Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Samoa

Samoa-Apia. Nádherná příroda, super koupání, krásný tržiště plný ozdob ze dřeva a mušlí, je fajn si zde zasnorchlovat, pod vodou je spousta barevných rybiček :) a jsou zde krásný kostely. Trošku mě zklamal přístup taxikářů. Jeden slíbil, že nás vezme k nim na nedělní oběd a nevyzvedl nás a druhý na cestě na letiště se choval jak blbec. Foto na instagramu :) sax_honza

Zkušenost k místu Ibiza

Cesta kolem světa 2019. Mimo sezónu jsme sem náhodou zajeli lodí. Oproti Madeiře zde je hodně sucho. Jinak krásné pláže jak v Karibiku. Určitě jeďte na západ na vyhlídku na kouzelný ostrov. A navštivte hippie market

Zkušenost k místu  Malta

Malta, plná památek. Byla jsem 2016,na přelomu červenec srpen, teda hodně teplo. Ve stínu i 46 stupňů,ale pak i v listopadu byla koupačka. Projeli jsme skoro celý ostrov, bylo co objevovat. Comino, krásný ostrov s modrou lagunou.

Zkušenost k místu  Belgie

Samotný Brusel za moc nestojí. O to krásnější jsou ale jiná města - Bruggy a Gent. Nádherná architektura, skvělé jídlo, méně turistů a určitě nevynechte projížďku na loďkách (cca 6-10 euro). Pro přepravu mezi Bruselem a dalšími městy využijte vlak IC - jezdí každou chvíli. Poměrně drahá jízdenka (ostatně jako vše v Belgii), ale o víkendu je 50% sleva na tyto vlaky.

Zkušenost k místu Brusel

Jediné co stojí za vidění je Královský palác, bazilika Sacré-Coeur a Atomium (vstup dovnitř se vyplatí - nádherná vyhlídka na celé město i na okolí). Co lze vypíchnout tak výborné jídlo na každém rohu - široký výběr vaflí a hranolek. Výhodná celodenní jízdenka na MHD za 7,5 euro - jinak jednotlivě 2 eura. Na poznání Bruselu stačí tak 2 dny.

Zkušenost k místu  Paraguay

Zaujímavá krajina a na rozdiel od Argentíny sa v nej človek cíti skutočne ako v Latinskej Amerike. Ceny v mestá sú nízke, hraničný prechod medzi Brazíliou a Paraguajom sa dá prejsť pešo - je to rýchlejšie ako taxíkom.

Zkušenost k místu  Kyrgyzstán

Jedna z najkrásnejších krajín, ktoré sa oplatí vidieť, mestá sú skanzen socializmu ale príroda je nádherná a plná divokých koní. Odporúčam hory okolo Karakolu aj jazero Isykul. Tiež zvyšny domov československého projektu Interheplo v meste Biškek. Ceny sú veľmi priaznivé, aj jedlo, ubytovanie či doprava. Nižšie môj blog o krajine

Zkušenost k místu Vaduz

Milé a malé městečko pod alpskými štíty. Je to jedno z nejdražších míst, které jsem kdy navštívil. Při mém lowcost cestování jsem si tak v coopu koupil pečené kuřecí stehno a salát v akci. Takový oběd vás najednou vyjde 4x levněji než restaurace. Ve městě je oproti jeho okolí docela rušno a při mé návštěvě jsem potkal více japonských turistů, než domácích.