jihu nabízí neuvěřitelně rozmanitou krajinu, kulturní bohatství, množství aktivit a kouzelnou atmosféru. My jsme ho projeli autem komplet a doporučuju to každému. Navíc ceny jsou velmi příjemné a můžete zkusit i surfování. Spoustu tipů jsem sepsala do průvodce na svém blogu, tak mrkněte.

Zkušenost k místu Casablanca

5/2019 - Když jsem příjížděl do Casablany, trošku se mi začali třást kolena na motorce. Je to takové hodně špinavé, nehezké, industriální město. Ale mají tu největší mešitu v Africe. Procházet si uličky Casablanky moc hezkých zážitků nepřidá. Jediné co je tu zajímavé je opravdu jen ta mešita. Je to prý jediná v Maroku, kam pouští i turisty. Pokud vyloženě nemusíte, Casablanku klidně přeskočte.

Zkušenost k místu Marrákeš

05/19 - V Marrakéši jsem strávil cca 5-6 dní. Stačily by dva. Určitě je to něco, co stojí za zkušenost a Marrakéši bych se úplně nevyhýbal. Procházky uličkami starého města, okolní parky a mešity, kobry a opičky na náměstí, milióny krámků se zbožím pochybné kvality a těžko uchopytelnými cenami. Marokánci je kapitola sama pro sebe, ve zkratce jsou to mizerové a v Marakéši je to i o trošku více znát

Zkušenost k místu  Maroko

05/19 - V Maroku jsem strávil 5 týdnů. Procestoval jsem to tu křížem krážem na motorce. Neskutečně nádherná země úžasných výhledů, pouští a hor. Jídlo je na prd, na výběr ze 3 jídel. Nejezděte sama dívka! TOP: výhledy Ait Ben Haddou, poušť Merzouga, hory Imlil, město Tetuán, Fez. Na Marrakéš stačí 2 dny. Pokud s Vámi v Maroku někdo na ulici začne mluvit, není to NIKDY! jen tak. 2 týdny na MA stačí

Zkušenost k místu  Španělsko

Doporučuji navštívit spíše sever země, jih je moc suchý, téměř bez přírody. Když budete v Barceloně, určitě se zastavte ve vedlejším městě Girona, je krásné a zatím skoro bez turistů. Místo ke dobré též jako výchozí bod pro výlety jak do hor, či na pláže Costa Brava. Lidé moc anglicky neumí, takže přibalte s sebou slovník ;).

Zkušenost k místu  Gruzie

Gruzii jsme si zvolili jako první zemi na naší šestiměsíční cestě do Asie a nemohli jsme udělat líp! Strávili jsme v Gruzii měsíc a byl to měsíc nádherných hor, zelené přírody a hlavně spousty zážitků, které s gruzíncema zažijete. Jsou to neuvěřitelně milý a pohostinní lidé. Kromě známých míst bych doporučil horký vodopád severn od Senaki - ostatní tipy máme na www.instagram.com/cestodenik.