Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Portugalsko

Na návštěvu Portugalska moc ráda vzpomínám a už se nemůžu dočkat, až se jednoho dne vrátím! :-) Lisabon je krásné a stylové hlavní město. Doporučuju vyrazit na výlet do Sintry a na nejzápadnější bod pevninské Evropy Cabo da Roca (+ k pláži Praia da Ursa - nádhera). Fajn koupání je v městečku Cascais.

Zkušenost k místu  Kambodža

Kambodža nás nadchla. Začali jsme samozřejmě v Siem Reap návštěvou Angkor Wat. Městečko je turisticky velmi příjemné a pro začátek v Asii ideální. Phnompenh a Sihanoukville vynechte. Ale hodně se nám líbilo v Kampotu a nejkrásnějším místem je ostrov Koh Rong. Dechberoucí prázdné pláže s průzračným mořem, palmy, pejsci, opičky a neutuchající zábava v Koch Toch Village. Ráj na zemi, a ty ceny!

Zkušenost k místu Phnompenh

Strávili jsme tu jen tři dny, když jsme se přesouvali mezi Siem Reap a Kampotem, a musím říct, že se nám tu extra nelíbilo... město je špinavé, přelidněné, plné provozu a k turistům, co rádi chodí pěšky, docela nepřívětivé :) (ale tuk-tuky jsou na každém rohu a levné) Každopádně bylo zajímavé vidět ten kontrast královského paláce vs. chudé baráčky hned za plotem. Kambodža má tisíckrát lepší místa.

Zkušenost k místu Québec

Krásné historické město, hotel Frontenac je sice běžným smrtelníkům nedostupný, ale z terasy Dufferin a z hradeb jsou nádherné výhledy. Pokud rádi procházíte klikaté uličky starých měst, je pro Vás Québec ideální :) Doporučuju taky dojet MHD na vodopády Montmorency Falls a udělat si tam piknik - stojí docela za to (hvězda dolů protože holt Québec porovnávám s Montréalem, který jsem si zamilovala).

Zkušenost k místu Oděsa
1

Oděsa je oblíbené místo pro odpočinek pro řadu Ukrajinců. Přímořské klima a mraky turistů z ní dělají "jiné" než běžné ukrajinské město - tepe životem, bary, plážemi... Navštívil jsem ji v roce 2017, kdy byla cílovou destinací v rámci MČR v autostopu. Nutno dodat, že za pár dní se v Praze jednalo o vítězný závod, takže na Oděsu mám jen hezké vzpomínky. Stopem do Oděsy a zpět do Prahy za 4,5 dne!

Zkušenost k místu Lvov
1

Lvov jsme krátce navštívili při vítězném stopařském závodu v rámci MČR v autostopu 2017. Chytli jsme 500 km stop až do Kyjeva, takže veskrze hezká vzpomínka na toto západoukrajinské město. Mám rád východní architekturu, fascinují mě pravoslavné chrámy, a tohle rozhodně Lvov nabízí.

Zkušenost k místu Kyjev
1

Kyjev je rozhodně zajímavé město, i když nečekejte nějakou špičkovou infrastrukturu. Pro nenáročné je to místo, které minimálně za víkendovou návštěvu stojí. Řada krásných pravoslavných chrámů, prezidentský palác, Majdan jako svědek krvavých nepokojů v roce 2013... Z Kyjeva už to není moc daleko také do Černobylu a to je opravdu silný zážitek...

Zkušenost k místu  Ukrajina
1

Ukrajina je rozlehlá země, navštívil jsem několikrát severozápad a byl nadšený. Od Zakarpatí až po Kyjev a Černobyl. Člověk, který není náročný, má rád krásnou přírodu, osobité tradice, si v této zemi vždy něco najde. Životní úroveň je podstatně nižší než u nás, ale o to jsou lidé srdečnější. Šašlik se stakanem vodky nebo jiné pálenky patří také ke koloritu země. Mrkněte na preshranice.eu.

Zkušenost k místu Kanárské ostrovy
1

Kanáry jsou rozhodně příjemné místo na dovolenou, třeba v časném jaru, kdy je v Evropě ještě dost chladno. Ostrovy jsou vulkanického původu, mají přívětivé rovníkové klima. Města mají španělskou atmosféru i svou osobitou tvář, zvyky. Rozhodně se tam rád vrátím!

Zkušenost k místu Ženeva
1

Hezké město na břehu ženevského jezera, kolem kterého jsou velmi příjemné procházky. Jinak obecně švýcarská města na mě působí hodně "sterilně", což je dáno vyspělostí země, precizností, vysokou životní úrovní... Já přeje raději low cost a větší adrenalin.

Zkušenost k místu  Švýcarsko
1

Pro našince drahá země se špičkovou infrastrukturou, ale za návštěvu rozhodně stojí. Čisto, krásná příroda, hory, skvělé lyžování... A moje srdeční místo? Rheinfall - Rýnské vodopády!

Zkušenost k místu Malmö
1

Malmö bylo první město ve Švédsku, kde jsme se pokoušeli stopovat po příjezdu z Dánska v rámci MČR v autostopu 2019. A zasekli jsme se tam na několik hodin a málem ztratili celý závod. Údajně jsou lidé na jihu velmi nedůvěřiví díky problémů s imigranty a neberou díky tomu stopaře. Nakonec nám pomohli "bratia Slováci", kteří nás vyvezli za město a my mohli pokračovat v našem dobrodružném putování.

Zkušenost k místu Umea
1

Umeå není žádné velkoměsto, navštívil jsem ho krátce, ale projezdil křížem krážem. Byl to totiž průjezdní bod v rámci MČR v autostopu 2019 a naším úkolem bylo udělat fotku u cedule města. To, že to bude takřka nadlidský výkon, jsme netušili a asi 2 hodiny jezdili s naším řidičem od jednoho konce města k druhému, než jsme jednu ceduli našli. Jeho i naše nervy dostaly zabrat, ale zvládli jsme to!

Zkušenost k místu Stockholm
1

Stockholm je příjemné severské město, min. na prodloužený víkend stojí za návštěvu, i když je hodně drahé. Rozprostírá se na několika ostrovech, takže v rámci MHD můžete využívat lodě na cesty mezi ostrovy. Naši návštěvu krátce po příjezdu 8.4.2017 bohužel narušil teroristický útok, což se promítlo do řady opatření a (ne)možnosti navštívit některá místa.