Zkušenosti cestovatelů

Zkušenost k místu  Maďarsko

Velmi silná podobnost s ČR, akorát zejm. stran jídla je v Maďarsku levněji. Určitě stojí za návštěvu Budapešť (a tam Rybářská bašta a tamní kostel) a pak Visegrád. Zajímavostí je, že jim signál a internet funguje i v metru. A i když pivo nemají nejlepší, klobásy a langoše jsou prostě "must try"!

Zkušenost k místu  Spojené státy americké

Průměr. V mnohém mi to paradoxně přípomíná Českou republiku. Jídlo je všude dost špatné. Co se týká míst, nejvíce se mi líbí v NYC, v Honolulu (ačkoliv tam je příliš horko) a v San Francisku. V krabí sezóně doporučuji Baltimore. Nemám rád Washington D.C., je to snad nejnudnější město na světě.

Zkušenost k místu  Rusko

Překrásná, strhující země plná rozmanité kultury. Navzdory lžím propagovaným západními médii je v Rusku velká svoboda a velmi vyspělý kapitalismus. Kvalita potravin je nesrovnatelně lepší než v kterékoliv zemi EU. Jde o nejvzdělanější zemi na světě (56% produktivní populace má VŠ vzdělání, a to z nejlepších universit). Z měst doporučuji hlavně Moskvu, Petrohrad, Kazaň. Příroda je dechberoucí.

Zkušenost k místu  Thajsko

Dobré. Kuchyně je překvapivě špatná, kupodivu téměř nepoužívají chili a všude páchne kombinace nekvalitní rybí omáčky připomínající zvratky s citrónovou trávou - dvě suroviny, které Thajci používají v naprosto nekontrolovanému množství. Thajci jsou obecně velmi špatní kuchaři, a to dokonce i profesionálové v restauracích. Doporučuji však absolvovat tamější školy vaření, kde vyučují výborní mistři.

Zkušenost k místu  Vietnam

Překrásná země se strhující přírodou. Obrovské bohatství, perfektně rozvinutý kapitalismus navzdory formálně komunistické vládě. Výtečná kuchyně, strhující kultura, Musíte vidět alespoň Hanoj a Hoj An. Lidé jsou ve srovnání s ostatními zeměmi jihovýchodní Asie rezervovanější. Návštěvou Vietnamu si člověk uvědomí, jak hnusná, zaostalá a totalitně levicová je Evropa.

Zkušenost k místu  Jižní Korea

Moc hezká země plná velmi příjemných lidí. Doporučuji naučit se alespoň trochu korejsky, málokdo tam mluví jiným jazykem než korejsky (a to ani v Seoulu). Výtečná je korejská kuchyně. V hlavním městě doporučuji strávit alespoň týden, určitě je na co koukat.

Zkušenost k místu  Maledivy

Překrásné ostrovy totálně zničené člověkem. Hlavni město je jedno velké odporné smetiště. Doporučuji výhradně pobyt v ostrovních letoviscích, všude jinde jsou pláže neuvěřitelně zasviněné odpadky. Lidé jsou velmi milí, vstřícní, nápomocní. Naprosto bezpečná islámská země s aktivním právem šaría. Nulová kriminalita. Prohlédněte si ovocné netopýry, jsou úžasní.

Zkušenost k místu  Singapur

Nepříjemně syntetické město. Všechno je řízeno člověkem, dokonce i tvar každé květiny či stromu. Ani kousíček divoké přírody. Málo Asiatů, příliš mnoho bělochů. Pěkná je čínská čtvrť. Vyhýbejte se hotelu Marina Bay Sands, stojí opravdu za houby. Postrádal jsem tam typicky asijský charakter, asijskou nezištnost, bezprostřednost a radost ze života. Státní moc drasticky zasahuje do života obyvatel.