Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Slovinsko
1

Slovinsko je milá, malá, sympatická, čistá země. Navštívil jsem ho mnohokrát včetně stopování. Má kousek moře, krásné hory na turistiku i lyžování, řeky na sjíždění i rybaření, poetická města (např. Maribor) - určitě stojí za návštěvu a hezkou, finančně dostupnější dovolenou.

Zkušenost k místu Bratislava
1

Bratislava je příjemným místem pro min. víkendový pobyt, a především v době Vánoc a vánočních trhů má své kouzlo. Procházky centrem nebo na Bratislavský hrad, ze kterého je úchvatný výhled na město a mohutný Dunaj, se neomrzí.

Zkušenost k místu  Slovensko
1

Slovensko je nám v mnohém blízké, ale i v mnohém jiné. Miluju slovenské hory - Tatry, Fatru, krásné jsou slovenské řeky na rybaření i sjíždění. Miluju lidovou autentičnost některých vesnic, osobitý folklor a temperamentní tance. Miluju halušky z bryndzou a jiné národní speciality. Prostě Slovensko mi má stále co nabídnout a navíc je za humny.

Zkušenost k místu Petropavlovsk (Kamčatka)
1

Na Kamčatku můžete dojet buď lodí nebo přiletět z jiné části Ruska, a to do Petropavlovsku. Už z letadla vás fascinují vrcholky vulkánů, které dotvářejí jedinečnou atmosféru města. Dříve vojenské, nepřístupné město, dnes hlavní východisko do překrásné, surové, neopakovatelné přírody Kamčatky. Pokud máte nějakou představu o Rusku, tady je vše jinak. Hlavně ta příroda, medvědi, táhnoucí lososi...

Zkušenost k místu Soči
1

Soči je jedno z moderních měst Ruska, jeho atmosféru utváří hlavně jeho poloha na břehu Černého moře, tzn. je vyhledávaným turistickým místem. Navštívili jsme ho s přáteli při cestě do Abcházie, během chvilky můžete být jak u moře, tak v horách, kde jsou v Krásné Poljaně olympijská sportovní střediska. Poblíž olympijského parku se můžete projít také po okruhu F1.

Zkušenost k místu Petrohrad
1

Petrohrad je krásné, historické město, řekl bych ale pro Rusko v mnoha ohledech atypické, protože jsou zde v mnohém patrny evropské vlivy, ať už z hlediska architektury, tak životního stylu. Proto se sem mj. stahuje ruská smetánka. Navštívil jsem ho dvakrát a pokaždé mi mělo co nabídnout. Zimní palác, Aurora nebo otevírací mosty jsou jedny z míst, které stojí za to určitě vidět.

Zkušenost k místu Moskva
1

Moskva je v něčem typická východní metropole - velká, rozlehlá, chaotická, co ale lidi láká jsou především její osobité památky. Za mě na prvním místě Chrám Vasila Blaženého a mnoho dalších úchvatných pravoslavných chrámů, a pak Rudé náměstí s přilehlým Kremlem a Mauzoleem V. I Lenina. Jako kluk jsem se za totality o něm učil a prostě jsem ho při jedné ze svých návštěv Moskvy musel vidět.

Zkušenost k místu  Rusko
1

Navštívil jsem Rusko mnohokrát od Karélie na západě přes Altaj až po nejvýchodnější cíp kontinentu Kamčatku. Je to neskutečně rozmanitá země, kam se stále rád vracím, protože mi má pořád co nabídnout. Krásnou přírodu, zajímavou kulturu, přátelské lidi (a čím chudší, tím přátelštější). Jen ta politika a šílená byrokracie jim to kazí, nepočítejte příliš ani s nějakým ekologickým smýšlením...

Zkušenost k místu Bukurešť
1

Město dvou tváří - na jednu stranu krásné historické budovy, kostely, na druhou pozůstatky tvrdého socialismu a nižší životní úrovně. Přesto má Bukurešť co nabídnout a když už Vás mrzí, do přírody to není zas tak daleko.

Zkušenost k místu  Rumunsko
1

Při cestě do Rumunska možná mnohé překvapí, že se stále nacházejí v EU, protože to není ta Evropa, na jakou jsou zvyklí. Mnohem větší chudoba a špína, ale na druhou stranu dobrosrdeční lidé, krásná příroda, osobitá kultura to je to, co člověka s otevřenýma očima a srdcem musí uchvátit. Čechům známý Banát má své kouzlo, ale Rumunsko nabízí mnohem víc - hory, moře, sjíždění řek, pohodový autostop...

Zkušenost k místu Soluň
1

Krásné, unikátní historické město s množstvím antických i křesťanských památek, díky kterým je město zapsáno i do UNESCO. Procházky malebným přístavem, káva v příjemné kavárně, čerstvé ryby v zahradní restauraci... Soluň není tak špinavá a uspěchaná jako Atény. V okolí je také mnoho hezkých míst, třeba unikátní kláštery Meteora postavené na skalách, ty rozhodně doporučuji!

Zkušenost k místu Atény
1

Atény jsou vděčnou destinací pro min. prodloužený víkend. Ojedinělé jsou především množstvím antických památek, mezi nimi dominuje Akropolis, Odeon, Hadriánův oblouk ad. Příjemné je kafíčko v malebné kavárně, jen musí člověk počítat s jižanskou náturou místních včetně špíny v ulicích. Mnoho zajímavých míst je také v okolí Atén, za mě doporučuji především Korintský průplav na západ od města.

Zkušenost k místu  Řecko
1

Řecko je bezpochyby velmi vděčnou destinací pro vnitrozemce. Krásné pláže, blankytné moře, ostrovy, malebné vesničky, vedle toho chutná kuchyně a víno. Životní styl má svou poetiku, hlavně v méně zalidněných místech, někdy se jen člověk musí obrnit proti laxnosti místních. A co mě překvapuje, jakoby pro Řeky platila jiná pravidla než pro jiné země EU, např. "čerstvé" maso visící na slunci. Řecko!